Golf 7.5 için spacer kullanımı

Spacerlar görünüşü güzelleştirse de, yol tutuşu bir nebze arttırsa dahi, arabanın maruz kalacağı hava direnci artacağı (lastikler dışarı çıktığından) için bir nebze yakıt tüketimi artacaktır. Aklınızda olsun.

Ben 308'im için İzmir'den Mert Bey'e yaptırmıştım. Kendi imalatı alüminyumdan üretiyor. Tavsiye ederim.

https://www.facebook.com/profile.php?id=571329234

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ben de arkalarda 15mm sm spacer kullanıyorum 1 sene oldu. Hem kışlık takımda hem yazlık takımda hiçbir titreme vs gibi sorun yaşamadan kullandım. İleride 15mm leri öne alıp arkaya 20 mm almayı düşünüyorum. Görüntüyü özellikle dijon jantlarda baya toparlıyor 

@farukal Hocam iyi akşamlar, başka bir yerde paylaştıysanız gözümden kaçmış kusuruma bakmayın ama profil fotoğrafınızdan anladığım kadarıyla spacer takmışsınız, kaç mm ve nereden temin ettiniz acaba?

Görüntü tatmin edici olmuş bence, bir müddet hitalarla devam etmeyi düşündüğüm için sizin aracınızı örnek alıyorum. Spacer+yay ile görüntüyü toparlamak istiyorum ben de.

@frknyldrm merhabalar iyi akşamlar. Evet suan önlerde 12mm arkalarda 20mm spacer var 16” için mukemmel oturuyor bence... SM spacers ankara ismi şemsi gayet güzel spacerları var ondan aldım bizzat gidip. Ama kargoda yapıyor... bir kaç foto koyayım. Baya topluyor aracı

CD58A406-89B1-44B5-A637-C7D6C6745285.jpeg

73F96F13-8AEC-4A28-8121-B0E02AC7E03D.jpeg

@frknyldrm merhabalar iyi akşamlar. Evet suan önlerde 12mm arkalarda 20mm spacer var 16” için mukemmel oturuyor bence... SM spacers ankara ismi şemsi gayet güzel spacerları var ondan aldım bizzat gidip. Ama kargoda yapıyor... bir kaç foto koyayım. Baya topluyor aracı
Enfes olmuş bence, maşallah. Stock görüntüsü beni çok rahatsız ediyor, çok içeride lastiklerimiz.

Şemsi Bey'i biliyorum, hatta mesajlaştık da 1-2 ay önce. Önlere 12, arkalara 15 mm önermişti ama fakat elinde 15 mm yoktu o zaman. Geldiğinde haberdar ederseniz alayım demiştim hem o haber vermeyi unuttu sanırım, hem de benim başka harcamalarım olduğu için ertelemek zorunda kaldım. Kısmetse nisan ayında bir operasyon yapıp bu işi de aradan çıkartmak istiyorum.
20 mm cuk oturmuş, ben de 20 mm mi alsam acaba arkalara? :)  

Montajını kendileri yapıyorlar mı acaba?
Tecrübeleriniz nasıl, sürüşte herhangi bir olumsuzluk yaşadınız mı?
Aracın aerodinamik özelliklerini çok olmasa da muhakkak etkiliyordur, rüzgar sesinde bir artış veya başka bir olumsuzluk hissettiniz mi?
Ön lastiğin çamur atmasında bir artış var mı?

Çok soru sordum kusura bakmayın, bunlar kafamı kurcalıyor. :)

@frknyldrm Montaj size ait sürüşte herhangi bir olumsuzluk yaşamadım. Rüzgâr sesinde veya herhangi bir ses olarak bir artış yok evet araba daha hızlı pisleniyor  orası net

@frknyldrm Montaj size ait sürüşte herhangi bir olumsuzluk yaşamadım. Rüzgâr sesinde veya herhangi bir ses olarak bir artış yok evet araba daha hızlı pisleniyor  orası net
@farukal Teşekkürler, gülü seven dikenine katlanır diyeceğiz o zaman. :)

Son sorum: Şemsi Bey Ankara'nın neresinde acaba? 

@frknyldrm sanayi bölgesinde sincan tarafında iletişime geçin siz hocam görüşün iyi bir insan kendisi

Merhabalar önceki Golf araçlarımda da kullandım yeni aldıgım aracada taktırmıştım spacer. Ciddi anlamda araçtaki duruşu değiştiriyor diyebilirim. 
Ankara’da Şemsi Spacer instagram kullanıcı isimli arkadaştan temin ettim ve çok memmun kaldığımı söyleyebilirim. En son spacer taktığım aracın resimleri yok maalesef..

D2699BDA-19BD-47C9-B431-3A6E1F9EAB31.jpeg

29DF9BC6-BACD-4CC1-B7D4-57BA7ACB6891.jpeg

Geri
Üst Alt