Duran araça çarpma ve değer kaybı süreci

@Kürşat abi sende bu kadar hasar varmıydı ya hani kavşakta durmadan geçmişinde yandan gelen araba arka kapıdan girmiş muamelesinyapmışlar arabaya valla şaşırdım yani kesmelik olacagını tahmin etmemiştim tekrar geçmiş olsun boyasız direk düzelten görünce sanayide artık acıyorum boyle şeylerde kusuruma bakmayın deger kaybı için başvurdugunuzda galiba bilir kişi bakıyodu oyle biliyorum.

Merhaba arkadaşlar, aracın servisteki tamiri devam ediyor. Haftaya inşallah teslim alacağım. 

Böyle bir değişiklik araç fiyatını ne kadar etkiler? normal hasarsız benzer km dekiler 190-200 arası satılıyor gibi

Ekli dosyayı görüntüle 30656

Ekli dosyayı görüntüle 30658

Ekli dosyayı görüntüle 30659

Ekli dosyayı görüntüle 30660
Benim merak ettiğim konu burda terzimiz yama yapmak için 5 metre kumaş bozmuş eee geri kalan kumaş ne olacak size bu çamurluğun hepsi mi fatura edilecek 

İlk sayfadada yazmıştım çamurluk kesilip değişir diye şaşırmadım. Bunu yapmalarının ilk sebebi size veya diğer kullanıcılar için uğraşmamak olarak gözüksede olay daha farklı kaporta boya maliyeti atıyorum 600 tl çamurluk komple 150 tl şaşırmayın gerçekten böyle fiyatları iskontolu aldıkları için sigorta şirketleri parçaları onarımdan daha ucuza mal ediyorlar. Geçmiş olsun satış süreci elbette hatasız arabaya göre uzun sürecektir ama her malın bir alıcısı var yeter ki doğru fiyatı belirleyin

sekizsilindir kanalının videosunda belirtilmişti sanıyorum maksimum verilen değer kaybı beş bin lira üstünü istemek için dava açsanızda sanmıyorum alabileceğinizi

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba arkadaşlar, araç servisten çıktı 22 gün civarı sürdü, servis yarı personel çalıştığı ve hafta sonu da sokağa çıkma yasağı olduğu için uzun sürdü. Toplam KDV dahil 17.000 civarı tuttu, KDV siz 14500 TL. Hasar sorgulama yaptığımda Tramerde tutar gözükmüyor bu normal midir? Park halinde çarpma olarak çıkmış. Değer kaybı içinde avukata evrakları verdim ilk aşamada 5 bin üstü verdiklerini görmedim dedi. Sonra sigorta tahkime gideceğim dava sonucuna göre 

Screenshot_20200511_171758_com.google.android.apps.messaging.jpg

IMG-20200511-WA0013.jpg

IMG-20200511-WA0015.jpg

Merhaba arkadaşlar, 

Aracımın değer kaybı davası halen devam etmekte. Mayıs 2020 de dava sürecini başlamıştım. Bilirkişi 9 ay rapor yazmadı. Dava pandemi nedeniyle 3 ay aralıkla devam ediyor. Hasar kaydı Tramerde 15.900 TL idi. Aslında son davada 11. 000 TL değer kaybı olarak bilir kişi rapor yazmıştı. Bu sefer ben itiraz ettim. Dava Denizlide idi itiraz sonrası Bilirkişi Antalyadan olacakmış. Tahmini 2 yıl sürecek anlaşılan. 2 yılı göze aldım zaten faizle felan değer kaybına yakın bir tutar çıkar diye düşünüyorum. Dava sonuçlanınca yine paylaşım yaparım. 

Geri
Üst Alt