Yağ yakma

@Adv_Dbl  bi denicem dostum aracı aldıgımda yağ eksilti yeni yağ koydum biraz biraz daha toparladı usa motordan dedi ama yaptırmak istemedim hemen araştırma yapıyorum ama ne yazıkki yolda yapamıyorum bu korona vürüs sebebiyle kaldı öyle 

@cezzar VW grubunda değil ancak daha önceki aracım olan Renault Laguna II 2.0 T BVA aracımda başımda geldi zerre yağ yakmayan aracıma aynı markanın (Mobil 5-30 dan Mobil New Life 0-40 a geçince) yaklaşık 1 lt yakın yağ eksilmesi olmuştu sonrasında aynı yağa devam edince kesildi ve eski haline geri döndü. Bu durum aynı markanın farklı yağlarında dahi olabilen bir durum.
Sizin durumunuzla arkadaşın durumu farklı olabilir çünkü 5 numaradan 0 a geçince bu normal ama arkadaşta öyle bir değişiklik yok. 

@cezzar aracın su haznesine bakar mısınız kararma var mı? 

aracı aldgım kişi hangi yağı kullandıgını bilmiyorum bursada yolda gelirken yağ lambası yandı ve devam ettim istanbulala kadar istanbulda bi ustaya yağını degiştim ama hangi yağ koydu hiç dikkat etmedim daha sonra 240 km 1,5 lt eksiltmişti ve kartel havalandırma hortumunu degiştirdik. motul nun yağı ile devam ettim 400 km 400 gr eksiltti düzelme oldu fakat bu 1,5 lt yağı üsttten eklemiştim motul yağı eski yağ hangisi bilmiyordum sonrasında hepsini degiştim araştırdım castrol en iyisiymiş 5.30w ll castrol yağ koydum yağ filtresini de degiştirdim şimdi bi denicem gene yağ yakarsa napcam bilmiyorum

Geri
Üst Alt