bir (el yapımı) kablosuz şarj retrofiti

tlfnun kapak kısmı açılabiliyor ise iç batarya ile kapak arasına monte edilip kapak kapatılabilir.

benim iphone (kapalı kasa) bu durum olmadığı için kılıf ile arasına koydum..

Ekli dosyayı görüntüle 32623

her iki durumda da tlfnun şarj girişi meşgul oluyor

Ekli dosyayı görüntüle 32624

kablo ile şarj etmek istenirse sadece soket çıkarılarak şarj edilebilir..

ben uzun zamandır evde bile kablo ile şarj etmiyorum.. alışınca tak çıkar bile zor geliyor :)
Bilgilendirme için teşekkürler hocam.  (y)

Elinize, emeğinize ve en önemlisi zihninize sağlık hocam.

Hazırı alıp takmaya retrofit diye sevinen ben gibilere sağlam tokat olmuş

Güzel günlerde, kazasız belasız kullanın inşaallah.

Hatta aynı üründen toplu olarak alalım, sizi rehin alalım sonra bir gün el çabukluğunuz ile araçlarımızı gerçek retrofit ile tanıştırın.

Elinize, emeğinize ve en önemlisi zihninize sağlık hocam.

Hazırı alıp takmaya retrofit diye sevinen ben gibilere sağlam tokat olmuş

Güzel günlerde, kazasız belasız kullanın inşaallah.

Hatta aynı üründen toplu olarak alalım, sizi rehin alalım sonra bir gün el çabukluğunuz ile araçlarımızı gerçek retrofit ile tanıştırın.
tşk ederim, estağfirullah..

pederden kalma bir merak, birşeyin nasıl çalıştığını merak ettiğimden, bu tarz apratların çok ta kompleks olmadığını farkettim.. o yüzden sök tak hoşuma gidiyor, zihnimi dinlendiriyor

hatta bir ara 99model tipo aracımın cam suyu donduğundan patlama yapmıştı, kronik bir sorun olduğunu düşünerek söktüm ve içine 12v ( banyolarda kullanılan dalgıç ısıtıcı tarzı) bir aparat takmıştım

arka cam rezistansı düğmesine bağlamış, böylelikle cam suyunu ısıtmalı kullanmıştım, 

(herhalde fiat grubu o yıllarda bu yapılanı görseydi ar-ge ekibine alırdı)  :)

bütün forum arkadaşlarının canı sağolsun

elşmden geleni yaparım tabi  :sofor:

bugün yine rahat durmadım

saklama gözüne ufak mavi bir led'e direnç bağlayıp loş bir ambiyans yaptım

çok parlak olmaması gerekiyordu

bu sayede gece yolculuklarında eşya bulmak daha kolay olacak  (y)

4D98B344-EB38-4913-BE2C-0F332D0D1F20.jpeg

4B35BD5D-359F-4532-A5FB-063E1D4C7BE9.jpeg

Hocam elinize sağlık güzel olmuş.

Kablosuz şarj bana pek hitap etmiyor telefonun şarjı gün içinde bitmediği için.

Ama şu ambiyans aydınlatma olayı ufak da olsa hoş bir detay.

Yalnız o bölmeyi yerinden çıkartamadım ben. Kenardaki trimleri dahi söktüm ama o kutuya bağlı vida vs göremedim. İlk mesajınızda kolaylıkla çıktığını yazmışsınız ancak ben başaramadım.

Madem ambiyans aydınlatma sizi de cezbediyor, kapı içindeki gözlere de yapın 😁 ben yaptım ışık biraz güçlü oldu gerçi. Fotoğraf çekmemiştim en kısa zamanda çekip atarım.

Kapı döşemesi söktüğünüzde cam açma düğmesine giden kablolar var biri gri biri kahverengi. İşte onlardan gri kablo pozitif kahverengi olan negatif. (Soketten alacaktım aslında elektriği ve kodlamayı da yaptım hatta , ama midline pakette ambiyans aydınlatma soketteki 8. Pin girişi karşılığı kapıdaki beyinde yok doğal olarak çalışmadı)

Kabloyu da cebin en dibinde bir boşluk var oradan geçirdim delme olmaması için. 

Parkları ya da kısaları yaktığınız zaman yanıyor. 0 konumda ise sönüyor. 

En yakın zamanda karanlıkta fotoğraf çekip atmaya çalışacağım.

Maşallah güzel uygulama. [emoji106]

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

bugün yine rahat durmadım

saklama gözüne ufak mavi bir led'e direnç bağlayıp loş bir ambiyans yaptım

çok parlak olmaması gerekiyordu

bu sayede gece yolculuklarında eşya bulmak daha kolay olacak  (y)

Ekli dosyayı görüntüle 32693

Ekli dosyayı görüntüle 32694
Bunu yeni gördüm hocam, elinize sağlık güzel gözüküyor.  (y)

Kapı ceplerine aydınlatma da fena olmamış gibi gözüküyor. 

Araç kimin hocam, uygulama detayı var mı acaba?

Bunu yeni gördüm hocam, elinize sağlık güzel gözüküyor.  (y)

Kapı ceplerine aydınlatma da fena olmamış gibi gözüküyor. 

Araç kimin hocam, uygulama detayı var mı acaba?
Araç benim, uygulamayı yaparken ne yazık ki fotoğraf çekmeyi ihmal ettim.

Kapı döşemesi sökülünce (youtube videolarından izleyerek yaptım bunu) soketleri ve kapı açma kolunun kablosunu çıkarıyoruz ve cam açma düğmesinin altındaki soketdeki gri kablo pozitif kahverengi kablo negatif biraz sıyırarak paralel kablo bağlıyoruz. (Kablolardan biri genelde çizgili oluyor onu hangisine bağladığımızı unutmadan devam ediyoruz) Kabloyu herhangi bir delme işlemine gerek kalmadan cebin en arkasında ufak bir boşluk var oradan içeriye itiyor ve elimizle cebin iç tarafından kabloyu içeri almış oluyoruz. Ucuna led bağlıyoruz + - ye dikkat ederek (ben şerit led kullandım) Kabloyu siyah bez bantla sarıp (hem ses yalıtımı hem çirkin görüntü olmaması için) cebin en altta bizden tarafa olan kısmına itip sıkıştırarak çok ön tarafa getirmeden ayak aydınlatmanın hizasından bizden tarafa iç kısma yapıştırıyoruz.

Soketleri yerine takıp döşemeyi kapıya montaj etmeden önce deneme yapıyoruz, parkları açıp yandığını görürsek. Toplamaya devam ediyoruz.

Toplarken önemli olan bir nokta bazı plastik yuvarlak vidalar (adını getiremedim şimdi resmini buldum) kapıda kalmış oluyor onları çıkartıp düzeltmek ve döşemedeki yerlerine yerleştirmek gerekiyor. Düzeltmekten kastım vida dübel gibi bu parça, baskı olunca ucu dübel gibi şişerek döşemeyi kapıya sabitleyen bir sistemi var. Onları tersine çekerek düzeltmek gerekiyor.

images-6.jpeg

IMG_20200528_023810.jpg

IMG_20200528_024235.jpg

IMG_20200528_024536.jpg

IMG_20200528_024605.jpg

IMG_20200528_024728.jpg

Araç benim, uygulamayı yaparken ne yazık ki fotoğraf çekmeyi ihmal ettim.

Kapı döşemesi sökülünce (youtube videolarından izleyerek yaptım bunu) soketleri ve kapı açma kolunun kablosunu çıkarıyoruz ve cam açma düğmesinin altındaki soketdeki gri kablo pozitif kahverengi kablo negatif biraz sıyırarak paralel kablo bağlıyoruz. (Kablolardan biri genelde çizgili oluyor onu hangisine bağladığımızı unutmadan devam ediyoruz) Kabloyu herhangi bir delme işlemine gerek kalmadan cebin en arkasında ufak bir boşluk var oradan içeriye itiyor ve elimizle cebin iç tarafından kabloyu içeri almış oluyoruz. Ucuna led bağlıyoruz + - ye dikkat ederek (ben şerit led kullandım) Kabloyu siyah bez bantla sarıp (hem ses yalıtımı hem çirkin görüntü olmaması için) cebin en altta bizden tarafa olan kısmına itip sıkıştırarak çok ön tarafa getirmeden ayak aydınlatmanın hizasından bizden tarafa iç kısma yapıştırıyoruz.

Soketleri yerine takıp döşemeyi kapıya montaj etmeden önce deneme yapıyoruz, parkları açıp yandığını görürsek. Toplamaya devam ediyoruz.

Toplarken önemli olan bir nokta bazı plastik yuvarlak vidalar (adını getiremedim şimdi resmini buldum) kapıda kalmış oluyor onları çıkartıp düzeltmek ve döşemedeki yerlerine yerleştirmek gerekiyor. Düzeltmekten kastım vida dübel gibi bu parça, baskı olunca ucu dübel gibi şişerek döşemeyi kapıya sabitleyen bir sistemi var. Onları tersine çekerek düzeltmek gerekiyor.

Ekli dosyayı görüntüle 33163

Ekli dosyayı görüntüle 33164

Ekli dosyayı görüntüle 33165

Ekli dosyayı görüntüle 33166

Ekli dosyayı görüntüle 33167

Ekli dosyayı görüntüle 33168
Paylaşım ve Bilgilendirme için Teşekkürler Hocam.

Elinize Sağlık Çok Güzel gözüküyor Premium bir hava katmış araca Kapı içi aydınlatma.

Geri
Üst Alt