1.2 TSI Manuel rekor Tüketim ( Uzun Mesafe )

golfstream dedi:
@golfstream

Hocam sabrınız için gerçekten tebrik ediyorum :) resmen dizeli kıskandıracak cinsten.
Yalnız bi ara gece dönüşte 80 e sabitlemiş tin tin en sağ şeritten yol alırken arkama bi kamyon sokuldu....baktım iyice dibime girdi..... sonra bir sellekt ??? ne alaka şimdi yol bomboş geç git sollasana beee adam .... bir sellekt daha atınca , açtım camı elimle bomboş sol şerdi göstererek buyur geç solla anlamında 1-2 el kol hareketi daha yaptım adam çıktı sola geçti gitti.... ömür biter yol bitmez kamyoncu  muhabbetinde rolleri değişmiş olduk bu seferlik ......
Hocam aynısını bana traktör yapmıştı rekor denemem esnasında...

Ama motorsikletler de aynısını yapınca bu işte bir hata olduğunu anlamalıydım s=ebebe

snoppy dedi:
Qlxb4Ao.jpg

Aydın-Çanakkale (E87) arası yakıt tüketimim (5.5 lt). Klima sürekli açık, bagaj dolu, lastikler 32psi, tek kişi.

Zaman zaman ortalama tüketim 5.3 lt'ye kadar düştü ama daha aşağısını göremedim. 90-140 km/sa aralarında gittim. Bazı yollarda gereksiz yere gaza yüklenmesem, bi de şu lanet "Küçükkuyu rampaları" olmasa fabrika verisine yaklaşmak (4.3 lt) içten bile değil aslında.
Aynı yolu bugün yeniden geldim. Bu sefer daha sakin olmama rağmen namuzsuz 5.3 lt altına yine düşmedi  :)

Ekli dosyayı görüntüle 710

izmir-iskenderun arası (adana-iskenderun arası otoban 120-170km arası) ara ara klima açık tek kişi yalnız arka koltuklar yatırılmış şekilde dolu bagaj.

Ekli dosyayı görüntüle 722

Bugun bi kendimi ve de aracimi deniyim dedim en az nekadar.yakabilirim diye. Cok efsane degerler olmadi. Ama yine de toplamda 4 tl kar ettim yemegimin yarisini golf ismarlamis oldu  :D degerler izmir aliaga-menemen seyrek köyü arasi bildiginiz gediz ovasi dumduz yol. Sadece aliaganin cikisinda az bi yokusluk var. Hizi gunduz gidiste ana yolda 80 e sabitledim zaten hiz siniri 90 km. Köy yoluna girince 65 e sabitledim 4.5l ortalama yakti. Gece geliste tum yol boyunca 65 e sabitledim. Baya tirlarin kamyonlarin tacizine selektorlerine maruz kaldim  :D sonuc 4.3 lt. normal sartlarda bu yolda ortalama 5.2-5.3 lt yakiyo aracim en agresif kullanimimda 5.6 yakmisti.

Ekli dosyayı görüntüle 808

Ekli dosyayı görüntüle 809

Moderatör tarafında düzenlendi:
osmanturev dedi:
Bugun bi kendimi ve de aracimi deniyim dedim en az nekadar.yakabilirim diye. Cok efsane degerler olmadi. Ama yine de toplamda 4 tl kar ettim yemegimin yarisini golf ismarlamis oldu  :D degerler izmir aliaga-menemen seyrek koyu arasi bildiginiz gediz ovasi dumduz yol. Sadece aliaganin cikisinda az bi yokusluk var. Hizi gunduz gidiste ana yolda 80 e sabitledim zaten hiz siniri 90 km. Köy yoluna girince 65 e sabitledim 4.5l ortalama yakti. Gece geliste tum yol boyunca 65 e sabitledim. Baya tirlarin kamyonlarin tacizine selektorlerine maruz kaldim  :D sonuc 4.3 lt
Hocam gayet güzel değerler bence. Ben ilk bakımdan sonra gözle görülür düşme yaşadım ;)

Buda benim denemelerim

6308dbb2bdc6518229b59c79a34e5ea0.jpg

1b9522c8099460a1d479bc881cbeb1b1.jpg

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1.4 tsi manuel arac

100 tl lık yakıtla 380 km yı istanbulda görüyorum 6..1 lt..sabah ve aksam kullandıgım için trafıkte kısmen oluyor guzergahımda..bazen basıyorum stres atmak için bazen yavaş gidiyorum düz yolda olmayınca 6 lt çıkıyor bende..

