Jump to content

tiesay

Konu açmak için minimum mesaj adedi limiti olmalı mıdır? (Anket)

Konu açmak için minimum mesaj adedi limiti olmalı mıdır? (Anket)   

109 oy

1. 1. Konu açmak için minimum mesaj adedi limiti olmalı mıdır? (Anket)

• Evet, minimum 5 mesaj olmalıdır.
    • Evet, minimum 10 mesaj olmalıdır.
    • Koşullu Evet, Sadece alım/satım içerikli konularda minimum mesaj limiti olmalıdır.
    • Hayır, forum özgür bilgi paylaşım platformudur.
    • Koşullu Hayır, sadece ilk mesajını tanışma konusunda kendisini tanıtarak atmak zorundadır.

Recommended Posts

Forum özgür olmalı diye düşünüyorum. Zira mesaj sayısı isteyen forumlar çöp oluyor ve kullanıcı olarak o forumları kullanmak bile istemiyorum. İkinci el satışlarda da DH forum daki gibi referans sistemi getirilmesi mantıklı olur diye düşünüyorum. Mesaja dayalı sistemin çok doğru olacağını sanmıyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@forjust1day katılıyorum 5-10 mesaj doldurmak cok zor bir şey değil. aynı zamanda foruma sürekli katkıda bulunamayan ama uzun zamandır forumda olan insanları da kısıtlamamak gerektiğini düşünüyorum.  Alışveriş bölümünde de genelde burada bir mal yüksek fiyattan ilana düştüğünde arkadaşlar hem alıcı için hem satıcı için uyarıda bulunuyor. bunun dışında ihtiyacım olan bir şeyi buradan almak işime gelir, tanışma bölümünde konusu olduğu sürece 5 mesajda olsa 100 mesajda olsa fiyatı kafama yatıyorsa alırım.

aynı şekilde burada forum içinde yardımlaşma şeklinde olan ticari faaliyetlerin foruma katılım sağlamayan kişiler tarafından istismar edilmesini de doğru bulmam 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Gönderildi: (düzenlendi)

Mesaj sayısı değil de tecrübe puanı üzerinden belki bir düzenleme yapılabilir, mesaj sayısı kasmak için yazılan mesajlar çok beğenilmeyeceği için belki bir nebze daha adil olabilir.

Forum yönetimimiz muhakkak bu konuyu düşünmüştür ama. Bizim şu an aklımıza gelmeyen eksileri olabilir bu yöntemlerin.

İstişare ile güzel bir şey çıkabilir belki, böyle bir ihtiyaç varsa yönetimin fikirlere açık olduğunu düşünüyorum.

tarihinde frknyldrm tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhaba Dostlar; Konu başlığında bulunan seçeneklerden aslında biraz biraz da olsa hepsi kulağa hoş geliyor. Amacımız Forumun Üyelerimize Faydalı olmasıdır. 

Son Zamanlarda , Özellikle alım satım konularında ve  Ateş almaya gelen yeni üylerimiz de sıkça rastlanır olan bu durumun farkındayız ve En Mantıklı ve verimli olacak şekilde konunun gereği hakkında çalışmalarımız mevcut. En kısa zaman da bitecek olup Forum Havasının bozulmaması adına gerekli tedbirleri alınacaktır .

****Forum üyelerimizin bu konuda ki düşüncelerini de almak isterim faydalı olacağı kesin :like:Herkese Keyifli Forumlar. 

@AhmetCakmak 

@yusuf

@MSE

@forzaGilles

@fcsrn

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İçeriksiz boş mesajları önlemek için üyelik tarihiden 10…20 gün sonrası için alım satım konusu açılabilir.

tarihinde sertan tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Ender yazdı:

Merhaba Dostlar; Konu başlığında bulunan seçeneklerden aslında biraz biraz da olsa hepsi kulağa hoş geliyor. Amacımız Forumun Üyelerimize Faydalı olmasıdır. 

Son Zamanlarda , Özellikle alım satım konularında ve  Ateş almaya gelen yeni üylerimiz de sıkça rastlanır olan bu durumun farkındayız ve En Mantıklı ve verimli olacak şekilde konunun gereği hakkında çalışmalarımız mevcut. En kısa zaman da bitecek olup Forum Havasının bozulmaması adına gerekli tedbirleri alınacaktır .

****Forum üyelerimizin bu konuda ki düşüncelerini de almak isterim faydalı olacağı kesin :like:Herkese Keyifli Forumlar. 

@AhmetCakmak 

@yusuf

@MSE

@forzaGilles

@fcsrn

Hocam hazır bu konuda bir takım teknik çalışmalar gündeminizde, üst başlıklarda araçlarımıza ilgili arşiv niteliğinde önemli teknik bilgilerin sabit başlık yapılmasını da değerlendirir misiniz? 

