Golf 7 Ekran kararması/ İyi niyet garanti hikayesi

srdrkr

Üye
İsim
serdar
2015 model aracımın multimedia ekranı karardı.Ses var dokunmatik çalışıyor ama görüntü yok.Servise götürdüğümde yazılımla çözeceklerini söylediler aracımı bıraktım malesef haber kötü.Düzelmemiş ve ekranın işcilikle 5500 tl olduğunu  söylediler.Aracın alındığı bayide 3 yıl servise giren bi araç akü bile orda değişti.Garanti bittiği için garanti karşılamıyormuş.İyi niyet garantisi de bir işe yaramadı. anladığım kadarı ile hep müşterilerden bekliyolar iyi niyetli olmayı.Hatası ne dedim benim yüzümden olmayan kronik bir sorun sebebinin ne olduğunuda diyemediler.Nasıl bir yol gösterirsiniz arkadaşlar.

Yaptirmadan cikin ordan.Disardan ekran bulursunuz.Hatta 5.500 tlye discover pro bile bulabilirsiniz.

@ogzdrk  yok tabiki yaptırmadım dışarıda en iyi ekran takılır. Hatta belki tamiri bile yapılabilir baktıracağım.Benim sorunum kronik olan bir  sorun ve bu sorunu müşteriye nasıl bulabilirler.Ekran 3 yılda kendi kendine nasıl bozulabilir.

Aliexpress ten alın. Vergisiyle 500 anca bulur. 5000 lira cepte kalır. Türkçe menüye de gerek yok aslında ingilizce bile kullanılır. 

2015 model aracımın multimedia ekranı karardı.Ses var dokunmatik çalışıyor ama görüntü yok.Servise götürdüğümde yazılımla çözeceklerini söylediler aracımı bıraktım malesef haber kötü.Düzelmemiş ve ekranın işcilikle 5500 tl olduğunu  söylediler.Aracın alındığı bayide 3 yıl servise giren bi araç akü bile orda değişti.Garanti bittiği için garanti karşılamıyormuş.İyi niyet garantisi de bir işe yaramadı. anladığım kadarı ile hep müşterilerden bekliyolar iyi niyetli olmayı.Hatası ne dedim benim yüzümden olmayan kronik bir sorun sebebinin ne olduğunuda diyemediler.Nasıl bir yol gösterirsiniz arkadaşlar.
Servis garanti varken bile lekeli far değiştirmemek için binbir takla atarken iyi niyetten değiştimemesi pek te şaşırtıcı değil

@srdrkr hocam geçmiş olsun..aracı uzun soluklu kullanacaksanız biraz paraya kıyıp 9.2 discover pro alınabilir 

@pegasus haklısınız garantiyi zorladıklarını söylediler ama kabul edilmemiş doğuş tarafından.Durum servis müdürüne söylendi doğuş oto ile tekrar yazışacağını ve ptesinin bekleneceğini söylendi.Son olarakta şaka gibi arıza tespit için 250tl civarı para talep edeceğini ama sizden almayacağız dendi.Ben de hangi yüzle istemeyi düşündünleri istesenizde vermeyeceğimi söyledim.

@caglar_61  teşekkürler.Discover şuan düşünmüyorum fiyatı yüksek.Yapımına baktırcam yarın bakalım çare bulabilirmiyiz.Dokunmatiğin çalışması sesin olması sanki sorunun çözülebileceğini gösteriyor tamir ile.

Normalde garantiden değiştiriyorlar sorunsuzca, ama anlaşılan sırf garanti bitti diye iyi niyetten bile değiştirmeyerek güven kaybetmişler. Değiştirsen ne olacak yani, belki de sonraki araç seçiminde sırf bu yüzden müşterini kaybedeceksin. Halen daha müşteriye gereken önem verilmiyor. Umarım sorun çözülür.

Hocam başka bi bayide başka bi danışmanla şanşınızı deneseniz acaba yardımcı olurlarmı denemekte fayda olabilir servisler malüm iyi kişiye denk geleceksinde vs vs en kötü tamir yoluna vs gidersiniz 

Makyajlı kasa 2017  2018 modellerde bu sorunu yaşayan var mı?

@AhmetCakmak az çok onlarda biliyor sorunun kullanıcı hatası olmadığını.Forumdan ve internetten araştırdığımda bu sorunun kronik olduğu, 2015 modellerde çoğu insanın başına gelmiş  ancak benim şansızlığım garanti içerisinde başıma gelmediği.Tek umudum tamir ile halledilmesi teşekkürler yorumunuz için.

@sertan Onlarda da ekranda piksel çizgi oluşması olabiliyor, servis garantiden değiştiriyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:

@tcu_halil pek umudum yok açıkcası tamir ya da ekran alarak sorunu çözeceğim.Çalışanlarda iyi niyet gördüm açıkcası haklı olduğumu sezdiriyolar ama onlarında elinden pek birşey gelmiyor.

Geri
Üst Alt