Golf 7 Krom Kapı Eşiği

On 03.06.2020 at 10:32 PM, frknyldrm yazdı:

Firmanın 28 Mayıs'ta göndermiş olduğu eşikler, sürat (!) kargo sayesinde anca bugün elime ulaştı.

İşten arabaya vakit ayıramıyorum bu aralar, ilk fırsatta uygulayıp sonuçları buraya yazmak istiyorum.

Sadece arkaları gönderelim demişlerdi ama sağolsunlar tam set göndermişler, önlere de detaylı bakacağım az da olsa sürtme varsa onları da değiştireceğim.

Arka eşikleri biraz inceledim de bir şey dikkatimi çekti, bir eşikte krom kısım plastiğe çok güzel oturmuş, elle krom kısma bastırınca altında hiç boşluk yok, köşeler daha yüksek değil vs. gayet iyi.

Diğerinde ise krom kısmın bir kenarı hafif yukarda, elimle bastırdığımda arkasında boşluk olduğu anlaşılıyor. Krom plastiğe yapıştırma mı yoksa başka bir şekilde mi birleştirilmişler bilmiyorum ama ufak bir boşluk var aralarında. Eşiğin yüksekliği yeteri kadar azaltıldı ise bu sorun olmayacaktır ama.

İlgi alaka güzeldi, üründeki problem de çözüldü ise S dizayn, övgü ile bahsedeceğim bir Türk markası olacaktır benim için.

Ekli dosyayı görüntüle 33615

Eşiği zemine yapıştırmadığım için altında hafif boşluk olduğundan plastik kısım da esniyor ama umarım krom kısımdaki hareket anlaşılıyordur. Parmağımla plastik kısımdan bastırarak plastik kısmın olabildiğince düz durması için uğraştım ama görüntüyü kapatmamak için ortadan bastıramadım tabi. 

Bugün ön eşikleri de kontrol ettim ve onların da sürttüğünü gördüm, epey bir uğraş vererek hepsini söküp zeminlerini güzelce temizledim. 

Yeni gelen eşikleri öncekilerle kıyasladım. Plastik kısmında bir değişiklik yok, sadece krom kısmı plastik kısma daha iyi gömmüşler.

Zaten plastik kısımda ölçü değişikliğine gidecek olmaları bana pek mantıklı gelmemişti, çünkü bunlar için kalıplar hazırlanıyor neticede ve ölçü değişecekse kalıp da değişmeliydi.

Yeni kalıp yapmak/yaptırmak da öyle kolay bir iş değil yani bildiğim kadarıyla.

Neyse...

Arka eşiği yapıştırıp deneme yaptım, 1-2 aç-kapadan sonra bir köşeden çizildiğini gördüm. Yine de emin olmak için üstüne bez bant vurdum ve tekrar denedim.

Netice itibariyle yeni eşikler de sürtüyor. Eskileri sökmek için o kadar uğraş verdikten sonra yenilerinin de sürttüğünü görmek üzdü beni. 

Firmaya yazdım, cevap ne olur bilmiyorum ama bütün hevesim kaçtı açıkçası.

Babamın aracında kullanacağım artık, onda da sürtmezse tabi.

P_20200610_165553_1.jpg

P_20200610_202127.jpg

P_20200610_202140.jpg

@frknyldrm ben umudu kestim hocam zaten aracı da sattım :)  sağlık olsun başka araçlara başka eşiklere kısmet.

Hayda, bende aynı eşiklerden sipariş etmiştim. Henüz gelmedi, o zaman bende de aynı problem çıkacak. Bu sürtme olayı kapının boyasına zarar verir mutlaka zamanla değil mi? 

Hayda, bende aynı eşiklerden sipariş etmiştim. Henüz gelmedi, o zaman bende de aynı problem çıkacak. Bu sürtme olayı kapının boyasına zarar verir mutlaka zamanla değil mi? 
Zarar veriyor tabi hocam. İnşallah sizinki sürtmez ama eğer sürterse, sürttüğünü gördüğünüz gibi sökün. 

Bu benim aracıma verdiği zarar

Bu da @golfiano hocamın aracına verdiği zarar, benimkine kıyasla bu çok daha fazla tabi.

Aracı aldığımda üstündeki krom eşikleri vardı hiç ellemedim .

IMG-6784.JPG

Sipraiş ettiim kapı eşikleri bugün geldi, fakat resimde görünen ile gelen ürün arasında renk farkı var. Zaten pek yapıştırmayı düşünmüyordum şimdi tamamen  vazgeçtim. Para iadesi için dispute açtım. Kusura bakmasın valla ben ürünü gördüğüm gibi gelecek diye tahminettim böyle geleceğini bilseydim sipariş etmezdim.

Ürünün reklamdaki görüntüsü:

1.JPG

VE GELEN ÜRÜN

ae_1591892554430.jpg20200611_181803.jpg20200611_181759.jpg

ae_1591892565657.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kapı eşiklerini istemeye istemeye uyguladım, dediğim gibi ben renk olarak parlak olan yerleri siyah bekliyordum, fakat chrome şeklinde geldi maalesef. Şimdilik kalsın bakalım ilerde gözüme takılıp durursa sökebilirim. 

20200614_180432.jpg20200614_180415.jpg

20200614_175821.jpg20200614_175752.jpg20200614_175759.jpg

Özellikle arka kısımlardaki çıtalar fit değil, kıvırmak zorunda kaldım,ama gariptirki kapıyada sürtmüyor.

20200614_175831.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kapı eşiklerini istemeye istemeye uyguladım, dediğim gibi ben renk olarak parlak olan yerleri siyah bekliyordum, fakat chrome şeklinde geldi maalesef. Şimdilik kalsın bakalım ilerde gözüme takılıp durursa sökebilirim. 

Ekli dosyayı görüntüle 34246Ekli dosyayı görüntüle 34247

Ekli dosyayı görüntüle 34249Ekli dosyayı görüntüle 34251Ekli dosyayı görüntüle 34250

Özellikle arka kısımlardaki çıtalar fit değil, kıvırmak zorunda kaldım,ama gariptirki kapıyada sürtmüyor.

Ekli dosyayı görüntüle 34248
ben de aynı ürünü kullanıyorum. arka kısımlar malesef öyle. güzelce oturtmamıştım nasılsa bant tutuyor diye. ama bant bıraktı bi zaman sonra ve kapı çarpıp yamuldu. o yüzden oturmayan yerleri iyice eğip büküp yapıştırın derim

Geri
Üst Alt