Jump to content

muslumbingollu

ANKET- Boya koruma ?

boya koruma  

67 oy

1. 1. boya koruma

• gereklı
      3
    • gereksız
      10
    • olsada olur olmasada olur
      23

Recommended Posts

Ben Ceramic Pro 9h uygulamasini İzmir özgörkey otomotiv de yaptırdım. Fiyat ortalama 1.500-1.600 TL

- 9h yaptirdigima pisman değilim (simdilik)

Kimisi aracına boya koruma yaptırıyor kimisi ise komple film kaplattiriyor.

Yalniz sunu unutmayin ki Boya koruma diğer araçlardan sekip gelen taşlara karşı koruma saglamiyor. Takip mesafesini ne kadar uzun tutarsanız tutun sıcak asfalt olmayan yollarda  illaki boyaya zarar verecek taşlar araca denk geliyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@muslumbingollu , yıkama olayları derken ? Seramik kaplama var diye gidip fırça ile yikamayacaksiniz. Seramik kaplama boya korumalar gibi aracı parlak gösterim , ağaç reçinesi , kuş pislikleri, zift kalıntıları....vb boyayı acid e karsi bir sure koruyor. Ama seramiklerin dayaniliklari daha uzun.Araca gelen taşlara, sert kurulamayi bezlerine, yıkama fircalarina karşı korumuyor. 

Eğer katı wax gibi uygulamaları kendiniz yapabilirseniz bu kadar para harcamaya gerek yok. Ama zamanı ve becerisi olmayanlar için bu uygulamaları dışarda yaptırmak iyi bir tercih bence.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@muslumbingollu

hocam şu hayatta Allah emeğimle 2 kez 0 km araç almayı nasip etti. tek öğrendiğim bisey var; ne olur aracınıza fırça sürmeyin.

ben de yer ve Zaman dolayısıyla kendim yıkamadım hiç. fırçasız yıkayan bi yerle kanka oldum. başında çay içiyorum güzel yıkıyorlar :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@muslumbingollu

hocam şu hayatta Allah emeğimle 2 kez 0 km araç almayı nasip etti. tek öğrendiğim bisey var; ne olur aracınıza fırça sürmeyin.

ben de yer ve Zaman dolayısıyla kendim yıkamadım hiç. fırçasız yıkayan bi yerle kanka oldum. başında çay içiyorum güzel yıkıyorlar :)

Hocam neresi orasi [emoji41]

Fiyat - zaman

Yıkamacim vardi benimde benzinlikte fircasiz onlarda tadilata girdi acilmazlar bir 4 ay.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
@muslumbingollu , arabaya fırça vurmak zorunda iseniz hiç seramik kaplamaya bu kadar para vermeyin. Forumdaki arkadaşlar ne derler bilmiyorum ama komple film kaplatma işini bir araştırın derim. Bir bilgim yok ama o kalın malzemenin firmalara karşı daha dayanıklı olacagini düşünüyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aracını basınçsız su ile yıkayan(yıkatan) kaç kişiyiz merak ettim.Anket yapabilirsiniz. :)

Veya basınçsız su ile yıkayan yıkamacı mı var ben bilmiyorum...

Limiti bilmiyorum ama belli bir bar üzeri basınç zarar verebilir veya aynı noktaya uzun tutma ama aracı basınçlı su ile yıkamak zararlıdır diyemeyiz...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aracını basınçsız su ile yıkayan(yıkatan) kaç kişiyiz merak ettim.Anket yapabilirsiniz. :)

Veya basınçsız su ile yıkayan yıkamacı mı var ben bilmiyorum...

Limiti bilmiyorum ama belli bir bar üzeri basınç zarar verebilir veya aynı noktaya uzun tutma ama aracı basınçlı su ile yıkamak zararlıdır diyemeyiz...

Bizim suda tazzik olmadığı için aracın üzerindeki köpüğü götürtmek zaman alıyor :(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bende basincli su ile yikiyom ama kendim yikiyom yikamaciya vermiom totalin benzinliklerinde once 1 tl atip isliyom sonra kopuk sonra durulama ve microfiber 4 bez ile kuruluyom gayet guzel oluyor keske genis bi yer olasada kendimiz yikayabilsek ama simdilik boyle idare ediyom bu arada boya koruma yaptirmadim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bende basincli su ile yikiyom ama kendim yikiyom yikamaciya vermiom totalin benzinliklerinde once 1 tl atip isliyom sonra kopuk sonra durulama ve microfiber 4 bez ile kuruluyom gayet guzel oluyor keske genis bi yer olasada kendimiz yikayabilsek ama simdilik boyle idare ediyom bu arada boya koruma yaptirmadim

Suyun durumu nasil sizce?

Kontrol ettiniz mi?

Bi sure sonra kirec lekeleriyle karsilasmayin araciniz da;

O tarz yerlerde bu konuda sıkıntı yasanabilir...

[emoji594]

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kardes kusura bakma ama yapiyom ediyom yerine yapiyorum ediyorum yazarsan cok sevinirim cok fazla goze batiyor. Biliyorum samimiyetten boyle yaziyorsun ama en azindan yazarken biraz daha gayret gosterirsen mutesekkir olurum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

SERAMİK KAPLAMAYI BASINCLI SU ETKİLERMİ ?

Seramik kaplama,boyanın üstünde şeffaf camsı bir tabaka oluşturur,sadece metal yüzeylerde etkindir diye biliyorum.Bu da boyanın ilk günki parlaklığını uzun süre(2yıl civarı deniliyor) korumasını vede boyaya göre çizilmeye daha dirençli bir yüzey olduğu için çalı çırpıya karşı bir avantaj,kuş pisliğine karşı dirençli bir tabaka sağlıyor.Seramik kaplamayı basınçlı su etkilemez ama uygun olmayan yıkama şampuanı etkiler diye biliyorum,seramik  yapmakla kurtulamıyorsunuz yani uygun yıkama ve uygun şampuan tabakayı koruyor hatta onarıyor ama 2 yıl sonra tekrar yaptırmanız gerekiyor.Benim seramik serviste yapıldı (williams)5yıl garanti dendi ama bana inandırıcı gelmiyor,şu ana kadar bütün araçlarımı basınçlı su ile yıkadım,yıkıyorum,yıkayacağım.Tamam arabam tek varlığım ama koynumada sokacak değilim,dediğiniz gibi sakınana batar....Çenem düştü... :D :D :D

Eksik veya yanlışım varsa lütfen düzeltiniz... :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...