Mutlu Son :)

enpisagor dedi:
@Yunus Emre  Hayırlı olsun, güzel günlerde mutlu yolculuklar dilerim,

%8 lik indirim hakkında bir şey soracağım, miktarı direkt 1,08 e mi böldü yoksa 100 e bölüp 8 le çarpınca çıkan değeri indirimsiz fiyattan mı çıkardı?

Örnek vermem gerekirse benim 70.462 liralık fiyatı st hesaplaması  70,462/1,08 = 65.250 tl indirimli teklif

Ancak %8 indirim için normal bence olması gereken 70.462 /100 * 8= 5637 tl    bu değeri toplamdan düşünce 70.462 - 5637 = 64.825 TL yapıyor bu aradaki fark kafamı karıştırıyor açıkçası.
tam bir 3 kağıt hikayesi...

1,0X'e bölmek, çıkan rakamın üzerine %X eklediğinizde çıkan sonucu bulabilmek için yapılır, örneğin kdv dahil bir fiyatın kdv'sini ayrı göstermeniz gerektiğinde...

burada yapılması gereken ilk rakamın %8'ini bulup ilk rakamdan çıkarmak

ya da ilk rakamı 0,92 ile çarpmaktır...

64.825 TL ödemeniz gerekir, st'ye de 425 TL'nize niye göz diktiğini sormak...
Teşekkür ederim, araç gelince direteceğim zaten, sıkıntı çıkarmaz St iyi ama bu şeklide hesap ediyoruz biz demişti sadece.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
Adana'dan alacaksınız galiba aracı? Sırf bu muhabbet ve tavırlardan dolayı, Adana bana daha yakın olmasına rağmen başka bir bayiden sipariş verdim.

@Yunus Emre , hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin, cam filmini serviste yaptırdın galiba, fiyat ve marka bilgisi verebilir misin?

Hayırlı olsun Yunus, güzel günlerde kullanman dileğiyle.

Sent from my iPhone using Tapatalk

@GolfSaver

Evet Adana'dan alacağım, Aykan bayii olarak Adana'da tek eli yürütüyor, ancak st ile kontağım kuvvetli çok candan biri sorun olacağını sanmıyorum, şimdiye kadar da sürekli Aykanı kullandık, bu sefer devamlı müşteri olarak bir özellik beklemekteyim açıkçası.

enpisagor dedi:
@GolfSaver

Evet Adana'dan alacağım, Aykan bayii olarak Adana'da tek eli yürütüyor, ancak st ile kontağım kuvvetli çok candan biri sorun olacağını sanmıyorum, şimdiye kadar da sürekli Aykanı kullandık, bu sefer devamlı müşteri olarak bir özellik beklemekteyim açıkçası.
Inşallah yaparlar, sürekli oradan araç almışsın daha fazla indirim yapmaları Lazım zaten. Böyle ayak oyunlarına  girişmeye  gerek yok.

@Yunus Emre

Değerli Yunus Hocam;

Hayırlı olsun.

Güzel günlerde kullanmanızı dileriz.

Yıllar önce çıktığınız bu yolculukta DH'de ANA Konu, Benim Konular, PM'den ve buradan yazışmalarımızdan bir forum çıkardı sanırım  &:

magic dedi:
@Yunus Emre  Hayırlı olsun, güzel günlerde mutlu yolculuklar dilerim,

%8 lik indirim hakkında bir şey soracağım, miktarı direkt 1,08 e mi böldü yoksa 100 e bölüp 8 le çarpınca çıkan değeri indirimsiz fiyattan mı çıkardı?

Örnek vermem gerekirse benim 70.462 liralık fiyatı st hesaplaması  70,462/1,08 = 65.250 tl indirimli teklif

Ancak %8 indirim için normal bence olması gereken 70.462 /100 * 8= 5637 tl    bu değeri toplamdan düşünce 70.462 - 5637 = 64.825 TL yapıyor bu aradaki fark kafamı karıştırıyor açıkçası.
tam bir 3 kağıt hikayesi...

1,0X'e bölmek, çıkan rakamın üzerine %X eklediğinizde çıkan sonucu bulabilmek için yapılır, örneğin kdv dahil bir fiyatın kdv'sini ayrı göstermeniz gerektiğinde...

burada yapılması gereken ilk rakamın %8'ini bulup ilk rakamdan çıkarmak

ya da ilk rakamı 0,92 ile çarpmaktır...

64.825 TL ödemeniz gerekir, st'ye de 425 TL'nize niye göz diktiğini sormak...
Bayiiler ÖTV siz hesaplama yaparkende liste fiyatını 1.45 e bölüyor o hesapta sıkıntılı olabilir o zaman

@atakom evet hocam o flimsiz resimleri flimli olanı da atcam 1 numara 5 cama çektirdim iyiki 1 numara çektirmişim cok güzel oldu 300 tl 2 yıl garantili servis tarafından

@fcsrn pazartesi arabayi cikarcam eren kesin bisey diyemem

Geri
Üst Alt