Neredeyse haftalık olarak tekrara düşen DSG vb. soruları da böylece bir nebze azaltmış oluruz sanıyorum. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Forum özgür bir platform tabiki, fakat bir kültürü var. Özgürlüğü vermeliyiz fakat bir şekilde şu ikisini engellemeliyiz

1) İlk Mesajda atılan: Konu: X Arıyorum, İçerik: Elinde X olan var mı...

2) Konu: Satılık X, Konuya atılan son mesaj tarihi 2015, Yeni üye ilk mesajı: Duruyor mu! 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhaba, bu aralar ben de çok fazla yeni kullanıcıların forumda hali hazırda tartışılmış konuları açtığını görüyorum. Araştırmaya üşengeç milletimizin, arama yapmadan soru sorma alışkanlığı forum sitesinde de görülüyor. Hassasiyet gösterilmesini dilerim

Sent from my iPhone using Tapatalk

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Aliiii yazdı:

Forum özgür bir platform tabiki, fakat bir kültürü var. Özgürlüğü vermeliyiz fakat bir şekilde şu ikisini engellemeliyiz

1) İlk Mesajda atılan: Konu: X Arıyorum, İçerik: Elinde X olan var mı...

2) Konu: Satılık X, Konuya atılan son mesaj tarihi 2015, Yeni üye ilk mesajı: Duruyor mu! 

2. Madde için yapılabilecek tek şey sanıyorum konu sahibinin arayışı bittiğinde konuyu kapatması. Geçmişe yönelik nasıl yapılır tabi net değilim, tek tek konuları kontrol etmek gerekir sanıyorum. 

Ya da forumda varsa bir altyapısı, alım/satım konularında son gönderilen mesajdan itibaren 1 ay hiç bir güncelleme olmaması durumunda konunun otomatik olarak kapanması/düşmesi. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Kebapmaster yazdı:

Merhaba, bu aralar ben de çok fazla yeni kullanıcıların forumda hali hazırda tartışılmış konuları açtığını görüyorum. Araştırmaya üşengeç milletimizin, arama yapmadan soru sorma alışkanlığı forum sitesinde de görülüyor. Hassasiyet gösterilmesini dilerim

Sent from my iPhone using Tapatalk

Haklısınız,

Halbuki yeni kullanıcı hesabı açmak, yeni mesaj yazmak, üstüne bir de gelecek cevapları beklemektense en kötü google dan "golftutkusu dsg tıkırtı" diye aratsa 100 tane içerik gelir. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

3 seçenek en mantıklısı gibi... Onun dışında herkes özgür olmalı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Güzel fikirler çıkıyor, lakin ne yapılırsa yapılsın üyede en başta forum kültürü ve/veya sosyal iletişim becerisi olması gerekiyor.

Gecenin bir yarısı acil yardım lazım deyip hiçbir aciliyeti olmayan bir şey için konu açan ve kısa süre sonra klasik "yok mu yardımcı olacak" tarzı şeyler yazan birini esprili bir şekilde eleştirdiğim için özelden "Allah'ından bul." yazdığını hatırlıyorum.

İlanım ile alakalı, "kargo ile gönderebilir misiniz?" diye öm atıp gönderirim dedikten sonra ortadan kaybolan da var mesela. :)

tarihinde frknyldrm tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Güzel fikirler çıkıyor, lakin ne yapılırsa yapılsın üyede en başta forum kültürü ve/veya sağlıklı sosyal ilişki bilgisi olması gerekiyor.
Gecenin bir yarısı acil yardım lazım deyip hiçbir aciliyeti olmayan bir şey için konu açan ve kısa süre sonra klasik "yok mu yardımcı olacak" tarzı şeyler yazan birini esprili bir şekilde eleştirdiğim için özelden "Allah'ından bul." yazdığını hatırlıyorum.
İlanım ile alakalı, "kargo ile gönderebilir misiniz?" diye öm atıp gönderirim dedikten sonra ortadan kaybolan da var mesela. [emoji4]

Kesinlikle +1

Sosyal iletişim becerisi

Forum kültürü

Zekann ile forumu buluyorsun üye olabiliyorsun ama bu iki temelden birine sahip olmadiktan sonra kurallar mesaj sınırı koymanin hiç bir anlamı yok

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Şimdi, HONEY yazdı:

Kesinlikle +1

Sosyal iletişim becerisi

Forum kültürü

Zekann ile forumu buluyorsun üye olabiliyorsun ama bu iki temelden birine sahip olmadiktan sonra kurallar mesaj sınırı koymanin hiç bir anlamı yok

Sosyal iletişim becerisi daha doğru bir ifade oldu Bülent Abi, izninizle mesajımı bu şekilde düzenliyorum. :like:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tanışma bölümüne geleneği bozmasın diye bir mesaj atılmalı sonraki mesajda alım satım olmamalı bence.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bence üyelik tarihinden sonra minimum 30 gün sonra konu açılabilmeli. Çoğu üye hiç mesaj yazmadan uzun süre forumda vakit geçirip bilgi sahibi oluyor zaten. Yeni gelenin de acelesi varsa konu açmak yerine 30 gün boyunca forumu araştırma şansı bulabilir ki yüksek ihtimalle aradığını bulacaktır. Tanışma konusu açmak da güzel bir şey ama aceleci üye, tanışma salonuna “Merhaba ben Ahmet, 30 yaşındayım, İstanbul’dayım.” diye konu açıp yine yapacağını yapabilir. Mesaj sayısı limitinin ise faydadan çok zararı var. Ankette bana uyan bir şık bulamadığım için oy veremedim.

