Lastik- jant tamir konuları ve tecrübeler

Sesli düşünüyorum,
Arka lastikleri öne taktırırım. Ön sağ ve stepne'yi arkalara taktırırım. Malum lastiğide tamir ettirip stepne yaparım.
Yada; aynı model sıfır tek lastik alırım ve stepne ile birlikte öne takar, çıkan sağ ön lastiği stepne sol ön lastiği ise çöpe atarım. [emoji4]
Geçmiş olsun.
SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam hislerim benimde bu yonde, iki on lastige sifir takmak daha mantikli duruyor. Sanirim oyle yapacagim, cikani da cope atarim cok tesekkurler..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geçmiş olsun öncelikle

olayın olduğu yerde bir foto ve kaza tespit Tutanağı yada AppStore uygulamasındaki kaza tutanağı linkini açıp olayı izah eden tutanak tutun sonra kaskodan çöpe giden lastiği talep edip alın

hasarı sigortanız rücu eder belediyeye

yada direkt belediyeye başvurun

mutlaka bedelini ödetin

böyle asfalt atılmaz yola

tek kelime ile rezillik 

Çok şükür bana illet geitren patlağı son dakika golü atarak bulup bertaraf ettik :)

Tam lastikçi abi bunda bişey yok diyip yerine takacakken tam iki diş arasındaki minicik sızıntıyı fark etti ve sorunu çözdü.

Kafamda bi ufak soru işareti var o da yaptığı yama. İlk defa karşılaştığım bir yöntem belki daha önce kullananlar vardır ama ben ilk defa gördüm.

çubuğun ucunda yuvarlak lastiğe benzer  yaklaşık 4-5 cm çapında bir parça çubuğu deliğin içine yerleştirdi sanırım fitil görevi görüyor. lastik kısmında denk geleceği yere yapıştırıcı sürdü ve lastiğin dış kısmından çekerek oturttu dışta kalan fazlayıda kesti.  fitlli mantar yama gibi bişey dedi adına.

Çok sağlıklı mı değil mi bilmiyorum bilen varsa aydınlatırsa sevinirim.
Geçmiş olsun. Bu durumlarda lastiğe müsaade edilen en yüksek hava verilir 55psi, sızıntı ıslık çalmaya başlar &:

merhaba arkadaşlar jantta oluşan taş sıçramalarına ait çizikler var bunlar en iyi hangi metalik boya ile rötüş yapabiliriz. golf 7 dijon jant mevcut.varmı fikri olanlar.teşekkürler.

selam dostlar bugün hanım sol arka jantın canına okumuş geçende ben sağ ön jantın canına okumuştum aslında çok bişey yok en dış çerçevede biraz sürtme izleri var ama yinede huysuzlanıyorum bu jantlara güzel bir şekilde müdahale edebilecek bildiğiniz iyi bir usta var mı ? bu arada jantın rengi koyu salvador jantlardan umarım tamir konusunda sorun olmaz

jant  onarım sorusu cevapsız kalmış, 

konuyu hortlatalım,  sürtünme sonucu dijon jant kollarında 3- 5 milimetre yaralar oluştu.

bunun düzgünce dolgu-kaynak vs ile onarılıp, boyanıp  balansını falan bozmadan kullanmak mümkün müdür?

istanbulda önereceğiniz bir yer var mı?

yoksa astarı yüzünden pahalıya çıkar deyip ince stepne mi almalı, 

@lebut hocam ankara 2020 mayıs için 4 jant yüzeysel çizik giderme komple boyama 500-1000TL arasında değişiyordu. bu fiyat skalası boya kalitesi, boyama kalitesi, jantın kol yapısına yani boyanma kolaylığına göre değişiyor. boyama kalitesinde şöyle de bir durum var portakallaşma ve pütürlenme için elle zımparalayıp pastasını yapma işini genelde çoğu jantçı yapmaz. Ha kiminin boya kalitesinde bu çok göze bile batmaz. 

Biraz aracın üzerine titreyen biriyseniz bence stepneyi takın. Bu jantı da stepneye takın. ikinci el sıfır dijon jant 700-1000 arası değişir. İnce stepne 250-500 arası değişir 125/70/16. Normal eğri jantın düzeltilmesi 75TL.

Tek jant boyama bence 300 liraya kadar kabul edilebilir bu şartlarda. (4 jant a boya hazırlamakla tek janta boya hazırlama maliyeti değişir.)

Ha bu arada kaynaklık bir şey yoktur umarım. kaynaklık bir durum varsa onu stepneye koyun yerine çıkma sıfır bir jant alın.

İstanbulda benim bildiğim işinin ehli gerçekten parasına değecek bu işi yapan jantçı hacı maslak var. Bir gider konusur fikir alırsınız en azından.

dostlar nette şöyle bir uygulamaya denk geldim. fikir alçısından paylaşayım  :)

Merhaba arkadaşlar, yarım saat önce yolda giderken kendi hatam yüzünden yüksek kaldırıma çıktım arabayı sürterek malesef araba sekti sağ attım kendimi70DCBB4B-12F0-489D-90B4-3DC38F2D5402.jpeg

Yarın ilk iş iyi bir jant lastikciye gitmem lazım başaksehir-ikitelli tarafında bildiğiniz iyi bir jant tamiri yapan yer varsa yardımcı olursanız çok sevinirim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba arkadaşlar, yarım saat önce yolda giderken kendi hatam yüzünden yüksek kaldırıma çıktım arabayı sürterek malesef araba sekti sağ attım kendimiEkli dosyayı görüntüle 51943

Yarın ilk iş iyi bir jant lastikciye gitmem lazım başaksehir-ikitelli tarafında bildiğiniz iyi bir jant tamiri yapan yer varsa yardımcı olursanız çok sevinirim.
Çok geçmiş olsun hocam Allah beterinden korusun...

Jant önemli degil tabi ....
Hız ne kadardı/ kaldırım yüksekliği ne kadardı sorularının cevaplarına göre alt takımda bir hasar / bozulma olup olmaması daha önemli.

Jant önemli degil tabi ....
Hız ne kadardı/ kaldırım yüksekliği ne kadardı sorularının cevaplarına göre alt takımda bir hasar / bozulma olup olmaması daha önemli.
Cok hızlı değildim 35,40 kmh ancak, kaldırım biraz yüksekti git gel yolunu ayıran bi kaldırım üstüne cıktı sol tekerlek sürterek zıpladı zaten, direkt sağ kırdım. Evime çok yakın yerde oldu çok fazla inceleyemedim gece gözüyle lastikte yarık vardı.

Merhaba arkadaşlar, yarım saat önce yolda giderken kendi hatam yüzünden yüksek kaldırıma çıktım arabayı sürterek malesef araba sekti sağ attım kendimiEkli dosyayı görüntüle 51943

Geçmiş olsun hocam, arabalarına itina ile bakanlar için kötü bir durum olsa da, biz buna da şükür diyelim. Daha fenası da olabilirdi.

Geri
Üst Alt