Jump to content

SİS FARI AMPULLERİNİ LED TİP YAPTIKTAN SONRA GEREKEN KODLAMA

Orhan
 Paylaş

Recommended Posts

Araçlarımızın sis farları fabrika çıkışlı halojen tip ampul ile gelmektedir. Piyasada sis farları için LED tip ampuller satılmaktadır. Ancak bu LED tip ampulleri alıp aracımıza taktığımızda arıza lambası yanmaktadır.

Aslında araç halojen tip ampul takıldığını düşünürken siz LED tip ampul taktığınız için bu durum kaçınılmazdır.

Çözümü ise çok basittir. Herhangi bir arıza ışığını iptal etme durumu söz konusu değildir. Yalnızca araca sis farı ampullerinizi LED tip olarak değiştirdiğinizi bildirmeniz yeterli olacaktır.

1-  09 Cent. Elect.

2- Security Access -16 > key 31347

3- Adaptation - 10

Sol Sis Farı

(1)-Leuchte12NL LB45-Lasttyp 12

New Value: 6 - LED Lichtmodul  (Default Value: 10 - allgemeine Scheinwerfer)

Işık şiddeti:

(6)-Leuchte12NL LB45-Dimmwert AB 12

Default değer 127'dir. Daha üstü denenmemiştir ancak ışık şiddeti fazla gelirse düşürmenizde bir sakınca yoktur.

Sağ Sis Farı

(1)-Leuchte13NL RB5-Lasttyp 13

Işık şiddeti:

(6)-Leuchte13NL RB5-Dimmwert AB 13

Default değer 127'dir. Daha üstü denenmemiştir ancak ışık şiddeti fazla gelirse düşürmenizde bir sakınca yoktur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sis farını led yapmıştım önceden verdiğin kodlamaları da bugün yaptım. değeri %100 de bıraktım değiştirmedim.

taktığım zaman bir kez sol sisi kontrol edin uyarısı gelmişti. bundan sonra uyarı hiç gelmemişti ama kodlamalarını da yapmış oldum. kodlamaya rağmen bir problem olursa haberdar ederim.

fotolarını da buraya koyalım en azından led-halojen eski yeni değerler burada olsun.

G2zJQ7.jpg

P6MVYN.jpg

YWb9BZ.jpg

5mVvM5.jpg

@MSE

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 year later...
  • Kurucu Yönetici
Benim sisler sonradan takıldı arka sislere bağlı. Sanırım böyle bir işlem bende işe yaramaz dimi ? Çözümü var mıdır peki ?

Siz arka sis kanalında aynı işlemi yapacaksınız hocam ama bu sefer arka led olmadığı için arıza verir. İkisini de aynı şekile getirmek ve ona göre kodlamak gerekir.
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 years later...

@SATURNUS2015 

Arkadaşlar merhaba, siteye yeni üye oldum. Çok faydalı bilgiler var. Öncelikle bu faydalı bilgileri istifademize sunanlara teşekkür ediyorum. 
Farları (kısa-uzun) led tipi (piyasada bulunan fanlı) ampüllere dönüştürdüğümüzde sislerde olduğu gibi bir kodlama yapılabiliyor mu? Arıza ışığı yakmaması için.. 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

On 27.11.2015 at 11:15 PM, Orhan yazdı:

Araçlarımızın sis farları fabrika çıkışlı halojen tip ampul ile gelmektedir. Piyasada sis farları için LED tip ampuller satılmaktadır. Ancak bu LED tip ampulleri alıp aracımıza taktığımızda arıza lambası yanmaktadır.

Aslında araç halojen tip ampul takıldığını düşünürken siz LED tip ampul taktığınız için bu durum kaçınılmazdır.

Çözümü ise çok basittir. Herhangi bir arıza ışığını iptal etme durumu söz konusu değildir. Yalnızca araca sis farı ampullerinizi LED tip olarak değiştirdiğinizi bildirmeniz yeterli olacaktır.

1-  09 Cent. Elect.

2- Security Access -16 > key 31347

3- Adaptation - 10

Sol Sis Farı

(1)-Leuchte12NL LB45-Lasttyp 12

Işık şiddeti:

(6)-Leuchte12NL LB45-Dimmwert AB 12

Sağ Sis Farı

(1)-Leuchte13NL RB5-Lasttyp 13

Işık şiddeti:

(6)-Leuchte13NL RB5-Dimmwert AB 13

Arkadaşlar merhaba, siteye yeni üye oldum. Çok faydalı bilgiler var. Öncelikle bu faydalı bilgileri istifademize sunanlara teşekkür ediyorum. 
Farları (kısa-uzun) led tipi (piyasada bulunan fanlı) ampüllere dönüştürdüğümüzde sislerde olduğu gibi bir kodlama yapılabiliyor mu? Arıza ışığı yakmaması için.. 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merabalar, ucretsiz kodlama kismina yazdim dün, cevap veren olmamisti. Golf 6 icin bir dostum farlari degistirip led ampulleri takti. Ariza isigi yakiyormus, bunu sorduysada yapana rastlamadi. Bu kodlamayi  uygulayabilecek Ankarada arkadas yokmu dostlar? 

tarihinde yalin tarafından düzenlendi
...
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
 Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   1 kullanıcı

• Yeni Oluştur...