Devamlı kirlenen kapı kol dayama kumaş çözümü - Golf 7 deri kol dayama uygulaması

@frknyldrm Aliexpress'te satılan hazır versiyonlardan alınca bu şekilde bantlı gelebiliyor hocam. Bantlı gelmese bile bant halledilir kolay. :)

@Vanery Hocam videolarda ne kadar taşma payı vs olduğu belli oluyor. Kalıpları da zaten Aliexpress'teki hazır ürünlerin sayfasında paylaşılmış. Araç üzerinden yaklaşık ölçüleri alıp tuş kısımlarını da uygulama esnasında küçük paylarla kesilirse bence güzel bir uygulama çıkar ortaya.

Bu hazır ürünlerin bir avantajı da kırım çizgisinin dikişli olması, çok daha şık duruyor ama aliexpress ile bir müddet uzak kalacağız. Ben de parça deri alıp bir ara denemeyi düşünüyorum. Böyle düzgün durabileceğini tahmin etmezdim.

Yan kapı kolları icin ben aracıma uyguladım resim atarım müsait zamanda 

20 TL ye 50 cm boyunda kaliteli deri ile yapıştırmadan yaptım arkadaşlar leke falan olmuyor artık yağmurda falanda iz bırakma yok kalıbını alıp kalıptan 1cm büyük kesip sıkıştırma yöntemi ile yaptım yapacak arkadaşlara örnek olur umarım çok basit

Ekli dosyayı görüntüle 28596

Ekli dosyayı görüntüle 28597

Ekli dosyayı görüntüle 28598

Ekli dosyayı görüntüle 28599

Ekli dosyayı görüntüle 28775
güzel olmuş güle güle kullanın da, aracın döşemesi de dertsiz örtü gibi nemli bezle silince pırıl pırıl parlıyor.

şimdi kol dayama yeri de sizi iyice terletecek. bilginiz olsun.

Arkadaşlar ilgili ürünün aracımda uygulaması aşağıdaki gibidir ben gayet memnunum kır leke yok ali den 100 TL ye almıştım uygulaması biraz zaman alıyor ve sabır istiyor fakat buna değer, ek olarak dikiş izi oldukça hoş duruyor, 4 kapı icin buyurun resimler;

6D5F3235-49C6-4B63-994E-BD7D14A4541B.jpegFF6128F1-5103-4400-A9F8-5A102891A871.jpegBF051389-B6ED-4E8C-87E8-8A0284C38D8E.jpeg

Arkadaşlar ilgili ürünün aracımda uygulaması aşağıdaki gibidir ben gayet memnunum kır leke yok ali den 100 TL ye almıştım uygulaması biraz zaman alıyor ve sabır istiyor fakat buna değer, ek olarak dikiş izi oldukça hoş duruyor, 4 kapı icin buyurun resimler;

Ekli dosyayı görüntüle 31216Ekli dosyayı görüntüle 31217Ekli dosyayı görüntüle 31218
Elinize sağlık hocam, çok hoş olmuş bence.  (y)

Ürünün linkini paylaşabilir misiniz, deri kalitesi nasıl?

Uygulama için özellikle şöyle yapın diyeceğiniz bir kısım var mı?

@frknyldrm Hocam öncelikle derisi oldukça yumuşak yaklaşık olarak 2 mm kalınlığında ince birsey değil daha önce direksiyon icin de takmistim kaliteli deri onun gibi dokusu hoş, araçta hiç sırıtmıyor ve oldukça güzel bir hava katıyor.

Uygulama sırasında ise çift taraflı bant kullandım kenar kısımlarına kadar bant kullanmayınız çünkü o kısımlar araya sıkışacagindan gerek yok diğer bir tavsiyem ise önce tuş takımlarını sıkıştırırsanız kolay bitirirsiniz aksi takdirde tuş takımı icin malzemeyi uzatmak gerekiyor ama bantlı olduğundan zor oluyor o yüzden öncelik tuş takımı olmalı ardından kenar kısımlar gelmeli. Zaten uygulama icin yanında bir normal trim kemiği birde ince uçlu kemik geliyor. 

Hocam urun linki;

TRY 117.18  34% Off | LHD For VW Golf 7 2014 2015 2016 4pcs Car Door Armrest Panel Microfiber Leather Protection Cover Trim
https://a.aliexpress.com/_B1aQ9q

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar 4 senedir 3. VW aracım bence, deri ile hiç ugraşmayın, kapı içi döşemeler ve  orta kol dayaması kirlendiğinde würth araç içi temizleyici köpük sıkıyorum 1 dk bekleyip siliyorum yeni gibi oluyor üstelik fiyatı 25 - 30 TL ve 2-3 sene kullanırsınız. Döşemedeki lekeleride çıkariyor.

Arkadaşlar 4 senedir 3. VW aracım bence, deri ile hiç ugraşmayın, kapı içi döşemeler ve  orta kol dayaması kirlendiğinde würth araç içi temizleyici köpük sıkıyorum 1 dk bekleyip siliyorum yeni gibi oluyor üstelik fiyatı 25 - 30 TL ve 2-3 sene kullanırsınız. Döşemedeki lekeleride çıkariyor.
Hocam sadece temizlik için değil, görüntüsü için de deri tercih edilebilir.

Tercih meselesi, değişkenlik gösterebilir.

montaj yaparken sıkıştırırken arka hoparlöre zarar verdim. yerinden çıktı. Yapışmasına yönelik tavsiyesi olan varmı?

Geri
Üst Alt