R Line Direksiyon Simidi Retrofit

[mention=18640]Tyrell[/mention] Hocam;

Aracınızda ki Tuş takımı ne ise aynısından takılması gerekli. Örneğin ACC yoksa ACC tuş takımı size uymayacaktır. hatta hız sabitleme tuşunuz dahi çalışmaz . Kendim bunu tecrübe ederek yaşadım 3 tuş takımı değişimi yaptım 4 numara da sonuca ulaşana kadar [emoji4] 

3749c692590c2cc682736468a64ab145.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

@Ender  sağolun,epey zahmetli olmuş,ellerinize sağlık.Mesele T-ROC’ta CC standart veya opsiyonel gelmediği için R-Line direksiyon ile hem görselliği hem de CC işini çözmek istiyordum ama R-Line direksiyonlar ACC ile geldiği için tuş takımını değiştirmek gerekiyor.Başka bir husus tuş takımını CNL olarak alırsam CC fonksiyonu çalışacak mı,bu da başka bir durum.

@Ender  sağolun,epey zahmetli olmuş,ellerinize sağlık.Mesele T-ROC’ta CC standart veya opsiyonel gelmediği için R-Line direksiyon ile hem görselliği hem de CC işini çözmek istiyordum ama R-Line direksiyonlar ACC ile geldiği için tuş takımını değiştirmek gerekiyor.Başka bir husus tuş takımını CNL olarak alırsam CC fonksiyonu çalışacak mı,bu da başka bir durum.
Hocam size ne lazımsa onu almanız lazım. Araçta CNL varsa zaten ACC yoktur anlamına gelir ki ACC donanımı olmayan araca ACC li Tuş takımlı direksiyon bir işe yaramaz. Burada da Tuş Takımlarının işlevi önemli,

CNL tuşlu olanda Hız Sabitleme (CC) çalışır hocam , fakat ACC ( adaptif Cruse Control ) Çalışmaz 

Vallahi aracimi 2016 yilinda sifir almistim.formada araci aldiktan sonra katildim.volkswagen olarak ilk aracimdi.bu opsiyon olayindan hic haberim yoktu.yoksa varya ilk yapacağim is direksiyon olurdu.yine st.dolu bi comfortline verdi ama opsiyonlardan hic bahsetmedi.ozaman 70bine almistim vallahi bi 15-20 daha verirdim bu guzelim opsiyonlara hem fabrikasyon oluyor hemde daha uyguna geliyor neyse bi sonrakine artik diger araclari bilmem ama bu direksiyon golfe bambaska hava katiyor.tipki cam tavan gibi

@Ender yardımlarınız için çok teşekkür ederim,umarım o şekilde bir direksiyon bulurum.

olabilir aslında ama çok sevdiğim bir özellik değil aslında kendisi... yinede dursun bakalım şimdilik....CC süz kullanalım bir müddet :)  
Hocam şimdi o tuş acc olmadığından eski görevini mi yerine getiriyor? Herhangi bir uyumsuzluk yapmıyor değil mi? 

konunun içinde cevabımı buldum hocam dikkate almayın :)  yazdığımı da becerip silemedim. Düzeltmeyle bir açıklama yapayım dedim

@Ender yardımlarınız için çok teşekkür ederim,umarım o şekilde bir direksiyon bulurum.
İstediğiniz şekilde direksiyon bulmanız zor olabilir, Ama çözümü Tuş takımı değişimi ile çözülür  (y)

@Ender evet,ACC’siz R-Line direksiyon mümkün görünmüyor.Sizin bahsettiğiniz tuş takımını nasıl/nereden tedarik edebilirim?Fikir verebilir misiniz?

@Ender evet,ACC’siz R-Line direksiyon mümkün görünmüyor.Sizin bahsettiğiniz tuş takımını nasıl/nereden tedarik edebilirim?Fikir verebilir misiniz?
konu içinde paylaştığım resimdeki 4 kısım tuşları uygun olanı. Bulma konusunda bende epey uğraştım. Temin ettiğim yerde şuanda yokmuş sordum lakin bir gelişme olursa bilgi paylaşırım.

@Ender çok teşekkür ederim,iyi akşamlar.

@Ender kendi aracınızın direksiyonu normal direksiyon değil mi? airbagi r line direksiyona nasıl uydu ?

@Raban7 uyuyor. Airbag kapağı değişiyor sadece. Standart direksiyon göbeğinden airbag çıkartıllıp, R line direksiyo göbeğine geçiriliyor. Evde de yapabilirsiniz kendiniz. @driver_can yapmıştı. Kendisi daha iyi bilgi verir. 

@cagan91 size sadece r line kapağı gerekli. Orjinal direksiyonun kapağını ters çevirin bakın göreceksiniz yuvarlak airbagi.

Geri
Üst Alt