ön tampon altındaki minik darbe

snoppy

Katılımcı Üye

İsim
Erhan
Selamlar.

Aracımı yıkarken, nasıl olduğundan ve kimin yaptığından haberimin olmadığı minik bir darbenin farkına vardım. Ön tamponun altında duruyor, eğilince görünüyor sadece. O alttaki krom çıtanın ucu da kalkmış.  X(

Buradaki boya kalkması için ne yapmamı önerirsiniz? Hiç kendim rötuş vs. işlemleriyle uğraşmayıp servise mi götüreyim (en erken 1 ay sonra servise gidebileceğim). Yoksa başka bir şekilde nasıl halletmeylim sizce?  

256_d2d9e370151a866e4758022dfd99f8c6e75aefd2.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Beyaz oje vaya derz kalemi ile rutuş yapılabilir.

snoppy dedi:
Selamlar.

Aracımı yıkarken, nasıl olduğundan ve kimin yaptığından haberimin olmadığı minik bir darbenin farkına vardım. Ön tamponun altında duruyor, eğilince görünüyor sadece. O alttaki krom çıtanın ucu da kalkmış.  X(

"Yahu bu kadarcık şeyden ne olacak sanki?" diyenler olabilir ama ilk araç, sıfır araç ve biraz zorlukla alındığından dolayı üzerine titriyorum. O kadar ki orayı saklamak için serviste orijinal Ön Tampon Eteği taktırmak bile geçiyor aklımdan (zaten istiyordum bahane olmuş olur).

Bunun dışında buradaki boya kalkması için ne yapmamı önerirsiniz? Hiç kendim rötuş vs. işlemleriyle uğraşmayıp servise mi götüreyim (en erken 1 ay sonra servise gidebileceğim). Yoksa başka bir şekilde nasıl halletmeylim sizce?  s=bilmem
Değerli Hocam;

Geçmiş olsun.

Boyanın altındaki zemin plastik olduğundan herhangi bir aciliyeti veya tehlikesi yok.

Ancak görünüş açısından boyanın rötuş yapılmasıyla  kapatılması gerekli.

Üstteki krom çıta kalkmış ve bu kısımın geçmeli olduğunu biliyorum.

Çarpma esnasında yuvadan çıkmış veya geçme yapan kısım kopmuş da olabilir. Yapıştırma ideal çözüm sanki değiştirmek için 250 lira gibi bir ücret isteyebilirler.

o zaman en iyisi beklemek, şimdi biraz araştırdım da servislerde VW'in kendi rötuş seti varmış. Onunla düzeltmek daha mantıklı olacak gibi.

vw_rotus_boyasi.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
snoppy dedi:
o zaman en iyisi beklemek, şimdi biraz araştırdım da servislerde VW'in kendi rötuş seti varmış. Onunla düzeltmek daha mantıklı olacak gibi.

photohaz10192347.jpg
Servise giderseniz servis ücretsiz düzeltiyor zaten. O kitleri parayla satıyorlar. :)

yusuf dedi:

photohaz10192347.jpg
Servise giderseniz servis ücretsiz düzeltiyor zaten. O kitleri parayla satıyorlar. :)
Hocam bunların metalik renk için olanlari var mi?

@maniax

Her renk için var ama bu kitten fazla birşey beklemeyin. Eski hakine çevirmez. Sadece uzaktan farkedilmez yakına geldiğinde aynı şekilde göze çarpar.

silvershadow dedi:

photohaz10192347.jpg
Hocam bunların metalik renk için olanlari var mi?
Doğrudur Var Hocam
Tabi bisey olduğunda metalik de olsa servis daha güzel yapıyor mu?

Çok geçmiş olsun ...Bende de var buna benzer bir iki yer..Benimki de başkalarının eseri..

@BF109 sağolun hocam. Siz ne yaptınız peki? Herhangi bir işlem uyguladınız mı yoksa duruyor mu öyle?

Beyaz oje sürdüm.artık bu tip şeyleri çok sıkıntı etmemek gerekiyor kanısındayım.eninde sonunda oluyor.Siz yapmasanız illa başkası yapıyor.Önemli olan büyük hasar olmasın.

BF109 dedi:
Beyaz oje sürdüm.artık bu tip şeyleri çok sıkıntı etmemek gerekiyor kanısındayım.eninde sonunda oluyor.Siz yapmasanız illa başkası yapıyor.Önemli olan büyük hasar olmasın.
Önemli olan cana birşey gelmesin hocam. Gerisi halledilir her türlü.

Geri
Üst Alt