Golftutkusu forumu gerçekten diğer forumlara göre daha saygın ve oturaklı kalıyor, bu sebepten daha basit forumlardan gelenler ilk etapta ortama ayak uyduramayabiliyor. Ayrıca alternatif öneri olarak, mevcut yöneticilerin yeterince vakti olmuyorsa bu tarz düzenlemeler veya uyarılar için yetkileri sınırlı moderatörler atanabilir. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, tiesay yazdı:

2. Madde için yapılabilecek tek şey sanıyorum konu sahibinin arayışı bittiğinde konuyu kapatması. Geçmişe yönelik nasıl yapılır tabi net değilim, tek tek konuları kontrol etmek gerekir sanıyorum. 

Ya da forumda varsa bir altyapısı, alım/satım konularında son gönderilen mesajdan itibaren 1 ay hiç bir güncelleme olmaması durumunda konunun otomatik olarak kapanması/düşmesi. 

Bu durum için biz yönetici arkadaşlar ilanı yada konuyu kapatabiliriz yeterki bizleri etiketleyrek bildirim gelsin. Çoğu zamnda takıbini yapıp biten konu ve ilanları kaldırıyoruz. Bazen gözden kaçabiliyor insanlık hali :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ANA KONU üzerine Aciliyeti ve zaman sınırılı bilgi tecrübe tipi konulara daha hızlı cevaplar olabilmesi için açmıştık lakin Forum Kültürü az olan yada Heyecandan olumsuz durumların yaşanmasının önüne geçmek güç.

MAlum Pandemi Süresince Milletimiz Evinde Genelde internet ve iletişim için bolca vakit bulduğundan Bizim Forum sayfamızda bundan nasibini alıyor. Yönetimini yaptığım 10 a yakın site ve sayfada maalesef durum bööyle Hepsini Düzeltmek yada hepsine Açıklama getirmek yeterli olmadığı gibi Forum imajını ve Forum Kültürümüzü Bilmeden yapılan işler de bizlere extra yük verdiği gibi Üzmekte.

Herkese Kucak açmak isteriz herkese yetecek kadar bilgi ve tecrübe Forumumuzda siz değerliüyelerimizinde katkısıyla mevcut Temel olan İletişim becerisi yada adına ne denirse bu konuda biraz düşünceli davranmak yeterli.

Birde Altını çizmek istediğim Daimi ve paylaşımcı üyelerimiz bu konularda usta oldukları için yeni üyelerimizin bu tip acemiciliklerini de birlikte yardımlaşarak çözmemiz gerektiğine inanıyorum. İlk zamanlar bizlerde dahil çoğumuz bu durumu yaşamış olmalıyız :) 

Keyifli forumlar dilerim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Ender konu başlığında ''ACİL'' kullanılmasın.

Şahsen başlıkta acil yazıyorsa o konuyu okumuyorum.

Dediğiniz gibi çık acil ise ANA KONU ya yazabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Aliiii yazdı:

@sertan @Ender

Buyrun mesela :) 2 dk önce: 

Komuyu Tanışma bölümüne taşıdım en azından cümlenin başında Bir merhabayı eksık etmediği için :like:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhabalar, aranıza yeni katılan bir üyeniz olarak düşüncemi paylaşmak istiyorum sizlerle. :) Maalesef bilinçsiz kullanımın önüne geçmek zor bir durum, eğer mesaj limiti koyarsanız ; gereksiz spam mesajlarla karşılaşabilirsiniz. Diğer limit ve sınırlandırmalarda benzer durumlarla karşılaşmamak kaçınılmaz. @HONEY ‘ında dediği gibi bu sorunun çözümü  sosyal iletişim becerisi ve forum kültürü olarak düşünüyorum. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
45 dakika önce, Furkanalkis yazdı:

Merhabalar, aranıza yeni katılan bir üyeniz olarak düşüncemi paylaşmak istiyorum sizlerle. :) Maalesef bilinçsiz kullanımın önüne geçmek zor bir durum, eğer mesaj limiti koyarsanız ; gereksiz spam mesajlarla karşılaşabilirsiniz. Diğer limit ve sınırlandırmalarda benzer durumlarla karşılaşmamak kaçınılmaz. @HONEY ‘ında dediği gibi bu sorunun çözümü  sosyal iletişim becerisi ve forum kültürü olarak düşünüyorum. 

Aramıza Hoş Geldiniz ;

forum kültürü çok önemli olmakla birlikte Forum için ilk kullanıcı olan üyelerimize de buradan yardımcı olmak gerekiyor :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...