17" Dijon Jant İçin Lastik Tavsiyesi

Herkese tavsiye ve destekleri için teşekkür ederim.  İnternette araştırırken böyle bir şeye denk geldim. Screenshot_20200313-124556_Instagram.jpg

Michelin Ps4 fiyatı bariz bir şekilde yukarıda kalıyor benim için 725 x 4 fiyat aldım.

Nokian Powerproof için 500 x 4 fiyat aldım.

Continental Pc6 için 550 x 4 fiyat aldım. 

Goodyear F1 Asy aralarında en iyi Islak ve Yakıt değeri veren lastik ancak bu listede yok nedense. Oda 500 x 4 fiyata geliyor. 

Yük hız endeksinde de bizim araçlara 91 V ve üstü değerler uyuyor ancak 91 Y yada 94 Y daha iyi olacak sanırım. Hız ve yük bakımından daha iyi dereceleri sağlayan daha iyidir herhalde. Tavsiyeniz ne olurdu.?

Internette 550 civari michellin ps4 mevcut hocam bayiiler bayagi yuksek fiyat vermisler. Bende bu 3 lastik arasindayim yaklasik 40 bin km oldu pirelliler ile eger 500-600 arasina denk gelirse bayiilerden michelline gececegim buyuk ihtimal. Fren mesafesi ve konfor en onemli sey benim icin.

@ZITIPAŞA  hocam benimde içimden michelin geçiyorda tek sıkıntı çabuk yıpranıp bitiyor yorumlar

@Al1co1907  en dayaniklisi goodyear diye okudum ama forumda kullanan arkadaslar km yaptikca ozelligini yitiriyor diyorlar , michellinde testlerde goodyeardan sonra en uzun km goturen lastik olarak gozukuyor. Buyul konfor olarakta cok ovuluyor sportif kullanan birisi degilim konfor ve dayaniklilik onemli ozellikle.

18 için nexen nfera tercih ettim memnun kaldım. İkinci kullanımda balon yaptım ama hangi marka olsa balon olurdu

91 V endeksine sahip lastikler bizim araçlar için uygun mu.?

@Al1co1907 Kardeşim öncelikle aracını ne tarz kullandığını ve beklentilerini paylaşırsan daha isabetli tavsiyeler alırsın. Yüksek hizami çıkarsın, yükmu tasirsin, konformu ararsın vs. Vs.

Hocam Selamlar,

Öncelikle lastik işi yukarıda arkadaşlarında belirtmiş olduğu gibi tamemen kişisel bir tercihtir. Öneri yapan kişilerin kullanım tarzı ve dinamikleri tercihten tercihe göre değişiklik gösterir.

Ben lastik önerisinde bulunmadan önce sürüş tarzım ve dinamiklerimen bahsetmek istiyorum. Öncelikle ş.içi ve ş.dışı kullanımlarada gayet sakin bir sürücüyüm. Yumuşak kullanımdan hoşlanıyorum. Araç içinde genele şoför dahil iki kişi kullanmaktayım. Yumuşak demişken lastik markası ve modeli ne kadar önemli ise basınç değeri bence bir o kadar da önemlidir.

Şuana kadar kullanmış olduğun lastikler ve yorumların aşağıdaki gibidir,

1. Michelin Energy : Michelin klasiği olan bir lastik. Bana göre çabuk yıpranan ve bol yanaklı bir lastik. Yanaktan kastım şudur; Lastik zamanlar eskidikçe kendini salması sonucu yere basan kısımda oluşan tonişlikten bahsediyorum. 
  2. Michelin Primacy 4 : Michelin yumuşak hamur konusu bütün lastikler için geçerliği olduğu gibi bu lastikler içinde geçerli. Keyifle kullandığım bir lastikdi. Ş.içi oldukça yumuşak ancak virijlarda çok güven vermeyen bir lastikdi. Energy modelinde yaşamış olduğum yanak sıkıntısını bu lastikle yaşamadım. Çünkü bu lastiklerde iç kısımda yanak destek söz konusu. Bu yüzden zamanla lastik kendini salsa bi yanak kısımları diri kalıyor.
  3. Hankook Ventus s1 evo2 : Yukarıdaki lastiklerden sonra ikisininde arasında diyebileceğim ve en çok memnun kaldığım lastik. Fiyat/performans olarak oldukça başarılı. Yarı sert yarı yumuşak. Virajlarda bana bir sıkıntı yaşatmadı.
Not: Lastik test videoları özellikle markaların kendi lastiklerinin test etmek için çektikleri videoların hepsi anlamsız. Kimse yoğurdum ekşi demez. Ben hiçbir markanın benim lastiğim yağışlı havalarda kötüdür şeklide bir test videosu yayınladığını görmedim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Balistique İstanbulda normal hızlarda çok agresif kullanmıyorum açıkçası. Aracı maksimum 3 kişi kapasiteli kullanırım oda biyere giderken anca. Uygun yolda açık trafikte 120 - 140 arası gidiyorum. Yüksek hızları nadirde olsa anlık olarak yapıyorum. Daha çok keyif için denebilir. 

@ycetin michelin pilot sport 4 için daha yatkındım. 610 x 4 fiyat aldım ama continental premium contact 6 daha avantajlı geliyor 530 x 4 fiyat aldım onada

Geri
Üst Alt