Jump to content

Zibdis

Golf 7 sonradan U veya J

Recommended Posts

Golf 7 de normal farlarının yerine u veya j far taksak bunun için bir kodlama yapmamız gerekiyor mu gerekiyorsa ne yapmamız gerekiyor forumda gördüm satan birisi var aracıma yapmayı düşünüyorum fakat kodlama kısmında ne gerekiyor bilmediğim için emin olamadım direkt tak çalıştır mı yoksa vagcom gerekiyor mu?

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

@Zibdis Direk tak çalıştır diye biliyorum bazen de kodlama gerekiyor diye söylüyorlar açıkcası emin değilim ama eğer öyle bir durum olursa kodlama ile ilgili forumdaki arkadaşlar seve seve yardımcı olur.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Replika çift u ve J lerden bahsediyorsak ve şu anki aracınızda far özelinde bir kodlama olmadığını varsayarak konuşursak, Direkt tak çalıştır şeklinde sorunsuz çalışır, fakat kısaları yaktığınızda U led kısımlar yada J led kısımlar sönecektir. Bunların kısalar yandığında da yanmasını istiyorsanız kodlamaya ihtiyaç olacaktır. 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Gönderildi: (düzenlendi)

@biycash Peki kodlama nedir ve başka bir şey var mı yoksa sadece kısalarla yanma olayı mı

tarihinde Zibdis tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

@ZibdisKodlama araç içerisindaki bazı varyasyonaları değiştirmektir, bunu yapabilmek için OBD girişinden VAGCOM kablosu veya OBD eleven veya VAG gurubuna uyumlu başka bir aparatla araca bağlanıp bu varyasyonu ayarlamak gerekli. Fonksiyonalite olarak yaptırmazsan sana bir şey kaybettirmez ama estetik olarak gece giderken kısaları yaktığında J ledlerinde yanması hoş bir görüntü oluşturuyor o yüzden tercih ediliyor.

Bunu yapmak istemezsen direk takıp çalıştırılabilir J ledli farlar.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Vagcom aktif olarak kullanıyorum forumdaki veya stemei deki kodlar yardımı ile yapabiliyorum sorduğum şey kodların kendisiydi yinede teşekkürler fakat kodların kendisini biliyorsanız paylaşırsanız çok memnun olurum

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

@Zibdis Hocam yazarken etiketlememişsiniz tesadüfen gördüm :) 

Kodlar ezberimde yok araca bağlandığım bir vakit bakıp yazayım, yada bilen bir arkadaş buraya yazsın. Belki vagcom kodlamaları başlığında da yazıyordur ben bakmadım oraya hiç.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

    Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

×
×
  • Yeni Oluştur...