Km yükseltme

Beratozt

Üye
İsim
Berat
Merhabalar. Forumdaki çoğu insanın bilgisi olmadığı için konu açma gereği duydum. Normal renksiz kadran ekranından renkli ekrana geçecek arkadaşlar kmyi dert etmesinler. Ben de en başta dert olur sanıyordum. Ama 5-10 dakikalık bir süreç içerisinde halledebiliyorlar. Sordum ettim bi kaç yere en uygun bulduğum yere yaptırdım. Electro-car diye bi yerde yapıyolar işlemi. Maslak otosanayide.

Arkadaşı tenzih ediyorum, İkinci el almamak için bir neden daha konuya tam hakim değilim ama ecu denilen araç beyni sanırım gerekirse onu da değiştirirler hatta direksiyon ve vites topuzu da çıkma temiz bulup 250bindeki golfü 100 binde diye satarlar her muayeneden önce km yi düşürür muayeneye girer vs vs dolandırıcılıkta son nokta kesin yapan vardır.
Hocam adamlar dolandırıcılığın kitabını yazmış. İlliaki yapabilirler o mevzuyuda. Gittiğim yerde adamlar demekten de çekinmiyor bu arada. Bizim km düşürme işlemimiz 1000-800 TL arası değişiyor diyor. Böyle rahat rahat telaffuz ediliyorsa zaten şu piyasada her şey yapılır.

Upvote 0

Merhaba, zorunlu olmadıkça yani bir arıza veya problem dışı keyfi olarak kadran değiştirmek çok mantıklı gelmiyor açıkçası.Şahsen ben kadranı değişmiş bir araç (fiyatı muadillerine göre uygun dahi olsa) almak istemem.
Kötü niyetli olan zaten her türlü oluyor. Ben hem gözüme hoş gelsin istedim hem de vicdanen rahat olmak istediğim için böyle bir işleme gittim.

Upvote 0
Kötü niyetli olup yapmak isteyen zaten her şekilde yapar onu dener bunu dener illa kandırmaya çalışır. Biri düşmez ise diğeri düşer niyetiyle.

Upvote 0
Yeri değil ama bahsi geçmiş bende başımdan geçen bir hikayeyi anlatayım. 
Geçen yıl 2016 model dizel otomatik bir golf için pazarlığa giriştim, araç daha hiç muayeneye girmemiş, ilk muayenesine bir kaç ay kalmış galeride satılık bir golf, Satıcının bana söylediği ve aracın kadranda yazan 102 bin km de olduğu idi. Herneyse emniyette tanıdıklarım var gidip plakayı sorgulattım aracın geçmişi İstanbul da çıktı satıcı bana temiz aile arabası diye satmaya çalışıyor! Ancak İstanbul’da araç kiralama işleri yapan bir firma üzerinde gözüküyordu araç, bende aracın şase numarasına ulaşıp yetkili servisteki tanıdıklarım vasıtasıyla aracın bakım geçmişini öğrenmek istedim normalde Bilgi vermiyorlar ancak o zaman allem edip kallem edip öğrendim, sonuç araç 105 bin de bakıma girmiş 120 bin de yine serviste bakıma girmiş en son bakımı ise 150 bin de 5 ay önce girdiği yönünde Bilgi verildi, ben şok oldum galerici ile papaz olduk, tartıştım aracı İstanbul’dan aldığını konu hakkında bilgisi olmadığını aldığı yeri mahkemeye falan vereceğini söyledi. Yani piyasada dolandırıcı çok fazla arkadaşlar, alacağınız aracın servis bakımlı olmasına çok dikkat göstermemiz gerekiyor. Gerekirse ulaşabiliyorsak geçmişine de ulaşmak önemli.

Upvote 0
Ekonomiyi  bu simsarlara teslim etsinler

Dolarıda düşürürler

Enflasyonu da ! 