Bugun bi kendimi ve de aracimi deniyim dedim en az nekadar.yakabilirim diye. Cok efsane degerler olmadi. Ama yine de toplamda 4 tl kar ettim yemegimin yarisini golf ismarlamis oldu  :D degerler izmir aliaga-menemen seyrek köyü arasi bildiginiz gediz ovasi dumduz yol. Sadece aliaganin cikisinda az bi yokusluk var. Hizi gunduz gidiste ana yolda 80 e sabitledim zaten hiz siniri 90 km. Köy yoluna girince 65 e sabitledim 4.5l ortalama yakti. Gece geliste tum yol boyunca 65 e sabitledim. Baya tirlarin kamyonlarin tacizine selektorlerine maruz kaldim  :D sonuc 4.3 lt. normal sartlarda bu yolda ortalama 5.2-5.3 lt yakiyo aracim en agresif kullanimimda 5.6 yakmisti.
havanin 15- 20 derece oldugu sicaklikarda 4.5 l yakit tuketimi yaptigim kullanim tarzina benzer bir kullanimda hava 2.5-5.5 derce arasinda degistigi sicaklikta yakit ortalamam 5.1Ekli dosyayı görüntüle 982

Bu yeni rekorum biraz zor kırılır.

Eğer arkamdan gelenleri zor durumda bırakmamak için bir ara gazlamasaydım 3.5 ile tamamlanacaktır.

Güzergah malumunuz...

Gaziemir -Tire arasında

Klima yok.

Lastik basıncı hepsi 29.

Bagaj  yok

4-5 Dur kalk.

Cruise Control ile 65 km hıza sabitlendi.

Sonuç burada....

TDİ değil TSI

bir bes km mesafe daha gitseydim veya aliaganin girisindeki yokus olmasaydi Murat hocam rekorunu egale ediyordum  :D

Guzergah: gediz uni. Seyrek kampusu-aliaga. Tek kisi klima acik ama cok etkisi olmamistir. Hiz 62-63 e sabitlenmis. Bir iki kere 80 90 a ciktim isiklarda yesili yakalmak icin.

Ekli dosyayı görüntüle 1079

Moderatör tarafında düzenlendi:
@yusuf hocam gece etraf sessiz sakin, ben gece 11 e kadar kutuphanede ders calismisim beyin davul gibi, vucut yorgun, arabamin icinde sevdigim muzikleri dinleyerek yorulmadan geldigim, bundan da keyif aldigim icin hic acele edesim gelmiyor. Zaten hiz denemesi yaptigimda anlattigim yazidaki gibi normal hizlarda gelsem de en fazla 5-10 dk once variyorum. Bi de cok hizli gitmeyince kendimi ayarlayip isiklarda yesili dek getirdim. Isikta beklememis oldum. Konfor da yuksek olunca yol da bitti  :)

Hız 14km / yakıt 9,7 lt  .. çok arttı , gerçi çok trafiğe girdim ama .. aracın kilometresi 7500

@Gökhan mesafe kisaysa normal bence. Ben de ama trafigi bol bir ilcede yasiyorum 5 km ye kadar olan yolculuklarim 10lt civarinda tutuyor.

osmanturev dedi:
@Gökhan mesafe kisaysa normal bence. Ben de ama trafigi bol bir ilcede yasiyorum 5 km ye kadar olan yolculuklarim 10lt civarinda tutuyor.
Evet normal de yine de bana fazla geliyor .

Geri
Üst Alt