5" Media Player Hakkında

bakus99

Yeni Üye
İsim
Okay MUTLU
Arkadaşlar merhabalar;

Benim 5" media player da yakıt tüketim bölümünde "Başlangıçtan İtibaren" tüketimim araçtan indikten sonra sıfırlanıyor. Bu sıkıntıya rastlayan oldu mu?

İlginçtir eğer ekran tüketim bölümünde araçtan inip kitlersen sıfırlamıyor. Ancak radyo veya media da ise inip bindikten sonra başlangıçtan itibaren sıfırlanıyor.

Başlangıçtan itibaren olan tüketim değerleri araç motoru durdurulduktan 2 saat sonra otomatik olarak sıfırlanıyor, genel değer için uzun süreli olana göz atmalısınız.

@bakus99

Bulunduğunuz bölümle alakalı değil sıfırlama. Araçtan indikten sonra geçen süre ile alakalıdır. Bunu bu şekilde test edin. Eğer dediginiz gibiyse servise gösterin.

Memlekete yolculuk öncesi bende tüm verileri sıfırladım. Yakıt aldığım an ile uzun süreli tüketimim sabit kaldığı halde başlangıçtan itibaren tüketimim her tekrar binişimde sıfırlanmış olarak başlıyor. Ki araç bu esnada servisede girdi.

@radiation

Hocam başlangıc itibaren her 2 saat araç boşta durur çalışmazsa tekrar sıfırlanır. Her inip binmede sıfırlanmaması lazım.

Daha önce böyle yapmıyordu. Hem direksiyondan hemde medya ekranından verileri sıfırlamıştım. Ki servisede girdi aracım . Yeni durumda iyi oldu gibi kısa mesafelerde ne kadar yaktığımı net görüyorum.

@enpisagor

@yusuf

Yanıtlar için herkese teşekkür ederim. Enteresan olan kısmı eğer yakıt değerleri bölümünde ekranı bırakıp araçtan inersem (iş yerime sabah aracımla gidip akşam dönerim 2 saati geçen bir süre) "Başlangıçtan İtibaren" bölümü sıfırlanmıyor. Ancak radyo bölümünde bırakıp inersem her türlü "Başlangıçtan İtibaren" değerleri sıfırlanıyor. Aslında bu durum yanlış hatırlamıyorsam aracım 15.000km bakımına girip çıktıktan sonra bu sistemde oldu.

Aslında benim kanaatim 5" lerde bariz bir hata var. Nedenine gelince, benim media player daha önceden sorunluydu.

Sorun ise;

Radyo kanalları 1,2,3,4,5,6 .... devam eden kanal numaralıdır. Direksiyon kumandasından ileri doğru kanal değiştirildiğinde, diyelim ki 4. kanalda kalıp dinlemek istedik. Bir müddet sonra kanal değiştirmek için ileri butonuna bastığınızda tekrar 1. kanaldan başa alıp devam ediyordu. Normali 5. kanala geçmesi gerekirken. Daha sonra bunu serviste kontrol ettiler ve hata olduğunu kabul edip Almanya ile görüştüler ve sonunda garanti içi değişti. Yeni takılan cihaz bu tip bir sorun ile karşıma çıkmadı. Ancak bu cihazda da 102.4 Nuberone Fm i kaydettiğim 9. kanalda aynı hatayı veriyor. Nezaman Number One FM i dinlesem direksiyondan kanal atlasam hoop tekrar başa dönüyoruz. Bu kanalı hangi numaraya kaydedersem aynı sıkıntı oluyor. Bende çözüm olarak 1. sıraya eklemek zorunda kaldım :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
@bakus99

Hocam aracı ilk çalıştırdığınızda eski bilgileri görürsünüz. Dün ne yakmıştım onu görmek için. Hareket eettikten sonra sıfırlanıp baştan başlaması gerekir. İsterseniz servise gösterin derim.

Arkadaşlar benim aracın müzik çaları bugün kendi kendine kapandı ve çalışmıyor neden olabilir bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

HAYALG6 dedi:
Arkadaşlar benim aracın müzik çaları bugün kendi kendine kapandı ve çalışmıyor neden olabilir bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.
Hocam emin olmamakla birlikte sigorası var mı acaba diyorum. İlk defa duyuyorum kapandığını ve açılmadığını.

HAYALG6 dedi:
Benimki donmuştu açılmıyordu  cd ye yada karta geçmiyordu sürekli yükleniyor yazısı geliyordu baya sıkıntı yapmıştım sonra arabayı stop ettim eve girdim servis yolu gözüktü diye sonra içime bir kurt düştü hadi bir daha deneyeyim dedim bir baktım açıldı sanki o değildi donan :) hemen çıkarttım cd yi  falan o gün bugündür takmam cd :D

KabileReisi dedi:
Benimki donmuştu açılmıyordu  cd ye yada karta geçmiyordu sürekli yükleniyor yazısı geliyordu baya sıkıntı yapmıştım sonra arabayı stop ettim eve girdim servis yolu gözüktü diye sonra içime bir kurt düştü hadi bir daha deneyeyim dedim bir baktım açıldı sanki o değildi donan :) hemen çıkarttım cd yi  falan o gün bugündür takmam cd :D
Şimdiye kadar hiç cd takmadım :) Cd mi takılıyor bu cihazlara  8D

@yusuf

s=s17   Aslında eskiden kalma bir alışkanlık benimki diğer araçta Usb yada kart okuyucu yoktu yapıyordum Cd yi ohh demeyin keyfime  &:  ama bunu alınca işler değişti evli de olunca hanım da kullanmaya başladı karttaki şarkılar konusunda arada kapışma çıkınca  bende cd yaptım yine kendime :D sonra bu olay gelince başıma yanından bile geçemez artık :D

Allahtan bana usb le bluetooth geliyo cok sevindim :)

Geri
Üst Alt