Golf 7-7.5 GTİ DÖNÜŞÜM

:masallah: maşallah çok güzel duruyor. arka tamponu da 7.5 taktınız mı bir de difüzör bu iş tamam (y)

Güzel olmuş görüntü harika. Peki ya ciğeri? Asıl el atılması gereken yere dokunmamışsın. Madem GTi logosu ekledin, turboyu da 1449 ile değiştirip yazılımla 200 hp yapman lazım ki GTi logosuna değsin. Yoksa görüntü var, icraat yok durumu olmuş olur.

@tuncer_2632 Çok teşekkür ederim hocam, beğenmenize çok sevindim.Bence ön tampon değiştiğinde aracın çehresinin çok değiştiği aşikar ama aynı şey arka tampon değişimi için söylenebilir mi tartışılır.Bu yorumu yapmamdaki en temel etken tabi ki fiyat.Özellikle R tampon, 4 çıkış egzoz görünümüyle çok güzel,dolu dolu gözükse de sadece gti difüzör ve 100 mm çift çıkışla,maliyet açısından yetinmekte kaldım şimdilik.Ayrıca araç dizel olduğu için çok egzoz görünümüne  boğmak istemedim,GTI logosunu da GTD ye çevirme fikri daha ağır basıyor şimdilik.Veltors adlı satıcıda ön arka yan bıçak olarak set halinde var ama 375 tl inanılmaz rakam,elimden geldiğince çok çok daha uyguna çözerim diye düşünüyorum.Bakalım zamanla neler olur bilemiyorum :D

@vsoner Eyvallah hocam.Ciğerini yapıcaz inşallah ama malum süreç ve her şeyin arka arkaya olması ciddi maddi külfet doğurduğu için, biraz askıya aldım şimdilik big turbo olayını.Turboya 3.000 tl fiyat aldım,ki keşke sadece turboyu takıp olup bitse,ama malesef asıl iş turbo takıldıktan sonra...

@vsoner Eyvallah hocam.Ciğerini yapıcaz inşallah ama malum süreç ve her şeyin arka arkaya olması ciddi maddi külfet doğurduğu için, biraz askıya aldım şimdilik big turbo olayını.Turboya 3.000 tl fiyat aldım,ki keşke sadece turboyu takıp olup bitse,ama malesef asıl iş turbo takıldıktan sonra...
Turbodan sonrası sadece yazılım. en azından ben öyle yaptırdım ve sıkıntısız kullanıyorum.

@vsoner 

Turbodan sonrası sadece yazılım. en azından ben öyle yaptırdım ve sıkıntısız kullanıyorum.
Tabi en sade şekilde yazılımla düşük barda kullanılabilir ama yaşadığım şehirde onun yazılımını atacak kimse yok :D  Yazılımında deneme süreci olduğu için bir kaç kez şehir dışı yapmam gerek ve malum süreçten biraz öteledim hocam.Siz yazılımı kime attırdınız?Ankara'da Serhat İnci fikri daha ağır basıyor benim içinde...

@vsoner 

Tabi en sade şekilde yazılımla düşük barda kullanılabilir ama yaşadığım şehirde onun yazılımını atacak kimse yok :D  Yazılımında deneme süreci olduğu için bir kaç kez şehir dışı yapmam gerek ve malum süreçten biraz öteledim hocam.Siz yazılımı kime attırdınız?Ankara'da Serhat İnci fikri daha ağır basıyor benim içinde...
EMC Tune Kürşad Sönmez'e. basınç 2.0 bar, dpf ve egr aktif.

Konuyu hortlatıyorum :D

arkadaşım kaliper kapakları şuan ne durumda ? düşme oldu mu 

coilover dan memnun musun ? 

Park sensörü yuvalarını açtırırken bi olumsuzlukla karşılaştın mı ?

Cevaplar için teşekkürler şimdiden 

Konuyu hortlatıyorum :D

arkadaşım kaliper kapakları şuan ne durumda ? düşme oldu mu 

coilover dan memnun musun ? 

Park sensörü yuvalarını açtırırken bi olumsuzlukla karşılaştın mı ?

Cevaplar için teşekkürler şimdiden 
Park sensörü yuvaları özel aparat ile açılıyor/açılmalı.

Aşağıda örnek uygulama paylaşıyorum, kendi aracıma @zulalyolabinin yaptığı PLA uygulamasına ait çektiğim fotoğraflardır.

Tamponun içinde park sensörü yerleri + ile işaretlidir, burada bir delik delerek aparat yerleştiriliyor.

Esas sensör yuvası aparat sıkıştırılarak açılmış oluyor, panç vs. kesme işlemi yok yani.

Çapak kalma ihtimali yok, boyaya zarar verme ihtimali yok, yuvanın büyük/küçük olma ihtimali yok.

P_20210123_124608.jpg

P_20210123_124617.jpg

@frknyldrm anladım hocam bunu sıradan bir kaporta boyacı yapabilir yani demi.

@frknyldrm anladım hocam bunu sıradan bir kaporta boyacı yapabilir yani demi.
Ona bir şey diyemeyeceğim hocam, daha önce park sensörü yuvası açmadıysa bu aparata sahip olmayabilir de. :)

Ustalarımız çok şaşırtıcı işler yapabildikleri için bu sorunuza cevap veremem. :)

Geri
Üst Alt