VAG Kablo Versiyon Yükseltme Detaylı Anlatımı

@HONEY üstadım eeprom yüklemesini yaparken kablo araca bağlı kontak açık mı olması gerekiyor 

[mention=22193]aslan0320[/mention] [mention=9795]mehmetavci37[/mention] Yapamazsanız uygun zamanda uzaktan bağlanıp bakayım ...
Hocam benim kabloyu pc hic bi sekilde tanimiyor atmegayi usbapla flasliyorum ama ftdi flaslamak icin programi actigimda pc kabloyu görmüyor kablo çöp galiba

SM-M315F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

20.4 vcds kablomu internet açıkken kullandığım için iptal edildi sizin açıkladığınız şekilde bootloader kilidi açıktı eprom proğramıyla yeniden yazdırdım ilk başta lisans yeniden geldi bütün bölümlere girebilyordum bir süre sonra rosstech usb interface not found uyarısı alıyorum aygıt yöneticisinde herşey normal bunun sebebi ne olabilir yardımlarınızı bekliyorum

Adsız.png

@hakanvrlsorunu hallettim arkadaşlar işlemleri tekrar sırasıyla yaptım mprog-hw type-eprom write ilk başta proğram çalıştı aracı görmedi tekrar epromu yazdırdım sorun halloldu araç polo 2012 bluemotion yapabildiğim kodlamalar

1-kadran türkçe menü

2-15 km süratte kapıların kilitlenmesi

3-kontak anahtarını çıkarınca bütün kilitlerin açılması

4 dwa onayı 

Merhaba öncelikle bu yazıyı yazıp programları bize sağlayan arkadaşın ellerine sağlık

benim cihazımda farklı bir sorun var 

cihaz ile sadece bi tane özellik açtım ondan sonra cihazım çalışmamaya başladı

çalışmama derken bağlıyorum test ediyorum herşey ok yazıyo sonra özellik açmak için center elec veya auto hvac a girmek için tıklıyorum ama hiç bir şey olmuyo mmouse imleci dönüp duruyo ama kodlama yerine girmiyo

birkere ilk bağladığımda yaptım birdaha olmadı

cihazım internete bağlı değildi defalarca program açıp kurum sildim ama düzelmedi

nasıl bir yol izlemem lazım acaba

Merhaba öncelikle bu yazıyı yazıp programları bize sağlayan arkadaşın ellerine sağlık

benim cihazımda farklı bir sorun var 

cihaz ile sadece bi tane özellik açtım ondan sonra cihazım çalışmamaya başladı

çalışmama derken bağlıyorum test ediyorum herşey ok yazıyo sonra özellik açmak için center elec veya auto hvac a girmek için tıklıyorum ama hiç bir şey olmuyo mmouse imleci dönüp duruyo ama kodlama yerine girmiyo

birkere ilk bağladığımda yaptım birdaha olmadı

cihazım internete bağlı değildi defalarca program açıp kurum sildim ama düzelmedi

nasıl bir yol izlemem lazım acaba
arkadaşım aynısı bende de oldu eprom yazdırma işlemlerini tekrar kablo araca bağlıyken yaptım sorun halloldu hatta şu anda 21.3.0 versiyonu  çıktı onu bile kullanabiliyorum

Vagcom 21.3 sürümü çıkmış kabloyu 21.3 e güncelleyen yada bilgisi olan var mıdır 

@hakanvrl kablonun 20.4 versiyon mu 19.6.2 mi kablo firmware 19.6 sanırım benimki 

üzerinde yazan 20.4 tü ama internet açıkken bağladığım için yandı bende ilk sayfadaki eprom yazdırma işini yaptım şimdi 21.3 kullanıyorum aslında eprom flashlama işini yaparsan senin kablonda 21.3 ü destekler burda önemli olan konu 9.2 loader in desteklemesi

20.4 - 19.6 - 21.3 vs Bunlar kablonun versiyonu değil arkadaşlar. VCDS Programının versiyonu. Satıcılar kablonun üzerine bunu yazdığından bir yanılğı oluşuyor, orjinal firma Ross-Tech böyle bişey demiyor mesela.

Kablonun içinde bi firmware var, bu firmware de Ross-Tech bi değişiklik yapmadığı sürece yeni VCDS versiyonları çalışacaktır.

Kablo firmware yanılmıyorsam 18.9'dan bu yana değişmedi ve Kablo Firmware 1.96 halen. Yani 18.9 ile 21.3 arası herhangi bir VCDS versiyonu ile çalışır 1.96 Firmware sahip bir kablo. Burada uçan şey muhtemelen Lisansdır, bunu da VCDS'de About'a basınca lisans valid mi değil mi görürsünüz. Lisans uçmuşsa kabloya firmware'i tekrar yazarsınız ve lisans yeniden valid hale gelip kablo çalışır. Burda önemli olan çalışacak VDCS versiyonu için @hakanvrl hocamın da dediği gibi Loader desteği, Loader 9.2 şu anda halen işe yaramakta VCDS 21.3 içinde.

Geri
Üst Alt