1.0 TSI için OZ Jant Çalışması hakk

@Celal Abay replikanın ne gibi bir riski var anlamadım? Yeni üretilen ve uzakdoğu olmayan replikaları alıpta tepe tepe kullananları biliyorum. Forumda da var bir sıkıntı yaşanmıyor. 
Uzakdoğu malları tabi ki berbat. Fakat yerli üretim ve avrupa üretim mallar gayet kaliteliler. 

@farukal Benim bildiğim güvenilebilecek yer olarak Arıcıoğlu var. Onda da netten bakıp da OZ gibi beğenerek tercih edeceğim bir model göremedim. Jantın üretim yeri menşei vs bilmiyorum. Risk olarak Başakşehirde evimin hemen önünde tümseği fark etmeyip biraz sert giren BMW nin ön iki teker jantının göbeğinden ayrıldığını kendi gözlerimle gördüm. Bir sorunu var mı diye gittiğimizde ayak üstü konuştuk, replika jantlar sebepli böyle olduğunu düşündüğünü söyledi bana. Şimdi net olarak güvenemiyor isem risk de almak istemiyorum açıkcası. 

Öte yandan OZ malzeme olarak hem daha sağlam hem daha hafif olması sebebi ile çekiş ve tüketim konusunda daha iyi olacağından uzun vadede farkı daha da minimize edecektir.

Replika kullananların jantını kötülemiyorum, zaten haddime de değil :)  Herkesin kendi zevki kendi kararına saygı duyarım :)  

Semtdaş bende aracıma 19 pretoria almadan önce baya bir araştırma yaptım oz jantlar hakkında alıcaktımda neredeyse. Ama maliyetinden ötürü 1.6 araca ne kadar değer diye düşündükten sonra vazgeçtim. Ama olur mu olur olursada çok güzel olur. Takip ediyorum konuyu 😊😊👍

Oyumu 2 numaradan yana kullanıyorum.

Yalnız araç da jantlar da ateş ediyor. Jantlar ayna gibi; yeni gelecek olanlar şanslı :)  

Geri
Üst Alt