bir otomobil alma hikayesi

@silvershadow

kıymetli dostum, ne için yaşar insan? neden şimdi bu masanın başında saatlerimi geçiriyorum?

ve primatların doğal hallerine ne kadar ters şey varsa onları yaparak? oysa ben Eriythrai'nin bahçelerinde dolaşıyor olmalıydım di mi? hatta klavye tuşlamaktan olsa gerek, hoşlanmadığımı zannettiğim toprağı ekmeli ve ürün yetiştirmeliydim...

belki bir gün -belki diyorum çünkü ehlileştirilmiş bir primatım sonuçta- bu söylediklerine kavuşabilirim,

o vakit geldiğinde yanımda olman düşüncesi bu ehlileşmiş ruhumu isyana sürükler umarım... 

@magic selamlar hocam. Benim golf te hala pırıl pırıl duruyor hiçbişey yaptirmadigim halde. Evet bayiye sorup öğrenmek lazım hangi cilaysa senede 1 yeter ?

a70fa6090abc854896da9ab118e3a04e.jpg

gece, sahil, golf, arka koltuk, dire straits, hava miss, es haydar es...

mavi ile 2.ege yolculuğunu da tamamlamış olduk :)  bu sefer 1050 km, yakıt düştü sanki, 29 kuruş civarı... 

mavi ilk nazarlıklarını takmış bu arada,  yarım cm çapında bir taş izi ve milimetrik 2 göçük, herhalde hepsi taştan :)  

bu sefer hız sabitleyiciyi hiç kullanmadım...

orhangazi köprüsünden geldim, 98 lira ama güzel olmuş, hızlı bir alternatif...

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

mavi ile 2.ege yolculuğunu da tamamlamış olduk :)  bu sefer 1050 km, yakıt düştü sanki, 29 kuruş civarı... 

mavi ilk nazarlıklarını takmış bu arada,  yarım cm çapında bir taş izi ve milimetrik 2 göçük, herhalde hepsi taştan :)  

bu sefer hız sabitleyiciyi hiç kullanmadım...

orhangazi köprüsünden geldim, 98 lira ama güzel olmuş, hızlı bir alternatif...

Ekli dosyayı görüntüle 6230

Ekli dosyayı görüntüle 6229

Ekli dosyayı görüntüle 6228

Ekli dosyayı görüntüle 6227
Maşallah Emre üstadım 

Hoş geldiniz 

Sesinizi duymayı özledik....

bunu unutmuşum, bu fotoğrafta golf'ün küçücük (!) bagajına sığan şeyler var, 3 tane bavul, 1 sırt çantası, 5 kilo zeytinyağı vs vs vs... :)

image.jpeg

@magic  hocam bu eşyayı nasıl sığdırdın Golf e? Ben beceremiyorum bu kadarını yerleştirmeyi,mutlaka arka koltuğa da nasip düşüyor. :mad:

geçen yolda gidiyoruz, yine yan koltuktayım, dur kalk trafikde, bi ses geliyor gacır gucur, önce anlamadım,

çek kenara da kokpite geçeyim dedim hanıma, değişirken de söyleniyorum bi yandan: "gitti işte kronik arıza, şimdi servis mervis hiç sevmem"...

neyse geçtim direksiyona, baktım vites değişirken değil de, durup kalkarken yapıyor, tam auto hold bırakırken, kapadım kesildi, sonra geldim eve, google'ladım,

tabi yazılmış burada "normal" diye, klasik @silvershadow hassasiyetiyle, örnekler, ayrıntılar vs... rahatladım :000074-medium:

30 Ekim 2016 Günlerden Pazar

İstanbuldan Balıkesire taşınalı bir hafta olmuş. Cepte 35.000 TL sıkıştırıyo sürekli beni rahat edememekteyim. Tayinim çıkınca 2 ay ev baktım gücüm yetmedi almaya.

Kayınpederi aldım yanıma Balıkesir Yağcı Volkwagen'e gittik. Bakmakta parayla değildi ya...

Ben hiç Golf alabileceğimi hayal etmedim sayısal,piyango ...vs çıkarsa alırım diyordum kendime. 

Satış danışmanı başladı yarın bu işi halledelim 31'i indirimi,zubizu indirimi, nefaset indirimi... aaa bu araç Ağustosta gelmiş 3 zam yemiş hepsini düşüyorum falan...

