golf 7 r yakıt tüketimi

Umut

Katılımcı Üye

İsim
Umut
2 kişi,klima kapalı,3-4 defa ışıklarda durdum..EKO modda kullandım...start-stop devre dışı

Yol....Karataş-Adana arası...

Genelde şehir içi kısa mesafe kullanımı 3-5 km(yakıt aldıktan sonra)...

1793 km de araç, uzun süreli kullanım verileri şehir içi ağırlıklı kullanmamdan dolayı yükseliyor...

Daha anavatanı olan otobanda pek kullanmadım...

İlk mesajdaki verinin altını, otobanda yakalayabilirim diye düşünüyorum.Zor olsa da onu da bir ara deneyeceğim,tahmini 5 küsür litreyi yakalarım.

Bu arada lunch kontrol veya deli gibi 3-5 km kullandığımda ortalama tüketimde 35 litreyi gördüm...

İlk mesajda Karataş-Adana arası ortalama tüketimi yazmıştım...

Bugün aynı yolu 3 kişi artı klima 25 te eko modda gittim ortalama tüketim 7.8 lt ile.Yol boyunca 3 defa kırmızı ışıkta bekledim ve hızım da 80-90 km arası idi...

300 hp için makul bir değer olduğunu düşünüyorum.

Bu vesile ile VW mühendislerine,motor teknolojileri için teşekkürlerimi iletiyorum... :'(

Adana-Antalya arası 3 kişi,biraz bağaj var,klima açık...

Umut dedi:
Adana-Antalya arası 3 kişi,biraz bağaj var,klima açık...

Konya üzeri gitmedin galiba abi

Sent from my iPhone using Tapatalk

@MSE Konya üzeri gittim de bunu manavgat civarlarında (akseki ayrımı) benzinlikte fotoladım...Nasıl desem, az yaksın diye çaba göstermedim ama uçarak da gitmedim... 8D

Olur da biri merak eder diye golf r ın yakıt tüketimi ne ola ki! diye farklı kullanım koşulları yakıt tüketimini paylaşmaya devam edeceğim...

Umut dedi:
@MSE Konya üzeri gittim de bunu manavgat civarlarında (akseki ayrımı) benzinlikte fotoladım...Nasıl desem, az yaksın diye çaba göstermedim ama uçarak da gitmedim... 8D

Olur da biri merak eder diye golf r ın yakıt tüketimi ne ola ki! diye farklı kullanım koşulları yakıt tüketimini paylaşmaya devam edeceğim...
Abi o araç için gayet güzel değerler. Allah kaza bela vermesin.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Pek adil bi karşılaşma olmamış bence Golf R Awd Type-R Fwd ek olarak Dsg avantajıda var tabi :)

Geri
Üst Alt