Jump to content

Dgs geri vites geçişte sarsılma ve ses oluşması


Recommended Posts

Arkadaşlar aracım henüz 1000kmde ve geri vitese aldığımda tok bir ses çıkıyor. Bu ses dişli geçiş sesi gibi ve araçta hafif sarsılma oluyor bu normal mi? Normal sürüşte vites geçişlerinde bunlar yaşanmıyor vites geçişleri hissedilmiyor bile. Ama R ye alınca yazdıklarım oluyor. 

tarihinde ack937 tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

park konumuna alırken önce n konumuna alıp el frenini çektikten sonra p konumuna alarak park ederseniz sorun çözülecektir.. p konumuna aldıktan sonra bu işlemi yaparsanız araç yükü şanzumana bineceği için, ilk çalıştırmadan sonra araç p konumundan n ye zorlanarak ve hafif vuruntu yaparak geçecektir. deneyimle sabittir. bu şekilde deneyiniz.eğer sorun devam ediyorsa başka bi problem olabilir. kolay gelsin.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@mmartins araç ilk kullanımdan itibaren söylediğiniz gibi kullanılıyor. Park ederken frene basılı şekilde n ye alıyorum. El frenine geçiyorum frenden çekiyorum yük el frenine geçiyor hissediyorum onu. Sonra frene basıp tekrar P ye alıyorum. Bu konuda sıkıntı yok. Hala R ye alırken o ses geliyor. Ama dikkat ettim ilk çalıştırmada bu ses geliyor. Kullanım sonrası park ederken R ye alınca bazen gelmiyor. Kavrama ile alakalı olduğunu düşünüyorum. 

tarihinde ack937 tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hocam araciniz da sorun yok normal bir durum.Bende sifir aldim su an 13 binde falan.Bazen garaja geri geri sokarken d den r ye alinca tak diye ses geliyor.N ye alarak yapiyorum hem.Hatta garaj da rampa var durunca hafif öne saliyor gaza basinca manevra yaparken.Gittim servise sordum sanzuman boşluğu nu aliyor gayet normal dediler.Normal seyler bunlar bas gaza kafaya takma😅

tarihinde fanajal tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
22 dakika önce, ack937 yazdı:

@ogzogz sürekli devrede. Frene sert basarak da denedim. Geçiş sesi geliyor. Normal bişey bence de

Şimdi farkettim aracınız 1000 km çok yeni. Aracı bin km daha kullanın, sizin sürüşünüze alışkanlık yapar. Ve git gide farkı  hissedersiniz. eğer rahatsız edici bi durum olduğunu düşünürseniz servise gösterirsiniz. Kalibrasyon vs. yapabilirler.

Ancak benim düşüncem geri vitese geçiş sesi normaldir ve yumuşayacaktır. Yine de siz bilirsiniz.

tarihinde ogzogz tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

    Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

×
×
  • Yeni Oluştur...