Üstümdeki psikolojik baskıyı anlatamam. 2yıl borca bağladım kendimi ev almak hayal oldu.

1 Kasımda aldım arabamı hemde cebimde beni rahatsız eden 35.000TL ye bir o kadar daha ekleyerek. 

Pişman mıyım asla. Üstüne birde Golftutkusu ailesine sahibim...

Borcum bitince ölümüne gezicez eşimle tek tesellimiz bu. 

NE OLMUŞ YANİ BÜYÜK ADAM OLAMADIYSAK, HAYALLERİMİZİ SATMADIK YA !

30 Ekim 2016 Günlerden Pazar

İstanbuldan Balıkesire taşınalı bir hafta olmuş. Cepte 35.000 TL sıkıştırıyo sürekli beni rahat edememekteyim. Tayinim çıkınca 2 ay ev baktım gücüm yetmedi almaya.

Kayınpederi aldım yanıma Balıkesir Yağcı Volkwagen'e gittik. Bakmakta parayla değildi ya...

Ben hiç Golf alabileceğimi hayal etmedim sayısal,piyango ...vs çıkarsa alırım diyordum kendime. 

Satış danışmanı başladı yarın bu işi halledelim 31'i indirimi,zubizu indirimi, nefaset indirimi... aaa bu araç Ağustosta gelmiş 3 zam yemiş hepsini düşüyorum falan...

Üstümdeki psikolojik baskıyı anlatamam. 2yıl borca bağladım kendimi ev almak hayal oldu.

1 Kasımda aldım arabamı hemde cebimde beni rahatsız eden 35.000TL ye bir o kadar daha ekleyerek. 

Pişman mıyım asla. Üstüne birde Golftutkusu ailesine sahibim...

Borcum bitince ölümüne gezicez eşimle tek tesellimiz bu. 

NE OLMUŞ YANİ BÜYÜK ADAM OLAMADIYSAK, HAYALLERİMİZİ SATMADIK YA !
Harika bir mesaj olmuş değerli Hocam. 

Sizin için de uygunsa bir konu açacağım size kimbilir belki de daha sık yazıp gönlümüzü şenlendirirsiniz.

Harika bir mesaj olmuş değerli Hocam. 

Sizin için de uygunsa bir konu açacağım size kimbilir belki de daha sık yazıp gönlümüzü şenlendirirsiniz.
Değerli Hocam

Benim için bir konu açmanıza gerek yok. Fırsat buldukta aktif olarak katılmaya çalışıyorum. İlgi alakanız için çok teşekkür ederim. Bu arada eşimle fırsat buldukça buluşmalara katılıcaz inşAllah. Böyle değerli kalite insanların olduğu programlara katılmaya karar verdik.

selamlar dostlar :)

bugün 1.yıl bakımı için Mavi'yi teslim ettik...

vay bee, bir yıl olmuş diyorum durup durup,

670 tl imiş ücreti, internetten randevu alıp işçilikte %10 indirim aldığımız halde, fiyatlar artmış, geçen sene 500'lü rakamlara yapılıyordu...

kalkışlarda duyduğum, birkaç kere de 1.vitesten 2'ye geçerken duyduğum sesle ilgili olarak bakacaklarını, eğer kavrama arızası ise 3 gün süreceğini söylediler telefonda...

bu vesileyle ihmal ettiğim tüm dostlarıma kardeşlerime selam ederim,

sevgilerimle :000108-medium:

selamlar dostlar :)

bugün 1.yıl bakımı için Mavi'yi teslim ettik...

vay bee, bir yıl olmuş diyorum durup durup,

670 tl imiş ücreti, internetten randevu alıp işçilikte %10 indirim aldığımız halde, fiyatlar artmış, geçen sene 500'lü rakamlara yapılıyordu...

kalkışlarda duyduğum, birkaç kere de 1.vitesten 2'ye geçerken duyduğum sesle ilgili olarak bakacaklarını, eğer kavrama arızası ise 3 gün süreceğini söylediler telefonda...

bu vesileyle ihmal ettiğim tüm dostlarıma kardeşlerime selam ederim,

sevgilerimle :000108-medium:
Değerli Hocam 

Gönlümüzde yeri olanlar ne eskir ne de unutulurlar.

Geri
Üst Alt