1.2 TSI ile Piste Girmek?

Pist ücretleri ve kurallarını bilen var mı? Birde pistte olası bir başka araçla ya da tek taraflı kaza durumunda kasko ve sigorta çalışıyor mu?
7c0412c8389edac1ad9a65fbe051fb9d.jpg

Bende pist günlerini bekliyorum hocam [emoji4][emoji4]

Arkadaşlar 1.2 TSI golf 7 aracım var, 2015 model 110bg, yazılım vs mevcut değil. Aracımda hiç bir ekstra yok, jantlar dahi 16". Sorum açık. Bu araçla piste girebilir miyim? Pist kurallarını tam bilmiyorum fakat, kuralların uygun olduğunu varsayıyorum. Yorumlarınız nelerdir?
Pist günlerine otobüsle dahi girebilirsiniz. Bu bir yarış olmadığı için aracınızın özellikleri pek önemli değil.

Herkesin kesinlikle bir kez dahi olsa tecrübe etmesi gerekiyor bence, güzel bir deneyim. 

Pist içerisinde sigorta ve kaskonuz geçersizdir.

@frknyldrm peki güvencemiz olmuyor mu hiç bir şekilde pistte? Birde aracın durumu nasıldı? Frenler falan?

@frknyldrm peki güvencemiz olmuyor mu hiç bir şekilde pistte? Birde aracın durumu nasıldı? Frenler falan?
Güvence yok hocam, dua edip çıkıyorsunuz.  :)

Ben aracımı çok zorlamadım, tın tın da gitmedim. Aracımdan yana hiçbir şikayetim olmadı çok şükür.

Fren konusu size bağlı, doğru noktada fren yaparsanız ve soğumasına müsaade ederseniz sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum. 

@Onur Sarı bilemedim hocam :) sanki bir yerlerine bir şeyler olacakmış gibi hissediyorum. Arabayı kullanırken de çok narin kullanıyorum zaten :D

@caglar_61 üzsünler hocam, sıkıntı yok, amacım yarışmak değil, gazlamak. Birde 130 beygir altı için ayrı kategori var

@caglar_61 üzsünler hocam, sıkıntı yok, amacım yarışmak değil, gazlamak. Birde 130 beygir altı için ayrı kategori var
Seansınızda 130 hp üstü araçlar da olabilir hocam, sadece fiyatlandırma <130 hp ve >130 hp olarak yapılıyor.

Ben çıktığımda porsche de vardı pistte, hatta bir turda viraja girmeden önce erken fren yaptığı için geçip gaza gelmiştim. :D

@frknyldrm hocam, malum esp vs kapatılamıyor. zevk veriyor mu? birde pistte kasko, sigorta yok demiştiniz, zaten ben de öyle biliyordum. tehlikeli mi? 

@Musaaksoy tahminim 16inc bir lastik pist için çok uygun olmaz diye düşünüyorum. Motor konusunda hiç girmiyorum. Önemli olan girmek mi yoksa gerekli zamanlamayı yakalamak mı? Durumu tamamen ne beklediğinize ne görmek istediğinize göre değişkenlik gösterecektir. Özetle herşeyle girilebilir.

Körfez pisti bizim araçlar için daha uygun aslında ama Körfez pistini günlük kiralamak gerekiyor. 15 20 arabalık ekip olunca cidden mantıklı oluyor. Gün boyu dinlene dinlene çıkıp dönüyorsun. Ben sağ koltukta Alfa Romeo Mito ile çıkmıştım gayet keyifliydi. İstanbul Park'ta bizim araçlarla ancak pist havası almış oluruz ama buna bile değer bence.

@frknyldrm hocam, malum esp vs kapatılamıyor. zevk veriyor mu? birde pistte kasko, sigorta yok demiştiniz, zaten ben de öyle biliyordum. tehlikeli mi? 
-İstanbul Park için yorum yapıyorum-

Hocam esp kapatılamıyor diye bir şey yok, espsiz araçlar da çıkıyor piste. :)  Kimse gelip aracımda esp kapalı mı değil mi diye de bakmadı ama yanlamak yasak.

Ben zevk aldım, size de tavsiye ederim.

Tehlikeli mi sorusunun cevabını şöyle verebilirim;

piste çıkmadan önce bir saat kadar brifing alıyorsunuz, yapmanız/yapmamanız gereken şeyler anlatılıyor. Pistte daha önce yaşanan kazaların videoları izletiliyor, kazaların sebepleri konuşuluyor. Brifingi dikkatle dinlerseniz sorun yaşamazsınız, kaza yapmak için yoğun çaba göstermeniz lazım. 

Buraya kadarki kısmı büyük ölçüde sizin elinizde, lakin birinin gelip size vurmayacağına kimse garanti veremez.

Benim çıktığım seansta bir tane Bmw G30 vardı mesela, sonradan tesadüfen sahibinin instagram hesabını görmüştüm, sürekli piste çıkan birisi imiş ama bizi tehlikeye sokan aptal aptal hareketler yapmıştı. Seans bitiminde küfür ediyorlardı arkasından. Böyle de olmamak lazım.

O arkadaş uyarıldı mı bilmiyorum ama aşırı hareketler yapanlar uyarılıyor normalde. Pistte yaptığınız herhangi bir hareketin görülmeme ihtimali yok, pistin herhangi bir yerinde yerde bir sigara paketi olsa üstündeki yazıları dahi okuyabilecek kamera sistemlerinin olduğunu söylemişti Buğra Yıldırım, brifing de Buğra Bey tarafından veriliyor bu arada.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt