Bir dönüşüm macerası daha.

Merhaba. 2 sorunumuz var. 

1. Geri görüş kamerasında, görüntü nasıl, çalışıyormu diye deneme amaçlı (çünkü ustanın işi yogun olduğu için salı günü tesisatı çekilip kamera takılacağı için) teybin arkasına takıp denedik. İlkten görüntü aldık. Sonra bi ara alamadık. Sonra yine geldi. Time delay box yok. Ama neden gidip geldi anlamadık. Belkide geri vites ışığı tesisatından almadık diye mi oldu anlamadık. Neyse şuan kamera işini salı gününe bıraktık.

2. Direksiyon ses açma-kısma, mute gibi tuşları aktif edemedik. Direksiyonun sol kısmındaki tuş takımı yani. Sağ kısmındakiker kusursuz çalışıyor. 

Bu konuda yardımcı olabilecekler varmıdır?

A6077DAE-8400-42C0-B6D7-9B0BC1A4944C.jpeg

1AF1B63B-E983-4CEB-B121-5EE67FBBB834.jpeg

E481971D-33B4-44C3-BFB3-343167A83932.jpeg

CBC6F60B-051B-4FB8-8D8D-7EF67D798752.jpeg

Hayırlı olsun güzel gidiyor morelleri bozmak yok bende bu yollardan geçtim bayağı bi şekilde hemde :)  gerçekten insan cok yoruluyor ordan oraya git ordan oraya git o oldumu bu oldumu bu olacak mı fln gerçekten eziyet gibi şeyler ama sonu gerçekten güzel bitiyor morelleri bozmak yok :)  

Hayırlı olsun güzel gidiyor morelleri bozmak yok bende bu yollardan geçtim bayağı bi şekilde hemde :)  gerçekten insan cok yoruluyor ordan oraya git ordan oraya git o oldumu bu oldumu bu olacak mı fln gerçekten eziyet gibi şeyler ama sonu gerçekten güzel bitiyor morelleri bozmak yok :)  
Hocam sizde de bu 2 sorun oldumu? Nasıl çözdünüz? Vallahi moral bozmak istemiyorum ama inş olacak 🤭

Hocam ben yeni nesil carplay teyp almıştım bu arada regüle aldınız mı arıza kesici geri vitese taktığınızda beklemeyi önlemesi için ? 
Deneme amaçlı taktık. Hiç bi regülator, time delaybox vb koymadık

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam forumda konusu var kodlamalar orada var. Ezberimde yok kodlar. Kamera için de delay box gerekli. Yoksa sağlıklı çalışmaz. 

Hocam forumda konusu var kodlamalar orada var. Ezberimde yok kodlar. Kamera için de delay box gerekli. Yoksa sağlıklı çalışmaz. 
Hocam delay box kamera üzerinde led olan kameralarda tercih edilen bişey yanlış anlamadıysam. Benim kamerada led ışığı yok, yabi direk çakmaklıktan alıp denediğimizde sorun kalmayacak diye düşünüyorum. 

Birde direksiyon tuşlarını aktif edemedik. O konuda bi yorumunuz varmı? Bi öneri vs.

Hocam delay box kamera üzerinde led olan kameralarda tercih edilen bişey yanlış anlamadıysam. Benim kamerada led ışığı yok, yabi direk çakmaklıktan alıp denediğimizde sorun kalmayacak diye düşünüyorum. 
Birde direksiyon tuşlarını aktif edemedik. O konuda bi yorumunuz varmı? Bi öneri vs.
Sizin düşündüğünüz gibi değil röle kullanmazsanız görüntü parazit yapar voltaj dengesizliğinden time box kullanmassanızda görüntü sadece ilk geri vitese taktığınızda gelir diğer geri vitese takışlarınızda kamera hata verir.

Delay box şart hocam. 

Geri
Üst Alt