Upvote 0
Km dusurme bu kadar basitse ki basit oldugu anlasiliyor, ikinci el arac alma isi buyuk problem. Ayrica her ne kadar renkli kadran iyi hos ise de BENCE buyuk bir yanlis hocam yaptiginiz hem aracinizin devir araligindan farkli bir aralikta kadran takmis oluyor hemde km ile oynamis oluyorsunuz . Satarken alicilar cok suphelenir. Dizel aracta benzinli devir saati takilmis hemde km oynanmis, hicbir alici km orijinal ben ona yukselttim lafina inanmaz:)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Km dusurme bu kadar basitse ki basit oldugu anlasiliyor, ikinci el arac alma isi buyuk problem. Ayrica her ne kadar renkli kadran iyi hos ise de BENCE buyuk bir yanlis hocam yaptiginiz hem aracinizin devir araligindan farkli bir aralikta kadran takmis oluyor hemde km ile oynamis oluyorsunuz . Satarken alicilar cok suphelenir. Dizel aracta benzinli devir saati takilmis hemde km oynanmis, hicbir alici km orijinal ben ona yukselttim lafina inanmaz:)
Hocam servis kayıtları var. Devamında ben de sigorta kayıtlarına ulaşmıştım. Ayrıca kodlamayla o devir bandı olayı çözülüyor. Benim öyle oldu.

Upvote 0
İstediği kadar düşünsünler. Servis kaydı, muayene vs. var. Güncel araçlarda zor o iş. İşini bilen alıcı her türlü çözer. Eski araçlarda ve eski kafalarda zaten herşey yapılıyor.

İşin ahlaki boyutu diye bişey yok zaten. Ha km dusurmussun ha ..... satıcılığı yapmışsın.

Upvote 0
İstediği kadar düşünsünler. Servis kaydı, muayene vs. var. Güncel araçlarda zor o iş. İşini bilen alıcı her türlü çözer. Eski araçlarda ve eski kafalarda zaten herşey yapılıyor.
İşin ahlaki boyutu diye bişey yok zaten. Ha km dusurmussun ha ..... satıcılığı yapmışsın.
Aynen hocam. Yapan yine bi türlü yapar ama illaki bir yerde foyası çıkar. İnşallah böyle şeylerden kimsenin canı yanmaz.

Upvote 0
Yeri değil ama bahsi geçmiş bende başımdan geçen bir hikayeyi anlatayım. 
Geçen yıl 2016 model dizel otomatik bir golf için pazarlığa giriştim, araç daha hiç muayeneye girmemiş, ilk muayenesine bir kaç ay kalmış galeride satılık bir golf, Satıcının bana söylediği ve aracın kadranda yazan 102 bin km de olduğu idi. Herneyse emniyette tanıdıklarım var gidip plakayı sorgulattım aracın geçmişi İstanbul da çıktı satıcı bana temiz aile arabası diye satmaya çalışıyor! Ancak İstanbul’da araç kiralama işleri yapan bir firma üzerinde gözüküyordu araç, bende aracın şase numarasına ulaşıp yetkili servisteki tanıdıklarım vasıtasıyla aracın bakım geçmişini öğrenmek istedim normalde Bilgi vermiyorlar ancak o zaman allem edip kallem edip öğrendim, sonuç araç 105 bin de bakıma girmiş 120 bin de yine serviste bakıma girmiş en son bakımı ise 150 bin de 5 ay önce girdiği yönünde Bilgi verildi, ben şok oldum galerici ile papaz olduk, tartıştım aracı İstanbul’dan aldığını konu hakkında bilgisi olmadığını aldığı yeri mahkemeye falan vereceğini söyledi. Yani piyasada dolandırıcı çok fazla arkadaşlar, alacağınız aracın servis bakımlı olmasına çok dikkat göstermemiz gerekiyor. Gerekirse ulaşabiliyorsak geçmişine de ulaşmak önemli.
hocam ben aracı almadan önce VW Tamaşta yaptırdım ekspertizi. Servis kayıtlarını da gördüm , içimi daha da rahat ettirdi açıkçası. Böyle bir piyasada biraz daha fazla verip , zaman sıkıntısı olmayan insanlar yaptırabilir. Bana daha akla yatkın geldi.

Upvote 0
@doganersin vagcomla bakılabilirmi bi araç alcam kablo var ama.. Araç 2014 renkli ekran takmışlar bakmak istiyorm bnde 

Upvote 0

Geri
Üst Alt