Fren Disklerinin Değişimi?

@adlig

doğru . 3'e 1  oranı 

40 binde balata bitirenin  80 binde balata değişim ,  120 binde 3.   balatalar ile disk değişimi sonucu çıkıyor sanki 

benim şu anki balatalara göre (kullanım stilime göre )  balataların 80 binde biteceği öngörülüyor . ( 45 binde iken doğuş serviste balataları gösterdim , usta !  abi bunlar zaten değişmiş dedi  yani hiç bitmemişki daha bi bu kadar daha gider demişti  (değişmedi halbuki) 

80 x 3  = 240 bine disk dayanırmı ? bakıcaz ? 

evet sadece fren kullanımına bağlı bir durum hem disk hem balata 

@adlig Bir fren diskinin aracın üzerinde çok uzun süre kaldığını düşünürsek, bence alırken iyisini almak lazım.. iyisini alıp uzun süre kullanmak..(Bu cümleler benim düşüncelerim :D )
sadece fren diskinde de değil yani genel olarak alırken iyisini almak lazım.. bazen insanlar ben satacam aracı, en ucuzunu ver diyorlar, alana üzülüyorum :)  herhangi bir parça alırken  mutlaka uzun ömürlü olanını tercih etmek lazım.. 

@adlig hocam özetle Golf aracımıza Kaliteli  bir disk balata alalım dediğimizde senin önerin hangi marka olur? Ate, Jurid vs. 
daha önce de söylediğim gibi 1. kalite ürün olarak ATE.. Bu kulvarda çok marka yok zaten. ATE, TEXTAR, JURID bu kulvardaki markalar. Jurid'ler de iyidir ANCAK Jurid'lerin kalite kalite farklı tipleri var. Biz toptanda satmıyoruz ama BMW'ci bir müşterimizin kasa kasa iadesi var aldığı yere Jurid'ler için.. TEXTAR'ın da dediğim gibi farklı farklı kaliteleri var, hangisi rekabetçi ise fiyat olarak, genelde o ürünler geliyor hep Türkiye'ye.. benim tavsiyem premium marka olarak ATE.. tek marka, tek kalite, her araca uygun hamur bir tek ATE'de..

@adlig

doğru . 3'e 1  oranı 

40 binde balata bitirenin  80 binde balata değişim ,  120 binde 3.   balatalar ile disk değişimi sonucu çıkıyor sanki 

benim şu anki balatalara göre (kullanım stilime göre )  balataların 80 binde biteceği öngörülüyor . ( 45 binde iken doğuş serviste balataları gösterdim , usta !  abi bunlar zaten değişmiş dedi  yani hiç bitmemişki daha bi bu kadar daha gider demişti  (değişmedi halbuki) 

80 x 3  = 240 bine disk dayanırmı ? bakıcaz ? 

evet sadece fren kullanımına bağlı bir durum hem disk hem balata 
kesinlikle.. ben eşimin Golf 6'sının diskleri 88bin'de değiştirdim, 92binde de sattım :)

@adlig Gürhan bey'e ilgisinden dolayı teşekkür ederim. İlk alışverişim oldu ve devamı olacak. Umarım memnun kalırım (y)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Dün fren disklerini kontrol ettirdim aracım 80 binde en az 30 bin km daha kullanabilirsiniz dendi

2013 model 1.6 tdi aracım şuan 125.000 km de ve şimdiye kadar ne diskler ne de balatalar değiştirilmedi.
Balata? Hocam sizin için büyük risk. Balatalardaki asbest yapı belli süre sonra kendini bırakıyor. Ama sizinki 2013 model sanırım eski yapı balata. Yine de baktırmanızda yarar var. 7-8 yıllık mekanik bir prçadan bahsediyorız

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Balata? Hocam sizin için büyük risk. Balatalardaki asbest yapı belli süre sonra kendini bırakıyor. Ama sizinki 2013 model sanırım eski yapı balata. Yine de baktırmanızda yarar var. 7-8 yıllık mekanik bir prçadan bahsediyorız

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Evet haklısınız, zaten 2 ay önce diskleri ve balataları değiştirdim. 

@forzaGilles Hocam ben bugün  yetkili servisle görüştüm.Dışardan gelen disk balata vs takmıyoruz dedi.Orjinali neyse onu takıyoruz dedi.

@forzaGilles Hocam ben bugün  yetkili servisle görüştüm.Dışardan gelen disk balata vs takmıyoruz dedi.Orjinali neyse onu takıyoruz dedi.
Evet öyle servis dışardan alınan parçayı takmaz., sadece dışardan aldığınız motor yağını kabul ediyorlar. Hatta bazı servisler yağı da kabul etmeyenler olabiliyor

@forzaGilles evet onu öğrenmiş olduk.Ben geçen sene Liquly molly yağını kendim alıp serviste koydurttum sorun çıkartmadılar bu sene  de aynısını yapacağım.

Moderatör tarafında düzenlendi:

@mehmetmert hocam takdığınz fren diskleri ve balatalar ATE marka mı? memnun kladıınz mı?

Geri
Üst Alt