Jump to content

Golf 7.5 confortline stoplar


Recommended Posts


 • İleti 40
 • Oluşturuldu
 • Son yanıt

Konuda en çok paylaşım yapanlar

Konuda en çok paylaşım yapanlar

En beğenilen yorumlar

@Tanju1616 aynı renk araçta bende var tercih senin. Orjinalleri değiştirirsen satma. Beğenmezsen geri takar elindekini satarsın 😉

Bence artık stoplar farz olmuş gibi:) Ama kendinize daha yararlı olacağını düşündüğünüz başka retrofitler olabilir. Bütçeyi daha verimli kullanabilirsiniz. Sonuçta arkadaşların verdiği GTI örneğinden

Sponsor gördüğüm kadarıyla kaliteli bir firma değil

Konudaki görseller

Bir saat önce, Tanju1616 yazdı:

Arkadaşlar merhabalar, golf 7.5 confortline aracım var ön farlar çift j ile değiştirdim.Arkaları kayan sinyalle değiştirme konusunda kararsızım fikirlerinizi alabilir miyim 

20B1F763-3F1E-4F39-8D42-93C0509F4611.jpeg

63A43A5E-FD55-48DB-A80A-7F9EAA2A8249.jpeg

Hocam kampanya fiyatı epey avantajlı, kullandığım karta taksit imkanı olmadığı için alamadım fakat alsaydım da bunu yalnızca kayar sinyali için ve arabayı doldurma maksadıyla almış olacaktım. Tabii ki güzel ama kağıt üzerinde bu değişim pek mantıklı değil bence.

Yapmak istediğim başka şeyler de olduğu için en azından stop işini belli olmayan bir tarihe erteledim ben. Vazgeçebilirim de, belli olmaz.

Kayar sinyalli stoplar daha modern gözükse de sinyal vermediğiniz zaman bu stoplar, highline stoplarından daha şık duruyor bence. Bu da benim görüşüm.

Aracımı ilk aldığım zamanlar, stop lambalarını hoş bulmuşum ki fotoğrafını çekmişim. :D

P_20190706_141828.thumb.jpg.8a6f896eeedbd6a3c054959a26d8b0e4.jpg

 

Lakin sizin durumunuz biraz farklı @Tanju1616 hocam, farları değiştirmiş olduğunuz için stop alma bahaneleriniz benden daha fazladır. :)

 

tarihinde frknyldrm tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
Şimdi, Tanju1616 yazdı:

@frknyldrm düşünceleriniz için teşekkürler.üzerindeki stopları bende beğeniyorum. Bu ikiliyi kullananlarda var.sonuçta bunlarda led sadece dinamik değil o nedenle taiwan ürünle değiştirmekte karasız kaldım.

Tabi kullanan vardır da hiç olmasa ne olur ki? Araba sizin, zevk sizin neticede. :) Mercekli farla comfortline stop kullanılmaz diye bir kural yok yani.

Ben sadece highline gibi gözükeceği için takım olarak uyumlu olur diye dedim.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Valla ben uzun süre tıpkı sizin gibi ön çift j led arka comfortline stop ile kullandım. 

aslında böyle de devam edecektim gaza gelip indirimden sem den aldım.

Taktığımda aracı çok değiştirdiğini anladım kayar sinyali, frene bastığındaki efekt, park konumu kesinlikle çok daha güzel comfortline stoplardan.

İmkan varsa düşünmeden alın.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence artık stoplar farz olmuş gibi:) Ama kendinize daha yararlı olacağını düşündüğünüz başka retrofitler olabilir. Bütçeyi daha verimli kullanabilirsiniz. Sonuçta arkadaşların verdiği GTI örneğinden biraz daha ağırı yurtdışında ön-arka halojen r-line araçlar bile var.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
 • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

  Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
 • İletiler

  • @Evilhard dostum ben aynı model aynı kasa ve aynı marka olduğu için söyledim 😊 ikisi de golf ikisi de volkwagen ikiside midlineplus ikisi de manuel 😊 motorlar farklı sadece 
  • Bu konu ile ilgili olarak yabancı sitelerde aşağıdaki gibi bir konu var. Genelde eski modellerde denemişler ve ısıtıcı eşik değeri değiştirilerek ısıtma bujilerinin devrede kalma süresi ayarlanabiliyor görünüyor. Konu içinde golf 7'de yapılıp yapılmadığını görmedim ama altyapı aynı olduğu için uygulanabilir diye düşünüyorum.  Şehir dışında olduğum için kendi aracımdan kontrol edemedim. Konuyu aşağıdan inceleyebileceğiniz gibi anladığım üzere kısaca açıklayayım; VCDS ile;  Motor kontrol (Engine) ünitesine bağlanın. 12233 şifresini girerek oturum açın. Sonra, Adaptation'a tıklayın ve grup 12'ye gidin. Ekranda Stored value: 32768 (varsayılan) değeri görünmesi gerekiyor, bu değeri 32700 civarında bir değer ile değiştirin. Test'e tıklayın, ardından yeni değeri kaydedin. Motor kontrol ünitesinden çıkın, Kontağı kapatın ve tekrar açın. Motor kontrol cihazına gidin ve tekrar oturum açın. Adaptasyon'a girin ve grup 12'ye gidin. Burada görünen ekranda üstten ikinci penceredeki (no unit) değerin bir önceki haline göre değişmiş olması gerekiyor. Bu değer, kızdırma bujilerinin aktif olacağı saniye cinsinden süresini gösterir. Not: Değişikliğin sonuçlarını görebilmek için bunu soğuk bir motorla yapmanız gerektiğini unutmayın. VCDS ile değer değişimini istediğiniz zaman yapabilirsiniz, ancak motor sıcaklığı soğuyana kadar hiçbir şey fark edemezsiniz. Ayrıca, değişikliği yaptıktan sonra ikinci pencerede (no units ekranı) yeni ısıtma süresi görünmeyecektir. Adaptasyonun sonuçlarını görmek için kontağı kapatıp açmanız ve motor kontrolöründe yeniden oturum açmanız gerekir. Örneğin: Aşağıdaki değerleri Motor 7 derece sıcaklıktayken yaptığınızda; eşik değeri: 32768 iken, ısıtma süresi: 1,01 saniye, eşik değeri: 32700 iken, ısıtma süresi: 2,88saniye eşik değeri: 32650 iken, ısıtma süresi: 6,66saniye oluyor. Yani eşik değerini düşürdükce süre artıyor, tabi bunu çok uzatmamak gerekebilir, çünkü çok uzun süre devrede kalması avantaj olmayacağı gibi ısıtma bujilerinin de erken bozulmasına sebep olabilir. Bu yüzden yapılabilmesi durumunda sorumluluk tamamen kendinize aittir  Yukarıda da dediğim gibi Golf 7 de olur mu şu an bilmiyorum ama İstanbul'a döndüğümde sırf merakımdan deneyeceğim bunu, İlgilenenler aşağıdaki konuyu inceleyebilir. Konu: https://forums.tdiclub.com/index.php?threads/how-to-extend-glow-time-with-vag-com-alh.123304/  
  • Bu akşam tatlı tatlı yağan karın tadını ellerimiz sızlayana kadar çıkardık, bu da dün sabahtan, yanakları bu sene ilk kez soğuk gören bizim sincap ve düldül ☺️ Kar yağmasına en çok sevinenler onlar olurdu her sene ama bu sene herkes bir ayrı sevindi, kış mevsimini çocuklara açıklamakta zorlanır hale gelmiştik, hava bile soğumamıştı, barajlar-su-dengesiz sıcaklıklar derken herkeste bir huzursuzluk vardı. Umarım herşeyi örtüp bembeyaz bir sayfa açtığı gibi yurtta herkes için daha dertsiz tasasız virüssüz belasız bir yılın habercisi olur bi yağışlar. Selamlar.
  • Hyundai i30larin da bazilarinda cam tavan var. Ama bu 2014 golf 7 tdi midline plus Mi 10 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
  • @Evilhard 2017-2018 model 1.0 midlineplus olanların bazılarında otomatikte var cam tavanda.
×
×
 • Yeni Oluştur...