Vcds Kod Geri Almak Hakkinda Yardim

oguzkaanvolkan

Katılımcı Üye

İsim
Oğuz Kaan Volkan
Merhaba biraz arama yaptim ama bulamadım kod geri almak vs diye arattım en iyisi yeni konu acmak diye dusundum muayne yaklasti.

kodlama yapmadan once aldigimbir yedegim var. Diyelimki central elec. Bolumunu geri almak istiyorum eski yedekteki uzun coding i kopyalayip yapıştırsam herhangi bir sorun olur mu ? Eski haline doner mi ? Bir hatayla karsilasirmiyim ? Bilgisi deneyimi olanlar yardimci olursa sevinirim teşekkürler 🙏🏼 

Bildiğim kadarıyla uzun kodlamayı eskiye çevirseniz bile adaptasyon altındaki kodlamalar aynı kalır. O nedenle işe yaramayabilir.

kodlama yaparken her zaman resım cekıp kodun calıstıgından emın olun calısmıyorsa dırek eskı halıne alın yoksa unutursunuz.

Controller Channel Map ile adaptasyonlarin yedegini almis olmaniz gerekir, uzun kodlarla gizli ozellik yok sanirim. Uzun kodlarin daha cok retrofit'lerde kullanilmasi gerekiyor.

Channel Map yedeğinden tekrar yazma da var araca ama klon kabloda çalışıyorumu bilmiyorum denemedim, raw yedekle yapiliyo olabilir denemek lazim, yada bilen varsa bilgi verebilir.

162435AE-7B96-41B0-A033-35804BCCA87F.jpeg

A70F429D-0DE7-4A84-9FD5-41863AF61A05.jpeg

Controller Channel Map ile adaptasyonlarin yedegini almis olmaniz gerekir, uzun kodlarla gizli ozellik yok sanirim. Uzun kodlarin daha cok retrofit'lerde kullanilmasi gerekiyor.

Channel Map yedeğinden tekrar yazma da var araca ama klon kabloda çalışıyorumu bilmiyorum denemedim, raw yedekle yapiliyo olabilir denemek lazim, yada bilen varsa bilgi verebilir.

Ekli dosyayı görüntüle 27506

Ekli dosyayı görüntüle 27507
Chanel mapten yedek almadim :(  ordan yapamiycam anlasildi acik olan ozelliklerim

1-Amerikan Park

2-Sislerle selektorlerin yanmasi 

3- Sinyallerle U LED lerin ayni anda yanip sonmesi

4- Arka sinyallerin geri vites lambasiylq cakarli yanmasi 

bunlar

Chanel mapten yedek almadim :(  ordan yapamiycam anlasildi acik olan ozelliklerim

1-Amerikan Park

2-Sislerle selektorlerin yanmasi 

3- Sinyallerle U LED lerin ayni anda yanip sonmesi

4- Arka sinyallerin geri vites lambasiylq cakarli yanmasi 

bunlar
Hocam çözüm basit aslında, yaptığınız kodları tekrar yaparak açık olanları kapalı yapmanız sorunu çözecektir. Muayeneden geçecek kodları geri alsanız yeter. Hepsini almanıza gerek yok bence. 

Hocam çözüm basit aslında, yaptığınız kodları tekrar yaparak açık olanları kapalı yapmanız sorunu çözecektir. Muayeneden geçecek kodları geri alsanız yeter. Hepsini almanıza gerek yok bence. 
Bu 4 ozelligin tamamida gecmez demi muayneden ? Ve ayrica adim adim geri alayim diycemde onceki degerlerimi bilmedigim icin nasil kapatabilirim mi ? @Recep Gül

Bu 4 ozelligin tamamida gecmez demi muayneden ? Ve ayrica adim adim geri alayim diycemde onceki degerlerimi bilmedigim icin nasil kapatabilirim mi ? @Recep Gül
Büyük ihtimalle geçmeyecek kodlamaları yapmışsınız hocam, keşke Laptopa bir not defterine yaptığınız kodlamaları ve değerleri not etseydiniz. Ben ufak bi araştırma yapayım bulabilirsem orijinal değerleri size yazarım. 

Hocam şu siteye bi göz atın burada orjinal değerleri yazıyor.

Amerikan Parkhttps://vagcomkodlari.com/golf-amerikan-parklari-acmak-kodlama/

Selektör ile sis farlarınında yanması: (Formumuzda mevcut) linke tıklayın.

Sinyallerle U ledlerin aynı anda yanması: Golftutkusu.com

Arka sinyallerin geri vites lambasiyla cakarli yanmasi : https://vagcomkodlari.com/arka-park-geri-vites-isiginin-cakarli-yanmasi/

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam şu siteye bi göz atın burada orjinal değerleri yazıyor.

Amerikan Parkhttps://vagcomkodlari.com/golf-amerikan-parklari-acmak-kodlama/

Selektör ile sis farlarınında yanması: (Formumuzda mevcut) linke tıklayın.

Sinyallerle U ledlerin aynı anda yanması: Golftutkusu.com

Arka sinyallerin geri vites lambasiyla cakarli yanmasi : https://vagcomkodlari.com/arka-park-geri-vites-isiginin-cakarli-yanmasi/
Evet gizli ozelliklerin hepsini kapadim . Basit oldu. Bilmeyen arkadaslar varsa soyle soyliyim kanala giris yaptiktan sonra cikan degerleri not active yaptim ve kapandi . Acarken ki kadar ugrastirmadi :)  yarin muayne var sonra tekrar acariz :)  sadece leaving home da sislerde yaniyor ama muayneye etki etmez diye dusunuyorum ?

Evet gizli ozelliklerin hepsini kapadim . Basit oldu. Bilmeyen arkadaslar varsa soyle soyliyim kanala giris yaptiktan sonra cikan degerleri not active yaptim ve kapandi . Acarken ki kadar ugrastirmadi [emoji4] yarin muayne var sonra tekrar acariz [emoji4] sadece leaving home da sislerde yaniyor ama muayneye etki etmez diye dusunuyorum ?
Etmez

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt