1.4 tsi Act iç dış rline nasıl bilirsiniz

Şehir içi arkadaşlar gerekli bilgileri vermiş .Uzun yol örneğini ben vereyim Aracım 2017 Golf Rline 1.4 150PS Geçen yıl Berlin-Türkiye (1.933km) Yol gittim. Edirne Kapıkuleye kadar sadece 3 depo benzin fulledim hocam. Türkiye'ye girdikten sonrada ertesi gün yarımdan azken depoyu tekrar fulledim. Rakam olarak ne kadar yaktı hatırlamıyorum. Ama bu şekilde basitçe örnekleyebilirm.

Moderatör tarafında düzenlendi:
2015 1.4 Tsi 150 Bg araca sahibim.  Şehir içi ortalamam 7.5 civarı. Uzun yola çıkmadım henüz 1-2 aya çıkarsam onuda yazarım. Biraz performanslı kullandıgımda benzin ibrenin düştüğünü görmem  üzücü oluyor :)  Sakin kullanıldıgı sürece benzinli araca göre bence az yakıyor. Tabi ki bunda kasanın ağırlığı ufak olması, yazlık kışlık lastik vs etki ediyor.

150 ps act 2016 model aracım.. yakıt konusu kesinlikle sürüşe bağlı.  Ben genelde sakin kullanırım. Act motor gerçekten çok güzel. Şöyle ki, şehir için de 7- 8 litre arası.  Şehir dışında 5.5 litre . Bunlar benim ortalamalar. Daha 25 gün önce,  manisa- çankırı-ankara- kırıkkale- ılgaz  ve tekrar manisa güzergahında, şehir-içi dahil 5.5 ortalama  yaptım.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt