Golf'ten Volvo V40a geçilir mi?

Hocam bence hiç masraf etmeyin.Ne güzel dizel araciniz var.Binin binebildiginiz kadar.Ondan sonra alin yeni kasa bir Golf 1.5 tsi mi olur yine dizel mi olur orasi size kalmis...Volvo bir saglamlik algisi olusturmus gidiyor ama belli bir hizdan sonra hepsi ayni.Ayrica Volvo yu Çinli üretici Gelly satin aldi Ford'tan 1.8 Milyar dolara mi ne üç beş yil önce arastirmanizda fayda var bu durumda marka algisini düşürüyor bence.Volvo nun ikinci eli de bir Golf degil...Golfun en düşük paketini motorunu alsaniz dahi her zaman piyasasi var küçük altin gibi bu durumuda goz ardi etmeyin derim...

@ognemir hocam aracım otomatik comfortline, tek yaşıyorum çoluk çocuk yok o konuda sıkıntı yok benim aracı verip üstüne de 40 bin tl filan koymam gerekecek yılda 8000-1000 km yapıyorum yine de yakıt konusu beni üzer mi bu kadar az km yapmama rağmen

@ognemir hocam aracım otomatik comfortline, tek yaşıyorum çoluk çocuk yok o konuda sıkıntı yok benim aracı verip üstüne de 40 bin tl filan koymam gerekecek yılda 8000-1000 km yapıyorum yine de yakıt konusu beni üzer mi bu kadar az km yapmama rağmen
Şaunki yakıt tütekitminizin üstüne %60-65 ekleyin ortalama bir değer çıkar ..Kabaca 10000km de bu da 2000-2500Tl gibi bir fark yaratır ..  Üzüp üzmeyeceği sizin gelirinize bağlı  :)

167bin verdikten sora tertemiz bmw F30 kasa 320i ED ‘ler var..

Şaunki yakıt tütekitminizin üstüne %60-65 ekleyin ortalama bir değer çıkar ..Kabaca 10000km de bu da 2000-2500Tl gibi bir fark yaratır .. Üzüp üzmeyeceği sizin gelirinize bağlı :)

Konu çok eski kalmış. Aslında zaman olarak eski değil de yukarıda göreceğiniz üzere hiper enflasyon olan bir ekonomide çok eski...

Konuyu hortlatayım. 1997 model Volvo V40 alınır mı? 450 binde ve 1 yıl önce sandık motor atılmış.

Bu SW aşkı beni deli edecek :)

(Golf'ten geçiş değil; Golf gitti. Motosikletten geçiş)

1670237385992.png

1670237413699.png

Son düzenleme:
Konu çok eski kalmış. Aslında zaman olarak eski değil de yukarıda göreceğiniz üzere hiper enflasyon olan bir ekonomide çok eski...

Konuyu hortlatayım. 1997 model Volvo V40 alınır mı? 450 binde ve 1 yıl önce sandık motor atılmış.

Ekli dosyayı görüntüle 62194

Ekli dosyayı görüntüle 62195
Bunla sanayiden cikamazsin. mesele sadece motor degil.
SW icin orta butcelerde Leon ST tavsiye edrim. Cok kullanisli guzel bir araba. Yakiti da cok az. Hele bebek varsa bebek arabasi filan yuklemek bosaltmak SUV den daha kolay.

• Beğen
Tepkiler: SCC
Merhaba arkadaşlar golf 7 1.6tdi sahibiyim aklımda Volvo V40 Cross Country 1.5 T3 e geçmek var sizce doğru bir tercih olur mu yakıt olarak ne kadar farkeder genel olarak yorumlarsanız yardımcı olursanız çok sevinirim aklımdaki araç şu--->

Ekli dosyayı görüntüle 23147

Merhaba benim aracım da 7 1.6 tdi, Volvonun bu kasasıyla Çorum- Merzifon arası düzlüklerde 200 km üstü hızlarda kapışmıştım. O yüzden aklımda kaldı gidişi gayet iyi,
Ancak o telefon tuşlar olan o ön kolsolu yok mu, tam bir fiyasko :) Tavsiye etmeme sebebim bundan ötürüdür :)

Madem sw bakılacak, Türk insanına sw aşkını aşılayan Almancı mercedesi bakılabilir. Çok da keyifli binilir. W210 kasanın sw hali olan s210 kasa bir e serisi alınır özellikle e200 versiyon; ciddi manada focustan bozma v40’a göre keyifle binilir. 500.000 km’ye kadar motor açmadığınız araçlar, kalitesi konforu bugün kullandığınız araçlarda zerre yok. Öyle bir araba alırsanız ömürlük binilir.

Sw derdiniz yoksa, yürütme maliyetleri dert değilse benim kullandıktan sonra 2019 model a3 8v aracımdan soğuduğum w140 s serisini öneririm. Kalite, konfor, ses izolasyonu, süspansiyonun kalitesi daha böylesi bir araca binmedim.

• Beğen

Ekli dosyayı görüntüle 62194

Ekli dosyayı görüntüle 62195
Küçük bir sorunda epey masraf çıkartır gibi hocam. Satması da zor olur diğer araçlara göre.

• Beğen
SW aşkina bu km de araca geçmeye cesaret edemezdim

İki defa mutlu olursun hocam

Bir alirken birde satinca :)

2 arkadaşım da volvo aldı sanayiden çıkmaz oldular. Ustaların dediği hep şu bunda ford motoru var enjektörler kronik sorunu çok ötekine yok efendim bunun motoru bmw ile aynı sorunu çok bir marka alıyorsanız motor üreticiside kasa üreticiside kendisi olsun. Araba bozulunca kime götüreceğini şaşırıyor insan. Birde marka volvo olunca sanayide usta bile yanaşmıyor yapmaya sürdürebilirlik az piyasada çok olmayan bir marka. Kasa sağlamdır belki ama motor konusunda pek yanaşmayın derim.

• Beğen
Beyler elinize sağlık, yorumlarınızla beni V40’tan vazgeçirdiniz :) (satıcının sanayiye gittikten sonra arayacağım diyip aramaması + fiyatı 10K yükseltmesi de etkili oldu)

Peki bir soru: Kaşıntım devam ediyor 😅Audi’nin 2.5 TDI motorunu nasıl bilirsiniz? 370.000’de 🤔

Hocam parça maliyetleri bu kadar yüksekken kendiniz riske atmayın psikolojinizi bozmayın. Şu dönemde macereya yer yok ustadım.

• Beğen
Merhaba arkadaşlar golf 7 1.6tdi sahibiyim aklımda Volvo V40 Cross Country 1.5 T3 e geçmek var sizce doğru bir tercih olur mu yakıt olarak ne kadar farkeder genel olarak yorumlarsanız yardımcı olursanız çok sevinirim aklımdaki araç şu--->

Ekli dosyayı görüntüle 23147
Yakın arkadaşım tdi 2012 passattan V40 1.5 2019 model almıştı. Yakıtından aşırı şikayetçiydi. 1 ay sonra sattı.
Volvonun dizelini bile alsanız arada baya bir yakıt farkı olacaktır. Hantallıkta cabası

• Beğen

Geri
Üst Alt