Golf 7.5 1.6 dizel fan açması

Peki arkadas sormus ama ben de eklenti yapim dpf temizligini yaptigini tam parkederken anlarsak napcaz hadii biraz yol mu gudelim dicez:) yoksa kontagi kapatmassak 15 20 dk dpf isini yapar mi

Acikcasi benim uzun zamandir kafami kurcalayan sorulardan biri bu cevabini ogrenirsem kendimi baya iyi hissedicem :) tesekkurler herkese

@atacandiri bu konuda detaylı şekilde anlattık..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam tamam dpf temizlesin de gideceğimiz yere gittik ~4km rolanti yukseldi pasif dpf başladı fakat işimiz acele ve öyle sürecek vaktimiz yok ne yapmalıyız? Gözümüz devirde kulagimiz motorda gezmek te cok garip canım sıkıldı şimdi açıkçası.
Yani aslında yapmanız gereken belli., yapacak bişey yok önce işinizi hallediceksiniz.,

1-2 kere acil işiniz çıktı diyee stop ettiniz diyee bi zararı olmaz ama bunu alışkanlık haline de getirmemeniz gerekir.. 

Ama işinizi hallettiniz araca bindiniz şimdi biraz devirli kullanayım da temizlik yapsın diye bir yanılgıya düşmeyin..!! Çünkü stop ettiğiniz sonra 15-20 dk. geri geldiğinizde işlem kaldığı yerden devam etmez.!! Bir ihtimal  2-3 gibi kısa süreli olursa bazen devam ettiği oluyor.. 

Temizlik yaptığı esnada benzin ışığı yanarsa işlem yine yarım kalır..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhabalar 2019 model 10 bin km de 1.6 dizel otomatik golfüm var aracı 1 ay önce aldım sorum şu aracımın şehir içinde 3-5 km gitmeden hararet göstergesi daha 60 derecede iken durup stop edince birkaç dakikadan fazla fan çalışıyor bu normal mi sizce
Bende de aynı sorun var partikul temizligide yaptırdım ama nedense sorun devam ediyor

Geri
Üst Alt