Bİ-XENON FARLI ARAÇLARDA SELEKTÖR YAPINCA STATİK VİRAJ FARLARININ DA YANMASI

Engin_T dedi:
Peki fabrikasyon statik dönüş farı değeri % kaç ayarlı? Sadece sağa sola dönüşlerde kullanılan.
%100 diye biliyorum. Muhammed hocama da soralım?

@MSE

Engin_T dedi:
Value 127 denilen yanma şiddeti mi yoksa başka bir şey mi? Yani 100 yapsak 127'den daha mı az yanacak?
Value kelimesinin Türkçesi "değer" dir. Dimmwert yazan kanallarda ışık şiddetini ayarlarız. Fabrikanın ayarladığı değerler 127 olduğundan böyle yazıyorum ancak 100-127 kıyaslaması yaptım ışık şiddetinde herhangi bir artış olmadı. 0-100 aralığında değişiyor şiddeti. Yine de 127 yaptım. Bir zarar verecek olsa fabrika öyle girmezdi herhalde. Belki fark edemeyeceğim kadar bile olsa fark vardır.

@Orhan Hoca

Sent from my iPhone using Tapatalk

Moderatör tarafında düzenlendi:
Selamlar Ersin Hocam,

Viraj farı ledleriniz geldi mi, memnun kaldınız mı?

Nedir durum?

@ErsinEsk

@MSE

Selektör yapınca viraj farlarının yanması tam olarak ne işe yarıyor? açıkçası bana çok saçma geldi  s=captain

iamalegend dedi:
Selektör yapınca viraj farlarının yanması tam olarak ne işe yarıyor? açıkçası bana çok saçma geldi  s=captain
Viraj farları bildiğiniz üzere sağa-sola dönüşlerde döndüğümüz tarafı aydınlatıyorlar. Paylaşılan kodlamayı uygularsanız selektörde yanarlar, fayda kısmına gelecek olursak uzun yola çıktığınızda, karanlık yerlerde ve akşamları ara sokak kesişimlerinde işinize yarayabilir. Hoşunuza gittiyse açarsınız mantıksız geldiyse açmazsınız hocam biz paylaşmış olduk sadece :)

Karşıdan geleni rahatsız etme gibi bir durum söz konusu değildir. Karşınızdan gelen araç sürücüsü far içerisinde öyle bir ışığın yanık olduğunu dahi görmez.

MRT BSRN dedi:
Selamlar Ersin Hocam,

Viraj farı ledleriniz geldi mi, memnun kaldınız mı?

Nedir durum?

@ErsinEsk

@MSE
Hocam memnun kalmadım, çok güçsüz kaldılar, zaten güçsüz kalacaklarını biliyordum içerisindeki sarı 55w nerde benim aldığım 6w nerde  :D Zaten tek sipariş etmişim pakette tekmiş yani, kısacası bundan sonra ucuza diye öyle ürün almayacağım. Bu benim sadece efektif olarak ne verecek onu görmeme sebep oldu, yandığında çok hoş ve güzel bir ışık gözüküyor farın içerisinde ama bunun haricinde hiç bir yararı yok tabikide. Orhan hocamızın sislerine taktığının kırmızı versiyonu var, belki ileride ondan alıp tekrar deneyebilirim ama şuanlık bu konuyu kapattım.  :D :'(

W1kvom.jpg

Ayrıca şunuda eklemek isterim, iç u-led e bir miktar ışığı vuruyordu kırmızı kırmızı, yani güçlüsü olunca içteki u-led in bir kısmının net bir şekilde kırmızı yanıyormuş gibi olmasına sebep olur.

sağlık olsun hocam en azından deneyip görmüş olduk.

bence sisleri led yapın ve sellektörle birlikte yanmayı kodlayın.

@ErsinEsk

Sağlık olsun hocam, en azından hayal ettiniz yaptınız içinizde kalmadı.

Hiç birşey insanın hayallerinden daha değerli olamaz, yeni ufuklara inşallah.

@ErsinEsk

@Orhan Hoca DRL dediğimiz u-led değil mi zaten hocam bizlerde.

@MRT BSRN Aynen öyle oldu hocam hiç sıkıntı yok arada denemelere devam, keyif yapıyoruz şunun şurasında  :mad:   :'(

ErsinEsk dedi:
@Orhan Hoca DRL dediğimiz u-led değil mi zaten hocam bizlerde.

@MRT BSRN Aynen öyle oldu hocam hiç sıkıntı yok arada denemelere devam, keyif yapıyoruz şunun şurasında  :mad:   :'(
doğrusun hocam. yanlış yazmışım.  sisleri led yapın ana farlarla sellektör yapın diyecektim. sizde zaten u led var.  düzelttim mesajı. s=ebebe

U ledli aracımda yaptım fakat çalışmıyor bu konu hakkında bilgisi olan varmı?

U ledli aracımda yaptım fakat çalışmıyor bu konu hakkında bilgisi olan varmı?
Malesef sizde bu kanallar içteki nokta ledlere ait hocam. Henüz viraj farlarının bağlantısını bulabilmiş değiliz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

51292afc0d77a22b1dcbdcf66a1fe89b.jpg

Bu şekilde yaptım diğer ayar 0 diğeride defult ama hala sellektör yapınca dönüş farları yanıyor

aynı soru bende de var. Golf 7.5 aracım ve denilen kodlamaları yaptım fakat sellektör de veya uzun far da hiç bir şekilde yanmıyor. Bir şey mi eksik acaba

Geri
Üst Alt