Yorgunluk algılama sistemi

Beratozt

Üye
İsim
Berat
Merhabalar. Normalde benim aracımda yorgunluk algılama sistemi vardı. Ancak otomatik kararan dikiz aynası ve far yağmur sensörü montajından sonra çalışmama gibi bi sorun oldu. Sistem kullanılamıyor diyor. Bunu tekrar kodlamayla düzeltebilir miyiz?

[mention=17842]Beratozt[/mention] Peki bu ikaz yalnızca sesli bir ikaz mı yoksa direksiyona müdahale, fren gibi şeyler de yapıyor mu araç?
Bir videoda hangi marka olduğunu hatırlamadığım bir araç sürücüyü sarsacak şekilde ani fren yapıyordu, o da yorgunluk algılama sisteminin bir versiyonu herhalde.
Hocam o golftede var acc ve şerit takiple birlikte ek özellik olarak açılıyor. Birisi yapmıştı arabayı kenara çekiyordu. Tesladaki gibi dörtlüleri yakıp , kenarda duruyordu. Bizim ki sesli uyarı ayrıca kadranın ortasındaki ekranda gözüküyor diye biliyorum.

Upvote 0
Yorgunluk sistemi gercekten doğru calisiyor benim deneyimlerime göre

Istanbuldan kastamonu cok sik mola vermesemde uykumu iyi alıp sabah yola ciktigimda kendimi dinç hissediyordum hic uyarı vermedi 600 km civari yol boyunca

Silivri den istanbul yaklasik 90 km mesafe cok degil gece saat 03:00 de eve dönerken 2 defa uyari vermişti gerçekten çok yorgundum

Uykusuzlugun şakası olmaz uyari verince indim sigara molasi verdim

Upvote 0
Yorgunluk sistemi gercekten doğru calisiyor benim deneyimlerime göre

Istanbuldan kastamonu cok sik mola vermesemde uykumu iyi alıp sabah yola ciktigimda kendimi dinç hissediyordum hic uyarı vermedi 600 km civari yol boyunca

Silivri den istanbul yaklasik 90 km mesafe cok degil gece saat 03:00 de eve dönerken 2 defa uyari vermişti gerçekten çok yorgundum

Uykusuzlugun şakası olmaz uyari verince indim sigara molasi verdim
Güzel özellik zaten hocam doğru söylüyorsunuz. Diğer güvenlik sistemlerini taktırmak çok maliyetli olmasa hepsini yapmak isterdim pacc , şerit takip , dla. Ama durum malum....

Upvote 0
2015 comfortline sürüş konfor+ ışık paketli golf aracımda bu menüyü bulamadım. Aracımda. RCD 330 carplayli Multimedya var. Nasıl öğrenebilirim bu özellik olup olmadığını?

Upvote 0
2015 comfortline sürüş konfor+ ışık paketli golf aracımda bu menüyü bulamadım. Aracımda. RCD 330 carplayli Multimedya var. Nasıl öğrenebilirim bu özellik olup olmadığını?
Aracın kontağı açık iken car tuşuna basıp ardından sağ alttaki ayar kısmında sürüş asistanları kısmı var. Orada aktifleştirilmesi ve kapatılması kısmı var. Oradan bakabilirsiniz.

Upvote 0

Geri
Üst Alt