Golf 7.5 sıfır km şanzıman değişicek

ack937

Üye
İsim
Ahmet
Araç
Golf Mk7.5 Highline 1.5 TSI 150 HP
1.5 tsi 150 hp highline dsg araç fabrikasyon çıkışlı  şanzıman arızası onaylandı ve değişimi garantiden yapılacak denildi. Onaylamadım. 1000km de verdi arızayı. Araç değişim istedim. Doğuş merkez, aralık 2019 çıkışlı aracımı değişemeyeceğini çünkü 2019 model araç kalmadığını fatura fiyatı iade veya şanzıman değişimi teklif etti. Mevcutta 2020 üretimlerinin olduğunu ve eşdeğer olarak 2019 aralık çıkışlı araç ile denk görülmeyeceğini söyledi. Yasal süreç başlatıyorum tüketici mahkemesine başvuru yapacağım. Sonuç ne olur? 

@Salih Sayın bi daha asla vw asla audi asla doğuş yalnız bunu da belirteyim. 
Hocam şunu anlamak lazım, bu işin VW'si Doğuş'u yok. Sıfır BMW alıp mağdur olan da, Renault alıp da mağdur olan da var. Hepsinde de markaların size karşı alacakları tavır aynıdır. Başkası gider BMW alır bir daha asla BMW almam der gider VW alır memnun kalır, siz gider VW alır pişman olursunuz ve BMW alırsınız memnun kalırsınız. Bu böyledir, çünkü sonuçta tamamen mekanik şeylere biniyoruz. Her mekanik tam tıkırında çalışacak diye bir şey yok. İllaki az da olsa birilerine sorun denk gelebiliyor, bu sefer de size denk gelmiş. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
@AhmetCakmak bidaha elektrikli alırız artık direkt motor teker. Şanzıman derdi yok mekanik derdi yok:) en kötü bobin yenileriz:)

Upvote 0
Aracı bu şekilde arızalı satsanız , fatura tutarından 30 bin fazlaya satarsınız . Son seçenek fatura tutarını almak olur.

Bence ücretsiz bakım isteyip, tamir ettirin. En mantıklısı bu.

Upvote 0
@ack937  hocam zaten fatura bedeli iade yada şanzıman değişimi yapabileceklerini söylüyorlarsa üzgünüm ama mahkemede hiç bir şey kazanamazsınız. Adam zaten söylüyor paranı iade edeyim yada aracı tamir edeyim. Siz ne istiyorsunuz ki?

şuanki piyasa değerinin mi iadesini mi ??

Upvote 0
@ack937 Şanzuman değiştirip satarsanız  piyasanın 3 bin aşağısını yazın anında ilk gün satılır.

Upvote 0
@chemdemir şuan sarı sitedeki eş değer en ucuz araba bile aldığımdan 20bin pahalı olaya bak

Upvote 0
bencede garantiden değiştirip bonus bişeyler almaya çalışın...bu işlerin markası olmuyor maalasef biraz şans işi... dava olayları zaten normalde zor ilerliyor.şu ortamda daha da zor..

Upvote 0
aracın 2019 modeli olsaydı çok uğraşmadan yenisi ile değiştirirlerdi ama işte 2020 de araç kalmadı.

Bence yaptır bin geç,zaten piyasada DSG olupta şanzımanı, kavraması,mekatroniği değişmeyen VW kalmadı,hepsinin servis kayıtlarında çıkar.

4 yıl garantiliymiş,satarken alıcı için büyük avantaj bu,

içine sinmiyorsa yaptırdıktan sonra satarsın,başka bir araç alırsın ama bence yaptrıdıktan sonra amaannn deyip kabullenip binersin bence.

Upvote 0
çok yazık olmuş cok uzuldum gecmıs olsun ben sizin yerinizde olsam aracı yaptırmam paramı ıade alırım

Upvote 0
@Cem bu durum sizin başınıza gelseydi (umarım gelmez bunu istemem) inanın bana fatura iadesi almazdınız. 

Upvote 0
@lions_coach doğuş zaten hiç zora sokmadı 2019 olsaydı değişim hakkınızdı tabiki dedi. Misli ile değişme kanunu yanlış anlaşılıyor. Avukatlar daha iyi biliyor süreci tabiki. 2020 model olunca misli ile değişim kanun maddedi karşılamıyormuş o olayı. Yeni şanzıman siparişi verildi almanyadan. Ama 15 gün sürecekmiş gelmesi. Koronadan dolayı orda da işler aksamış. Bu sipariş verilen şanzımanlar özel üretim denildi bana. Standart üretim araçlara takılmıyormuş. Ve söylenen şu sadece sizin şanzımanınız değişmiyor inanın. Biz porche de satıyoruz onların da değişiyoruz böyle hatalı çıkabiliyor dediler. 

Upvote 0

Ayni sorunu bende yasadim.sifir 700 km dsg arizalindi.arti turbo.baska bir aracim olmadigi icin iki bakim kabul ettik.avukat danisma ihtar felan.ugras bosa direttiler.degismeder.3 ay sonra yine arizalandi.bu sefer dogus arac degisimi yapti.fakat yinede dsg ve turbo arizalinir diye korkuyorum.yazi hemen satacagim.

Upvote 0

Geri
Üst Alt