Falken Markasını nasıl bilirsiniz ?

@volkan60 aynı ebatta aynı lastiği eski golfümde kullandım gayet iyi bir lastikti. 2 yıl üstünde kaldı sonra sattım. Satarken hala iyiydi

Moderatör tarafında düzenlendi:

@volkan60 bu markayı bende cok arastırdım memnun kalmayan yok gıbı, ben alırsam bu markayı yada Sava intensa uhp2 almayı dusunuyorum daha lastıklerım bır sene daha ıdare eder ama 17 ınclere gecersem bu ıkısınden bırını alacagım kısmetse..

Geçenlerde bir üye yazmıştı

Lastik etiketinde !

Lastiğin 2 yıl sonraki hal/durum/performans/kalite durumu yer almalı şeklinde?

İlk gün ilk ay ilk yıl arap lastiği bile iyidir ??

Aynı fren  balata olayında olduğu gibi

Ferodo ?

Ate?

Trw?

Textar?

Bosch ? (Hadi bunuda yazayım)

Hangisi iyi?

En az fren mesafesi veren balata olmadığına göre , en çok km götüren balata en iyisidir ...

yani ömür ? 

Bana lastik ömrü en iyi etiket değeri olan lastik lazım ! 

Yoksa dediğim gibi xxx marka  lastiği alıp ilk hafta boş sokaklarda acı frenler koyupta çıkarıp attığınız önceki lastiklere göre kıyas yapıp  10 tam puan vermek adil bir hakemlik sistemi değil

2 yıl sonra (zamana bağlı sertleşme/hamur bayatlaması en az olan )  ilk güne en yakın lastik ne ise onu alın ? 
Fren mesafesi balatadan balataya değişiyor, hangisi ne mesafede  bilmiyorum fakat robotlarla yapılan fren testleri var sonuçlar farklı çıkıyor youtube da bmw mercedes vs oem ile diğer marka disk balata performans karşılaştırmalarını izlemiştim bir ara.

@bf417

Textar /trw/ferodo

Ate hadi fiyatıyla business class bunlardan daha iyi diyelim

Ama üstteki 3 ü arasında fren mesafesi testi olarak bir veri olsa ona göre tercih yapabilirim ama ben böyle bir teste rastlamadım

3 ü de eş balata gibi geliyor bana

Ses olayı? 

Bu 3 ünden herhangi birini takıpta 200-250 km sabredebilen olma dı ki ? 

50-60 km frenin kendi fiziksel rodajı var ama 

Balatanın Parazitik Ses rodajı 200-250 km dir . 

Genelde ses yapıyor diye değisime gidiyor insanlar ?

İyi günler sevgili forum sakinleri 2014 1.2 Tsı golfümün lastik değişim zamanı geldi 

bir kaç gündür lastikleri araştırıp duruyorum fiyatlar genelde 205-55-16 için 400 TL civarında 

araştırma sonunda Falken Ziex ZE310 markası kafamı karıştırdı bu modelin özellik bu lastiği F/P olarak geçtiğini gördüm 

yakıt  C  -- yol tutuşu -- A ve ses ise 68 db olarak sınıflandırılma yapılmış 

fiyat olarak 275 TL ye şu an bulunabiliyor

lastik japon markası ve ülkemizde üretimi yapılıyormuş 

bu lastiği daha önce kullanan var mı ? almaya değer mi 

değerleri yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Bu linki incelemenizi öneririm 

https://lastik.rezulteo.com.tr/blog/lastik-haberleri/lastik-testleri-ve-karsilastirmalari/2020-nin-en-iyi-fren-performansi-sunan-50-yaz-lastigi-auto-bild-testi-9673

https://lastik.rezulteo.com.tr/blog/lastik-haberleri/lastik-testleri-ve-karsilastirmalari/ace-lenkrad-in-2020-yaz-lastik-testi-orta-sinifin-en-iyi-fiyat-performans-modelleri-9726

Moderatör tarafında düzenlendi:
https://www.adac.de

bu sitenin arama kısmana istediğiniz lastik modelini yazın orada testleri çıkıyor.Detay olarak güzel hazırlanmış 

Geri
Üst Alt