P0300-P0301-P0302 SİLİNDİR TEKLEMESİ

ugurgirca

Yeni Üye
İsim
uğur
Öncelikle herkese iyi günler golf 1.2 tsi 105 hp 2015 model comfortline aracım var dün sabah biraz soğuktu ve aracı çalıştırdığımda herzaman 1000 devirde olan aracım 500 devire kadar düştü motor ışığı yaktı kontağı kapattım ve 15 sn sonra tekrardan çalıştırdım tekrar çalıştırdığımda herhangi bir sorun yoktu ama içim rahat etmedi bilgiyasayara bağlattım p0300 çoklu silindir hatası p0301 1. silindirde tekleme p0302 2. silindirde arıza kodu verdi elektrikçi tanıdığım 1.2 tsi böyle arızalar veriyor motorla ilgili bir problem değildir elektroniktir dedi ve arızayı silelim problem yok dedi ancak hala aklımda bir kuşku var bilecikte oturmaktayım öyle güvenebileceğim serviste yok sizce volkswagen servisine götürmelimiyim yoksa büyütülecek birşey değilmi sizin başınızada böyle bir problem geldimi ayrıca belirtmek isterim 2. gündeyim arıza tekrarlamadı 

Bujilere baktırın , maf sensörünü temizleyin , farklı istasyodan benzin aldıysanız o istasyondan benzin almayın .

Upvote 0
@mbonat farklı istasyondan aldım ancak 2 side shell shell den başka bir yerden benzin almıyorum 

Upvote 0
@ugurgirca Tekrarlayana kadar beklemenizi öneririm. Bilgisayar ile tarandığında şu anda arıza göremiyorsanız servisin de yapabileceği pek bir şey yok. Deneme yanılma ile söküp takmalarındansa arızanın iyice belirmesini beklemeniz daha mantıklı.

Yine de servise danışıp bilgi alabilirsiniz, belki ikna edici bir açıklama yaparlar. Net bir arıza teşhisi yapamazlar ise bir şey yapmanıza gerek yok "şimdilik". 

Upvote 0
@calik ilginiz için teşekkür ederim bugün sabah 7 de işe giderken kendi aracımıda çalıştırdım (şirket arabasıda var ) sırf tekrardan devirde rölantide iken sapma veya oynama olacakmı diye herhangi bir problem yaşamadım ama şuan -1 ve -2 derecelerde -5veya -6 yı gördüğümde nasıl olur bilmiyorum halbuki aracın bakımlarınıda yeni yaptırmıştım ertesi gün oldu acaba ondanmı diyorum kullandığı yağdan veya filtreden olabilirmi kafama oda takıldı çünkü çok uzun zamandır tanıdığım arkadaşım özel servis açmış ona gitmiştim volkswagen seat skoda audi grubuna bakıyor ve kimseden de kötü geri dönüş almış biri değil ve kendisine de güvenirim titizliğimden çocuğu da darladım en sonunda bir daha gelme diyecek :)  sizin kullandığınız filtre ve yağ markası nedir filtre veya yağdan olabilirmi ?

Upvote 0
@calik ilginiz için teşekkür ederim bugün sabah 7 de işe giderken kendi aracımıda çalıştırdım (şirket arabasıda var ) sırf tekrardan devirde rölantide iken sapma veya oynama olacakmı diye herhangi bir problem yaşamadım ama şuan -1 ve -2 derecelerde -5veya -6 yı gördüğümde nasıl olur bilmiyorum halbuki aracın bakımlarınıda yeni yaptırmıştım ertesi gün oldu acaba ondanmı diyorum kullandığı yağdan veya filtreden olabilirmi kafama oda takıldı çünkü çok uzun zamandır tanıdığım arkadaşım özel servis açmış ona gitmiştim volkswagen seat skoda audi grubuna bakıyor ve kimseden de kötü geri dönüş almış biri değil ve kendisine de güvenirim titizliğimden çocuğu da darladım en sonunda bir daha gelme diyecek :)  sizin kullandığınız filtre ve yağ markası nedir filtre veya yağdan olabilirmi ?
Bakımda kullanılan yağın ve filtrelerin markası nedir..? Forumda genelde Mann, Mahle, Hengst kullanılıyor.. Bosch ‘un kalitesi eskisi gibi değil ve sahtesi çok oluyor..

Upvote 0

Geri
Üst Alt