Direksiyon Kılıfı hk

Salihcan

Üye
İsim
Salih
Değerli forum üyeleri Biliyorsunuzki direksiyonlarımız hassas ve parlamaya yatkın bir malzeme den . bu deformasyonu engellemek adına tavsiyelerinizi dinleyeceğim çözümünüz nasıl kaliteli bir kılıf olurdu ankarada bu işi yapan varsa paylaşımda bulunmanızı rica edeceğim herkese sağlıklı günler dilerim 

Benm araç nerdeyse 3yıl olacak en ufak parlama olmadı birazda ellerden kaynaklı cok terliyorsa canına okuyor direksiyonun ayrıca kılıflarla hiç güzel bi sürüş keyfi olmuyor şahsi kanaatim

Merhaba hocam, bence kılıf işine şuan girmeyin, direksiyon deforme olan parlayan bir yapıda, o hale gelene kadar kullanıp o hissiyatı siz yaşayın.Neden daha yeniyken kılıf derdine düşüyorsunuz ki, gelecekteki sahibi için mi?Kullanın, o hissiyatı yaşayın, parladımı, deformasyonmu oldu o zaman kılıf düşünün.

Merhaba @Salihcan,

Ben bu linkteki ürünü kullanıyorum yakaşık 1.5 senedir. Kendin uyguluyosun uygulaması biraz çetrefilli ama zevk veriyo açıkçası. Araçla uğraşmayı sevmiyosan kendin uygulamanı önermem bir yere taktırabilirsin. Linkte zaten detaylıca anlatmış uygulamayı. İnternette değerli @mehmetmert kardeşmizin de videosu var linkini bırakıyorum.Benim kişisel tecrübem biraz kalınlaştırıyo direksiyonu ( bence güzel) ve çok oynarsan biraz hareket edebiliyo. Sıkı dikmek lazım. 

https://www.aliexpress.com/item/33004120939.html?spm=a2g0o.detail.1000060.1.49453713NSmaSc&gps-id=pcDetailBottomMoreThisSeller&scm=1007.14977.161855.0&scm_id=1007.14977.161855.0&scm-url=1007.14977.161855.0&pvid=8993596b-2910-4b24-80af-74a139095ec0&_t=gps-id:pcDetailBottomMoreThisSeller,scm-url:1007.14977.161855.0,pvid:8993596b-2910-4b24-80af-74a139095ec0,tpp_buckets:668%230%23131923%239_668%23808%234094%23105_668%23888%233325%2317_668%232717%237567%23984

kılıfa alternatif olarak belli zamanlarda direksiyon temizliği ve bakımı yaparsanız sorun olmaz diye düşünüyorum. İhtiyaç listesi:

1) deri temizleyici ürün
2) deri bakım sütü
3) detay fırçası 
4) köpük yapıcı sprey

bu bakım işlemi için Koch Chemie PO (1:10 sulandırarak) ve Koch Chemie LS tavsiyemdir. Özellikle "Koch Chemie PO" oldukça bereketli bir ürün, alcantara koltuk temizliğinde de kullanabiliyorsun. 

https://www.youtube.com/watch?v=-0Wpahv76Pk
https://www.youtube.com/watch?v=HIcS0HVJSv8
https://www.youtube.com/watch?v=UxHH3zOIeeg

@Salihcan Salih hocam selam, ben 2019 Kasım ayında As Oto Deri Direksiyon Kaplama-Fatih Usta'ya yaptırdım. Araç uzun süre bende olmadığı için direksiyon baya parlak bir hale gelmişti. Bende Google yorumları üzerine Fatih ustaya gittim. Ellerim büyük ve parmaklarım kalın olduğu için eskisini sökmeden üstüne kapla dedim ve benim için baya güzel oldu direksiyon. Daha sişkin ve etli bir hale geldi. Şaşmazda bir iki yere daha uğradım onlar da Alcantara satamaya çalıştı 500tl ye.  İşlem 3 saat sürüyor ve direksiyon sökülüyor. Randevu ile gitmeniz lazım. Ustanın işçiliği iyi ancak biraz pahalı 400 civarı verdim diye hatırlıyorum. Ben gri mat deri seçtim. Seçtiğim derinin en iyisi olduğunu söyledi usta derilerin İtalya'dan geldiğini de söyledi. 

ilk hali bu şekildeydi. son halinin fotosunu bulamadım. Yarın çeker eklerim. İlk halinde özellikle sağ tarafta olan parlaklık baya belli oluyordu ve kötü görünüyordu. 

IMG-20191225-WA0012.jpg 

IMG-20191225-WA0015.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@snoppy  tam bunu soracaktım bende hocam teşekkürler paylaşım için. 

@biycash Bir önceki aracım Honca Civic'ti hocam.Koltuğun da kılıf, medya ekranında koruyucu jelatin, bagajında paspas anlayacağınız zarar gelmemesi için hep koruyucu ekipmanlar kullanıyordum.Satışa çıkardığım da alıcısı gelip inceledi, beğendi, pazarlık yaptık, satmak istediğim rakamında altına gitti.Satış işlemini yaptıktan sonra, adam kılıfıları, ekran jelatinini gözümün önünde söktü.Meğersem ben kendi arabamı sonraki sahibi için korumuşum.😄 Şuan kılıf vs hiç takmıyorum.Gerçekten direksiyonun, medya ekranının orjinal hissiyatını tatmak güzel.

@e2e bilgileriniz için teşekkür ederim foto bekliyorum iyigünler 

@biycash Bir önceki aracım Honca Civic'ti hocam.Koltuğun da kılıf, medya ekranında koruyucu jelatin, bagajında paspas anlayacağınız zarar gelmemesi için hep koruyucu ekipmanlar kullanıyordum.Satışa çıkardığım da alıcısı gelip inceledi, beğendi, pazarlık yaptık, satmak istediğim rakamında altına gitti.Satış işlemini yaptıktan sonra, adam kılıfıları, ekran jelatinini gözümün önünde söktü.Meğersem ben kendi arabamı sonraki sahibi için korumuşum.😄 Şuan kılıf vs hiç takmıyorum.Gerçekten direksiyonun, medya ekranının orjinal hissiyatını tatmak güzel.
Hislerime tercüman olmuşsunuz hocam.  (y)

Üç günlük dünya, dünya malı dünyada kalır. Temiz kullandıktan sonra neden kendimi bu zevkten mahrum bırakayım diye düşünüyorum hep, ne için/kimin için?

Araba konusunda toplumumuz böyle, bazı konularda bunu dile getirmeye çalışıyorum; alırken de binerken de bizden sonraki sahibine araç hazırlıyoruz resmen...

1.5 senedir ben de kılıfla kullanıyorum. O zamanlar 200 - 300 liralara derinin komple yenilendiğini bilmiyordum ve tam uyumlu kılıf alıp dikmiştim. Eğer bu fiyata sıfırlandığını bilseydim hiç kılıf almaz üstünde olanı doyasıya kullanırdım tamamen mahvolana kadar :) görüntü açısından hoşuma gidiyor şimdilik kullanıyorum ama sırf koruma amaçlı bence takmayın :)

Geri
Üst Alt