Jump to content

Sinan61

Spor yay (Mubea)

Recommended Posts

Herkese iyi forumlar 2018 model 1.4 manuel comfortline aracımda çeşitli değişikler yapmaktayım. Spor yay konusunda tercihim Mubea yaydan yana kullanmak istiyorum.

Servise sorduğumde daha önceki konulardan edindiğim bilgilere göre 5G4 071 677 C kodlu yay sipariş etmek istedim. Ancak servis araca uyumu konusunda bişey diyemiyor.2013-2017 modeller arasında geçerli ve aks ağırlı önemli diyor.

Aracıma bu yaylar uyum sağlar mı? Ayni zamanda aracımın aks ağırlığını nasıl öğrenebilirim ? Herkese teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

46 dakika önce, Sinan61 yazdı:

Herkese iyi forumlar 2018 model 1.4 manuel comfortline aracımda çeşitli değişikler yapmaktayım. Spor yay konusunda tercihim Mubea yaydan yana kullanmak istiyorum.

Servise sorduğumde daha önceki konulardan edindiğim bilgilere göre 5G4 071 677 C kodlu yay sipariş etmek istedim. Ancak servis araca uyumu konusunda bişey diyemiyor.2013-2017 modeller arasında geçerli ve aks ağırlı önemli diyor.

Aracıma bu yaylar uyum sağlar mı? Ayni zamanda aracımın aks ağırlığını nasıl öğrenebilirim ? Herkese teşekkürler.

O Servis uyumlu olup olamayacağını bilemiyorsa başka servise sorun derim. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Gönderildi: (düzenlendi)

@Emrah arkadaş daha önce kullanmış, iletişime geçerseniz daha iyi bilgi alırsınız düşüncesindeyim.

ve @Exe7 ve @Redline arkadaşların araçlarında olduğundan bahsetmiş. 

tarihinde Culture33 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

servisin fazla bilgisi yok hangi kodu verirsen onu getiriyor maalesef... 

Yayların listesi şu şekilde. 

5G4071677 910/930kg

5G4071677A 940/1010kg

5G4071677B 1020/1050kg

5G4071677C 930/890kg

5G4071677D 1010/890kg

5G4071677E 1050/890kg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@metinkar abi C kodlu yay olarak görünüyor şuan için aracıma göre ama aracın aks ağırlığını öğrenebileceğimiz yer Yok mu acaba? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

2015 Model 1.4 TSI Highline aracım için 2015 yılında getirtmiştim. Kod budur:

20160717_180941.thumb.jpg.5e9228c6db0824852fd9e901c0631f22.jpg20160717_181045.thumb.jpg.028accc33e459e5ed12534d4604abbe3.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Aliiii hocam 7.5 kasalarda herhangi bir değişiklik olur mu acaba ? 2013-2017 arası gözüküyor demişti o aklıma takılan nokta sadece.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, Sinan61 yazdı:

e hiç mi 18 inch araç gelmemiş kendilerine, bakamamışlar mı. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Sinan61 

iyi günler hocam. 
Valla bende de 1.2 tsı var 

bende yay arayışındayım. Neden bu marka duymadım bu ürünü ? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Sinan61 Eibach hepsine aynı yayı satıyor. Hatta 1.2 TSI - 1.4 TSI ayırt bile etmiyor. uyumsuzluk problemi olacağını düşünmüyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Culture33 valla hocam bilmiyorum, bundan önce de senin arabana durban olmaz demişlerdi 😁

@gogo26 hocam servis aracılığıyla getirilen bir yay. Dışarıda satılıp bakılmadığı konusunda açıkcası bilgim Yok valla.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Konuya ilişkin acaba net bişey diyebilecek olan var mı sipariş geçmek durumunda kalıcam eğer uymazsa 2000 TL havası gidecek. Var mi bilgisi olan acaba? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
54 dakika önce, Sinan61 yazdı:

Konuya ilişkin acaba net bişey diyebilecek olan var mı sipariş geçmek durumunda kalıcam eğer uymazsa 2000 TL havası gidecek. Var mi bilgisi olan acaba? 

Merak ettim araştırdım yabancı forum sitesinden bak istersen 

4354CC29-C31F-445C-845E-16C319DC52A7.jpeg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Alpyaman hocam teşekkürler ama burda ki bilgiler de şuan elimizde olan bilgiler gibi duruyor. 2013-2017 arası gözüküyor, 7.5 kasaya uyum sağlar mı acaba bunu bulamıyoruz 😁

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Sinan61 yazdı:

@Alpyaman hocam teşekkürler ama burda ki bilgiler de şuan elimizde olan bilgiler gibi duruyor. 2013-2017 arası gözüküyor, 7.5 kasaya uyum sağlar mı acaba bunu bulamıyoruz 😁

Hocam benim de bildiğim 2017 sen sonra mubea vw için üretim yapmıyor. Yanlış biliyor olabilirim. Önemli olan 4 kapı ve belirtilen ağırlık aralığında olması. Yabancı forumdan incelediğim de sizin belirttiğiniz kodu 1.4 TSİ için kullanmışlar. Mubeanın Manisa da fabrikası var çok aklınıza takılır ise oradan sorgulayın 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Alpyaman hocam aracın aks ağırlığını öğrenemiyoruz servis dahi bilmiyor galiba büyük bir sır 😁

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Sinan61 yazdı:

@Alpyaman hocam aracın aks ağırlığını öğrenemiyoruz servis dahi bilmiyor galiba büyük bir sır 😁

@forzaGilles hocam bu sır mı? 😄

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

aracın belgelerini gözden geçirirken 940/890 ibareli bi yer var. bura olduğunu varsayarsak aks ağırlığının C kodlu yay uyum sağlıyor mu acaba ? C kod 930/890 kg yazıyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

1.4 TSI Manuel için sonu C olan yaylar uyumludur. Yaklaşık 1 sene kullandım mubea yerine Eibach almanızı tavsiye ederim. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@OnurD7 hocam teşekkürler. Aracınız kaç modeldi acaba? Fazla düşmesinden yana olmadığım icin Eicbach düşünmüyorum ama belirsizlik üst düzeyde :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Açıkcası bende 1 yıl kullandım, daha sonra satıp coilover aldım. Hiç düşmemiş gibi geliyordu bana. 2000 lira verilip alınır mı soru işareti? Ben şu an bir yay alacak olsaydım Eibach alırdım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kapiyi acinca orta direkte aks agirliginin yazdigi sticker olmasi lazim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Sinan61 yazdı:

@OnurD7 hocam teşekkürler. Aracınız kaç modeldi acaba? Fazla düşmesinden yana olmadığım icin Eicbach düşünmüyorum ama belirsizlik üst düzeyde :)

Rica ederim 2016 model. Aynı düşünce ile ben de ilk olarak Mubea aldım dönüşlerde ses sorunu yaşadım ve spor yaya rağmen yine de görüntü biraz yüksek kaldı bana göre ondan dolayı değiştirme gereği duydum. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...