Jump to content

GOLFÜ SATTIM A4 ALDIM PİŞMANIM YARDIM

Recommended Posts

Arkadaşlar merhaba.golf 7 1.4tsi aracımı sattım 2013 A4 quatro 177 tdi araç aldım.fakat inanın binesin gelmiyor çünkü araç çok ses yapıyor golf gibi sessiz ve konforlu değil.120 km hızda kafa şişmeye başlıyor golfte 200 yaptım hiç kafam şişmedi.neyse.kısacası benim durumu yaşayan varmı?yoksa benim araç normal mi golften sonra bunlar olabilirim? Şimdiden teşekkürler (golfün kıymetini bilmek lazım aile olunca satmak zorunda kaldım aile olmadan tadını çıkarın)

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Audi Premium marka bir araç olup Quattro 177 hp araç muazzamdır. Bahsettiğiniz Ses sorunu Dizel olmasından kaynaklanmakla birlikte Aracınızın (7 ) yaşından dolayı Yalıtımından dan  olabilir.  Quatro ( 4çeker) olması efsane bir şeydir Keyfini sürün derim. Biraz zaman sonra alışırsınız diye umuyorum. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaş haklı olabilir, zira 2016 model golfümü satıp Astra aldım, Astra da sorun yoktu onu da sattım 2013 a3 ambition aldım 1.4 act motor benzinli, araç adeta yol sesini içine alıyordu, 90-100 km hızdan sonra o lastiklerin uğultusu kulaklarımdan geçmiyordu, şimdi onuda satıp 2013 higline dizel Dsg golf aldım, dedim dünya varmış, sessiz konforlu, özellikle kalkıştan sonra dizel olduğunu anlamıyorsunuz, ilk golfüm benzinli idi ama lastik yol sesi 2013 golfte de yok.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@ali_burkay kesinlikle böyle bir durum var.böyle olunca da acaba diyorsun arabada mı sıkıntı var?çünkü golf ile A4 quatro sınıf gereği kıyaslanmaz desekte ben şunu net söylüyorum:eğer tüm A4 lerdeki rüzgar ve motor sesi aldığım araç ile aynı ise golf bunlara 100 basar abartmıyorum.benim hatam test etmeden almak oldu nasıl olsa iyidir diye.test etsem Emin'im ki almazdım

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şimdi en kısa zamanda bi Audi ustasıyla sürüp görüş alacağım ki be nedir anlayayım.araç çok hızlı ama gaza basıp o kabin içindeki sesi duyacak diye binip gaza basasım gelmiyor böyle enteresan bi durum var

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Golftutkudur hocam ben a3 ü aldığımda kaç kez serviste gittim normal dediler lastiktendir dediler, gittim sıfır lastik takımı aldım bir şey değişmedi, rot balans ustasına bile gösterdim, herkes bu araç normal dedi, adamlarla test sürüşüne çıktık diyorum ki bakın yoldaki asfalt kalitesi farklılıklarını nasıl da hemen kabine yansıtıyor, bana dedikleri cevap yok abi normal bu bir şey yok bunda, bende kafaya çok takıyorum galiba deyip keyif almaya çalıştım ama olmadı gidip satıp golf aldım tekrar, üstelik bu seferki dizel hemde 2013, dedim dünya varmış, ilk çalıştırma ve kalkıştaki motorun sesi hariç kulağa hoş gelmeyen hiçbir ses yok araçta, a3 de 70-80 den sonra aracın nasıl hızlı gittiğini anlıyordunuz, golfümde maşallah 120-130 banamısın demiyor, yol sesini geç dizel olmasına rağmen motor gürültüsü bile yok araçta. Tek farkı var şimdi benzin istansyonlarında ve yıkamacılar da millet bana audim var diye saygı gösteriyordu Artık o eski itibar  yok 😄

tarihinde ali_burkay tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Golftutkudur öncelikle hayırlı olsun aracınız. Bende şuan 2017 dizel golf var. Bundan önce 2013 A5 vardı yaklaşık 3 sene kullandım. 40.000 de alıp 110.000 km de sattım aracı ama dediğiniz gibi bi sıkıntı yaşamadım. Motor şuanki golfe göre  çok az daha fazla sesliydi. Yalıtım konusunda Audi çok daha iyi rüzgar sesi çok düşüktü.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@ali_burkay 1990 da bir hediye almak için vazo alacaktım.

190D  ile gittim, vazoyu beğendim 

-Fiat nedir dedim

-5000 TL,

Almadan çıktım, eve gidip eşimi aldım  vazoyu yerini tarif edip bir alt sokakta bekledim.

Biraz sonra eşim elinde vazo ile geldi.

-kaça aldın dedim.

-3000 dedi 2500 TL Aldım dedi.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
13 saat önce, sertan yazdı:

@ali_burkay 1990 da bir hediye almak için vazo alacaktım.

190D  ile gittim, vazoyu beğendim 

-Fiat nedir dedim

-5000 TL,

Almadan çıktım, eve gidip eşimi aldım  vazoyu yerini tarif edip bir alt sokakta bekledim.

Biraz sonra eşim elinde vazo ile geldi.

-kaça aldın dedim.

-3000 dedi 2500 TL Aldım dedi.

Yıl 2020 benim golfle o mağazaya gitsek büyük ihtimal arabaya bakıp takas teklif ederler o nasıl bir vazoymuş öyle😬🤔

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Konu sahibi arkadaşın yazdığını okuyunca kendimi gördüm sanki
Aynı hatayı ben yaptım 2015 dolu dolu tdi dsg verip 2015 A4 aldım ısınamadım satıp sıfır leon aldım A4 B8,5 kasa olmamış 20039b60bd23b22f84285829a051e0dc.jpg37fee0b7fb3f38d12a50ae696529e296.plistb2d055dbc35bc8291e2f922a32ba4afc.plist

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Golftutkudur aracınızın sesi cam kaynaklı olabilir bildiğim kadarıyla kapılar direksiz camlı kapıdaki herhangi bir ayarsızlık camın tam oturmamasını ve içeri ses girmesine sebep olabilir kapı ayarları ve kelebek camına vs bakılabilir, benzinli araçtan dizele geçmişsiniz onun da etkisi var ve pskilolojik olarak fazla geliyor hissedebilirsiniz. Beklentiniz yüksek olunca audiye yakıştırmamış olabilirsiniz.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@bf417 hepsini kontrol ettirdim maalesef dediğiniz gibi beklenti yüksek olunca golfte efsane olunca aracı bişe zannettik arkadaşlara örnek olsun bakın gerçekten golf efsane binmeden kontrol etmedencsedana geçmek zorunda kalırsanız mutlaka gidip binin benim gibi nasılsa güzeldir diyip 5 dakka kısa mesafede kontrol etmeyin

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...