Coil mi ? Spor yay mı ?

gogo26

Yeni Üye
İsim
Gökhan
Merhabalar arkadaşlar herkese iyi hafta sonları dilerim. 
18” jant aldım. 
sıra da spor yay ve ya coil yaptırmak var. 
Aramızda illaki kullananlar var. 
nasıl bir yol izlemek gerekir ? 
artı eksi olarak tecrübelerini aktarırlarsa sevinirim.  
3.5-4-5 gibi cm seçenekleri var sanırım. 
Görsel paylaşarak yazarsanız sevinirim. 
Yoksa direk ön ve arkalara soğuk pres mi yapılmalı ? 

Gelecek yorumlar cevaplar için şimdiden teşekkürler. Sağlıklı günler dilerim 👋🏻

hayırlı olsun yeni 18"leriniz..

aracınız şu an af buyurun leylek'imsi bir şekilde duruyor olmalı 🙂

17" den büyüklerde yay şart oluyor.

kendi şahsi düşüncemi söylemem gerekirse coil bana tamamen apaçi işi geliyor (belkide hondaları coil ile iyice süründürüp şahin havası verenlerden ötürüdür bilemiyorum, beni honda'dan soğutan tek sebeptir)

coil'in hendikapı bozuk yollara girince yükseltip altın hasar görmesini engellemek 

(bu 3.5 -5 cm yayda olmayan güzel bir özellik)

ancak şahsi kanaatim aracı yükseltip alçaltmak bana oyuncakımsı bi intiba bırakıyor.

soğuk pres????

"sakın ha" derler ya..

canınızı tehlikeye atmaya değmez

soğuk presleri size şöyle izah edeyim

sürünen kuş serisi görmüşsünüzdür

ufacık tümsek-çukurdan geçerken kafaları tavana değen, içinde zıplayan..

işte soğuk pres onlar  :rolleyes:

yay ise iki seçenek..

gönül isterki 5cm basıp harika bir görünüşe ve yol tutuşa sahip olmak ama maalesef ki güzel ülkemiz yolları buna müsaade etmiyor..

bende sizin gibi bir 17" -> 18" yaptığımda kalan tek seçeneğimi 3.5 tan yana kullanacağım..

sağlıklı günler dilerim..

Merhaba jantlar hayırlı olsun. 15ten 18e geçtim coile güvenemedim, presleme işini hiç düşünmedim sağlıklı değil çünkü. Eibach kalitesine güvendiğim için 3.5 cm eibach aldım çok fazla test etme imkanım olmadi evden cikamadigim için ama genel anlamda memnunum. Bozuk yollar daha fazla hissediliyor sadece inanın temiz yolda hiç fark yok bana göre

MErhaba Hocam Coil de spor yayda kullanmış birisi olarak Size yay önerebilirim.

Coil in kalliteli olanı olacaksa ve ayarlama yapmak için kendi özel garajınız varsa bu bu tip uğraşları seviyorsanız günümüzde çok kaliteli ( fiyatlar biraz pahalı) Coiller mevcut o zaman okey denebilir.

Spor yaylar ise Daha kolay ve ekonomik ve çok da sorun yaşatmadan bir çözüm sunuyorlar. Çok düşsün istemezseniz aracınız için Eibach yada Vogland marka kurumsal kaliteli yaylardan önerebilirim.

Coiller biraz emek ve uğraş ister 

Yaylar bir kere uğraş ister sonra keyfinize göre devam eder.

Seçim tamamen kullanıcının ne istediğiyle alakalıdır. Keyifli Forumlar diliyorum.

Geri
Üst Alt