Kol dayama altındaki USB soketi problemi

Recep_Gul

Paylaşımcı Üye

İsim
Recep
Araçta 2 adet USB girişi var birisi ön konsolda diğeri ise kol dayama'nın altında...

Bir kaç gündür seyir halindeyken bağlantı kesilip duruyordu umursamadım, az önce sorunun kaynağını bulmak için araca gittim, sorunun burdaki soketten olduğunu anladım, acaba bu soketten aliexpress veya amazondan bulabilme ihtimalim varmı ? yada bilen varsa nasıl bu sorunu halledebilirm, şimdiye kadar hiç ön konsoldaki usb'yi kullanmadım çünkü çok çirkin duruyor ordan kablo çıkıntısı.
Problem soketin giriş kısmında ,telefonu bağladıktan sonra burayı sallayınca bağlantı kopuyor..

20200121_191941.jpg

20200121_191948.jpg

Az kalsin kafayi kiracaktim, aylardir kol dayamadaki usbyi nasil farketmedim de konsoldaki soketin iskencesini cektim diye. Allahtan hakkaten de yokmus 😃
Hocam cidden çok sonradan fark ettim orada usb girişinin olduğunu, nasıl bu araçta tek usb girişi olur derken, Bi gün konsolun içini temizlerken elim o usb girişinin oraya değdi. Öyle fark ettim ve ondan sonra sürekli ordaki usb girişini kullandım. 

Upvote 0
@Recep Gül Siz arabanin menbainda yasiyorsunuz, bizim burada opsiyon diye aldigimiz seylerin orada standart olmasi hatta farkedilmemesi gayet dogal :)  

Upvote 0
@Recep Gül klimanın MENU tuşuna bastığınızda media ekranında aşşağıdaki resmini paylaştığım logo belirmesi lazım., bu logo yoksa araçta klimalı ön cam yoktur., belki diğer ihtimal MENU tuşuna bastığınızda media ekranının sağ alt köşedeki ayarlar kısmına girince orada olabilir.,

@Kysr038 videdaki arkadaş camı tamamen kurutmak isteyince işlem uzun sürmüş., bu kadar beklemeye gerek yok, tuşa bastıktan 40-50sn. sonra sileceği çalıştırdığınız anda ısınan buz kütlesi sulu kar tabakasına dönüştüğü için tek seferde cam tertemiz oluyor :)  

Doğal olarak bu özellik lüks araçlarda bile opsiyonel bir özellik., aracında bu özellik zaten olmayan insanlar napıyor marketlerde satılan buz kazıyıcılarından kullanıyorlar fakat o kazıyıcı aparat camın içine ediyor..

Ekli dosyayı görüntüle 27220
Hocam klima menüsünde bu görsel yok, demek ki bende o özel cam mevcut değil. 

Upvote 0
@Recep Gül Siz arabanin menbainda yasiyorsunuz, bizim burada opsiyon diye aldigimiz seylerin orada standart olmasi hatta farkedilmemesi gayet dogal :)  
Orası öyle hocam, ama oradaki gibi burdada opsiyon olarak seçilme olayı var, bazen süpriz yapabiliyorlar, aracı alırken satan kişi demişti zaten, çok iyi bir seçim yaptınız diye, bende eşime "herhalde dalga geçiyor, sırf ondan aldık diye" ama değilmiş adam haklıymış

Upvote 0
On 21.01.2020 at 9:49 PM, forzaGilles yazdı:

Dediğim gibi "advanced telephone connection" standart olarak hiç bir araçta bu özellik mevcut değildir., opsiyon olarak ekstra ücret vererek alınabiliyor.,

Veya  Climate Windscreen (klimalı ön cam) opsiyonu seçilmişse mecburi olarak bu opsiyon seçilmesi gerekiyordu.! Çok muazzam bir özelliktir., kışın camın üzeri buzla kaplı olması hiç sıkıntı olmaz., buz kazıyıcı vs. bunlara ihtiyacınız olmaz., tuşa basarsınız 1-2dk. içinde buz vs. erir gider.,

Bitti mi hayır bitmedi diğer artısı camın içindeki gözle görülmeyen bir katman bulunur., bu katman yazın güneşin yaydığı ısının geri yansıtılmasını sağlayarak kabinin içeri girmesini engeller., böylelikle aracın içini soğutmak için daha az klimaya ihtiyaç duyarsınız., veya aracı güneşin altında park ettiğinzde geri araca bindiğinizde aracın içi hamam gibi olmasını engeller..

Klimalı ön cam opsiyonu var mı öğrenmek için şu videoyu izleyin çok basit ve iyi şekilde anlatmış;

Hocam az önce yine araçta kodlamaları kurcalarken bi kanalda şu kodu gördüm ön cama ilgili. Thermal glass diye geçiyor. 

20200131_181034.jpg

Upvote 0

Geri
Üst Alt