YAĞ GÖSTERGESİ ARALIKLARLA YANIP SÖNME

kara55

Üye
İsim
ilyas
Selamun aleyküm üstadlar araçta yağ ışığı yanıp sönüyor ancak yağına baktım yağ var ve yeni değişildi ustaya götürdüm üstünden yağ çekti fazla koyulmuş dedi sonra bidaha yanmaya başladı sebebi ne olabilir ve virüs yüzünden sanayiye de gidemiyorum bir sorun olurmu en korktugum şey yağ olayı malum motor içine vermesin yani

Yağ muşuri bozulmuş olabilir

SM-G988B cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Upvote 0
Selamun aleyküm üstadlar araçta yağ ışığı yanıp sönüyor ancak yağına baktım yağ var ve yeni değişildi ustaya götürdüm üstünden yağ çekti fazla koyulmuş dedi sonra bidaha yanmaya başladı sebebi ne olabilir ve virüs yüzünden sanayiye de gidemiyorum bir sorun olurmu en korktugum şey yağ olayı malum motor içine vermesin yani
Ekranda çıkan uyarının resmini çekip atabilirseniz., uyarınjn farklı anlamları olabiliyor., 

Hangi usta böyle bir hata yapıp araca fazla yağ koyar insanın aklı almıyor..

Upvote 0
@farbar evet onuda düşündüm son çare olacak peki fiyatlarını biliyor musunuz ortalama olarak kaziklamasinlar bizi

Upvote 0
@forzaGilles bu şekilde gözüküyor bazen sönüyor belli bir kilometreden sonra bidaha yanıyor

Ekli dosyayı görüntüle 31431
Kapı kapalıyken bir resim olursa daha iyi olur., çünkü kapı açık ikazının olduğu yerde bir yazı yazar ama kapılar açık olduğundan bunu göremiyoruz., media ekranı car menüsü araç bilgisi bölümünde de arızanın açıklaması yazar..

Upvote 0
Depo kapağıda hava alıyorsa yağ ikazı ara ara yanar... bunuda not edin.

Upvote 0
@forzaGilles reis kapalı iken de consuption yazıyo service filan yazmıyo marş basarken yazan yazı çıkıyor bunu türkçe yapamazmıyım 

Upvote 0
@forzaGilles pahalı mıdır iyisi ne kadar  ne markadır bilginiz varmı sanayide onu değişirler o zaman orjınal diye dandik bişe takmasınlar bilginiz varmı bu konuda

Upvote 0
@forzaGilles pahalı mıdır iyisi ne kadar  ne markadır bilginiz varmı sanayide onu değişirler o zaman orjınal diye dandik bişe takmasınlar bilginiz varmı bu konuda
Nereden alırsanız alın önce servisten fiyat alınız., servis fiyatına göre karar verirsiniz., 

Araç Mk6 Golf yani o araç en az 8 yaşında., şuan servislerde 7 yaş üstü araçlarda yedek parça ve işçilikte %30 kampanya indirimi yapıyorlar; https://binekarac.vw.com.tr/tr/kampanyalar/Zubizu-Servis-Kampanyasi.html 

Önce servisten fiyat alın., 

Ayrıca burdan söylemekle olmaz., öncelikle aracın neyi arızalı doğru tespitin yapılması lazım.. 

Upvote 0
@forzaGilles  haklısınız servisten fiyat almalıyım işlemleri yaptırınca burda paylaşacagım ne kadara yapıldı hangi marka vs çok teşekkür ederim ilginiz için

Upvote 0

@kara55 Hocam öncelikle geçmiş olsun bu arıza yağ değişiminden önce var mıydı? yoksa yağ değişiminden sonramı oldu? yağ değişiminden sonra oldu ise bir ihtimal yağ filtresinin kalitesizliğinden kaynaklana bilir.Yağ ikazı ihmale gelmez bir an önce ehli bir yere arızanızı gösterin.

Upvote 0

Geri
Üst Alt