AKÜ DEĞİŞİMİ

2015 model 1.4 tsı benzinli. start stoplu. fabrika harici ekstra bir donanım yok. @forzaGilles

Ekli dosyayı görüntüle 50184
Sizin araç için uygun olan akü: N60 kodlu Varta EFB 60Ah 

Kodlama şua açıdan gerekiyor fabrikanın taktığı akü 59ah olduğu için (piyasada 59ah akü satışı yoktur, hiç bir akü markası 59ah değerde akü üretmez., sadece araç üreticileri için böyle küsüratlı değerlerde üretim yapıyorlar) 

Yeni aküyü taktığınız zaman aracın kontrol ünitesi halaa 59ah akü zannedicek., 1 ah değer çok küçük bir değer ama eğer aküyü kodlamasını yaptırmazsanız akü tam şarj olamaz olay bundan ibaret., kodlamayı yaptırırsanız akünüz daha uzun ömürlü olur.

Moderatör tarafında düzenlendi:

@forzaGilles bu kılıfın içine sığar mı acaba, ölçmek mi lazım
Merak etmeyin kılıfın içine sıkıntısız şekilde uyacak., netten alacaksanız satıcı ile görüşüp akünün hangi yıl ve ay üretimi olduğunu öğrenin apaydınlar oto: 0532 794 51 82 / 0262 653 75 47 

Bu resmini paylaştığınız apaydınlar netten alabileceğiniz belkide en güvenilir satıcılardan birisidir. 

@forzaGilles yok hocam akücü arkadaş aradı şimdi gelip kapının önünde kendisi takacak, iki aküyü de getirecek hangisini istersen takarız dedi. üretim tarihlerini sordum yeni 2-3 aylık falanmış. ben neresinden kontrol edebilirim takmadan.

@forzaGilles yok hocam akücü arkadaş aradı şimdi gelip kapının önünde kendisi takacak, iki aküyü de getirecek hangisini istersen takarız dedi. üretim tarihlerini sordum yeni 2-3 aylık falanmış. ben neresinden kontrol edebilirim takmadan.
Aküyü kutusundan veya ambalajından çıkardığınız zaman akünün yan duvarında aşşağıdaki gibi bir garanti etiketi yapıştırıldığını görürsünüz., aynı kod akünün üzerine de (yan duvarına) fabrika tarafından kazınmıştır garanti etiketinde belge no yazan yerdeki 14 haneli kodu bana söyleyin hemen size üretim tarihini (gün/ay/yıl) olarak söylerim. Örnek resim; 

2583907E-3CBF-410B-A8AD-D455C8FC9220.jpeg

@forzaGilles tamam hocam birazdan gelecek akücü arkadaş, ben takmadan kontrol edeyim dedim ama bu koddan anlamak zor

@forzaGilles tamam hocam birazdan gelecek akücü arkadaş, ben takmadan kontrol edeyim dedim ama bu koddan anlamak zor
Neden zor olsun gayet kolay., isterseniz siz de kontrol etmek isterseniz bu kodu distribütör firma olan karat güç ‘ün sitesine girip kontrol edebilirsiniz ama oradan kontrol ederseniz., tam tarihi (gün/ay/yıl) olarak net göremezsiniz..!! Sadece Q1 / Q2 / Q3 veya Q4 2021 gibi bir ibare ile karşı karşıya kalırsınız., 

Q1: ocak, şubat mart 

Q2: nisan, mayıs, hazıran

Q3: temmuz, ağustos, eylül 

Q4: ekim, kasım, aralık 

http://karatguc.com/index.php/tr/seri-no-sorgulama

Yani siteden kontrol ettiğinizde tam olarak hangi (gün ve ay da) üretildiğini öğrenemezsiniz ama etikette yazan 14 haneli kodu bana söylerseniz tam tarihi ben size hemen söylebilirim., karar sizin..

Moderatör tarafında düzenlendi:
@forzaGilles hocam iyi ki kontrol etmişiz, 2020 q4 çıktı. taktırmadım. tudorun da kodundan anlayamadık onuda taktırmadım adamı geri yolladım.

@forzaGilles hocam iyi ki kontrol etmişiz, 2020 q4 çıktı. taktırmadım. tudorun da kodundan anlayamadık onuda taktırmadım adamı geri yolladım.
1 senelik akü işte böyle insanları kandırıyorlar., sonra alan kişi en iyi aküyü aldım diye seviniyor ama akü bayat., bir süre sonra akü su koy verince Varta dandik aküymüşş diye hayıflanıyor., 

Akü 2021 Q2 çıksaydı ne yapacaktınız..? Nisan üretimi mi Haziran üretimi mi, ayın 1.ci günü mü 30. günü mü bilmediğiniz için bu tip siteden kontrol etmek yeterli olmayacaktı.

Ben yinede kendi fikrimi belirteyim.

@forzaGilles 5 ay max üretim sınırı olmalı diyor ama

Bence 3 aydan eski olmamalı bir akü.

Ben aküyü yenilerken takılan varta sadece 32 günlüktü şansıma. 

Et/süt/yumurta/akü

ÜTT/STT  ye bakıp alınmalı

@Savatage 2 akücü daha var onlara da soracağım bugün, peki bu tudor markanın sorgulamasını nereden yapabilirim. internetten alayım dedim satış yapan arkadaşım "taşıma esnasında bir çok akü kırıldı" oradan al abi dedi.

Geri
Üst Alt