Far yağmur sensör montajı sonrası kodlama problemi

Salim

Üye
İsim
Salim
Merhaba arkadaşlar geçtiğimiz hafta aracıma ışık-nem-yağmur destekli(8UD 955 559B RLFS ) sensör ve otomatik far anahtarı montajı yaptım aracımın far anahtarına 9 kablo gelmesi sebebi ile kablo montajı yapmadım daha sonra gerekli kodlamaları formdan bularak yaptım fakat coming home ve leaving home özelliği bazen çalışıyor bazen çalışmıyor daha sonra birkaç kodlama daha olduğunu gördüm fakat aracımda bu kodlamaları yapamadım ayrıca rain closing kodlamasındada bazı kanalları bulamadım bunun sebebi nedendir bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim iyi forumlar. IMG_20200311_180728.jpg

Bu kanaldaki degeri 46400 yapıp doit dediğimde 64 oluyor ayrıca lx diye bir uzantı yok ?

IMG_20200306_173910.jpg

Bu resmide formadan bir arkadaş paylaşmış benim gördüğümden farklı.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@CemK Cem hocam bende örneğin 116608 kanalına 46400 değeri giriyorum onayladıktan sonra 64 olarak gözüküyor ayrıca yan pencerede lx diye bir ibare yok anlamadım gitti comfort beynimi farklı acaba?

@zulalyol hocam peki bu göremediğim eksik kanallar da bu sensöremi bağlı acaba bilginiz varmı çünkü rain closing kodlamasındada bazı kanallar hiç gözükmüyor.

@Salim @zulalyol 8ud sensörlerin bazıları kodlanıyor bazıları kodlanmıyor hatta gece anahtar açıklen bile ışığı yakmıyor 8ud ile başlayan ve aynı benim araçtan olan başka bir araçta çalışıyormuş hattta takan da bizim gruptan bu işin ticareti ve yapmasıylada uğraşan bir arkadaşımız amasyada yani tamamen bize gelen sensörü devresinin lx değerlerini alabilmesiyle alakalı Ama 8u0 ile başlayanların hiçbirinde problem yok bilginize

@thelakayit Erhan hocam cevap için teşekkürler siz 8u0 sensör ile leaving-coming home ve raing closing fonksiyonlarını kullanabiliyor musunuz ?

Geri
Üst Alt