En Güncel VAG Kablosu Paylaşımı (Sürekli güncel link)

20.4.2 kablonun değil Vcds yazilimin versiyonudur. Bu da o doneme kadar olan donanim tiplerinin tanim dosyasimin yazilimda olduğunu gösterir. Kablo versiyonu ile tek alakasi o vcds versiyonuni destekleyexek lisans olup olmamasi olarak değişir ki çoğu kabloda bu guncellenebilir.

Eski tip kablo yeni araçlarada bağlanır evet ancak yeni haberlesme protokolunu kablo içindeki firmware desteklemedigi icin bazı modullere giremezsiniz. 2020 Passat'a evet bağlanıyor bendeki eski kabloda ancak birçok yeni nesil module giremiyorsunuz, baglanmak ayrı modulleri kodlayabilmek ayri konu yani.

Saticilar doğru söylüyor, V2 20.4.2 olan kabloyu alirsaniz bu kablo yeni nesil modulleri destekleyen protokolude calistirabildigi icin tüm modulleri kodlayabilirsiniz. Eski tip kablo yavaş yavas ise yaramaz hale geliyor yani, arabaniz daha eski modelse tamam ama aksi durumda yeni tip kablo almanizi oneririm.

Yakin zamanda yeni araçlarada baglanir diye deli paralara satilan Sari Etiketli Avrupa Klon dedikleri kablonun Çin versiyonu çıkmış oldu yani :)

Ben v2 olani aldim. Yarın elimde olur muhtemelen sorularınıza detayli cevap verebilirim

SM-G980F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Selamlar henüz forumda yeniyim ve bilgi sahibi olup öyle almak istedim. Buradan gelecek cevaba göre sipariş vereceğim.

https://tr.aliexpress.com/item/4000525437667.html?spm=a2g0o.cart.0.0.26293c00l9odRO&mp=1

linkteki real hex v2 ile v2 20,4,2 arasında sanırım orjinallik ve clonluk farkı var. Sormak istediğim soru orjinali alır isem versiyon yükseltme şansı veriyor mu ? Mİsal 2021 araç aldığımda tekrar kablo almam gerekir mi ? Kısaca almış iken bir kere alayım ve orjinal olanı alayım mı ? diye siz deneyimli kullanıcılara danışmak istedim. Teşekkür ederim

Moderatör tarafında düzenlendi:
@VendeTTa aynen hocam zaten 21 araclar icin birsey yok daha onlarin kablo versiyonlari illaki cikacak 

@comez46 Selam arkadaşım, aliexpress deki kabloların hepsi klon kablo gerçek kablolar 400 500 euro civarı satılıyor. Senin almak istediğin "support update" yazan iki katı fiyata satılan kablo sadece bazı özel proğramlar vasıtasıyla güncellenebilen kablolar. Yani gerçek kablodaki gibi internet üzerinden otomatik yeni sürüme güncelleyemiyorsun eğer bunu bu kabloda yapmaya kalkarsan kablonun kullanılmaz hale geleceğinden emin olabilirsin. Aliexpress de bazı uyanık satıcılar güncellenebilen kabloları 2 katı fiyata satıyorlar, eğer diğer satıcıların ürünlerinide iyi incelersen aynı kabloyu yarı fiyatına satın alabilirsin. Eğer sipariş verdiysen ve halen postaya verilmediyse bence siparişi iptal et ve dediğim gibi yap. Kolay gelsin.

[mention=22216]comez46[/mention] Selam arkadaşım, aliexpress deki kabloların hepsi klon kablo gerçek kablolar 400 500 euro civarı satılıyor. Senin almak istediğin "support update" yazan iki katı fiyata satılan kablo sadece bazı özel proğramlar vasıtasıyla güncellenebilen kablolar. Yani gerçek kablodaki gibi internet üzerinden otomatik yeni sürüme güncelleyemiyorsun eğer bunu bu kabloda yapmaya kalkarsan kablonun kullanılmaz hale geleceğinden emin olabilirsin. Aliexpress de bazı uyanık satıcılar güncellenebilen kabloları 2 katı fiyata satıyorlar, eğer diğer satıcıların ürünlerinide iyi incelersen aynı kabloyu yarı fiyatına satın alabilirsin. Eğer sipariş verdiysen ve halen postaya verilmediyse bence siparişi iptal et ve dediğim gibi yap. Kolay gelsin.
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim

Deneyimsiz ve bu konuda bilgim olmadığı için sipariş vermedim. Ozaman v2 en güncelini alıp yoluma devam etmem daha doğru olucaktır. Aydınlattığınız için teşekkür ederim

@buelent111 Hocam bu bilgi yanlis ve yanıltıcı, kablolari gordunuz mu yada.kullandiniz mi? Neye hore verdiniz nu bilgiyi?

Özel programlarla yukseltilebilir vs kablonun eski tip klon içindeki firmware'dir sadece, aon versiyonu 1.96 dir ve yanilmiyorsam 18.9 versiyonundan bwri değişmedi ve 19.1 20.4 20.12 hepsiyle çalışıyor. Bu işlem Atmel işlemcili kablolar için geçerli. Bu yukseltme islemini forumdaki bi cok arkadasa yaptim, bicok arkadasta kendi yapti zaten, konulari var oralara bakin.

Yeni tip kablo ise Arm işlemcili ve tüm UDS protokollerini desteklediği için yeni tip modullerinde hepsine girebiliyor.

Sattıkları sey uyaniklik yapip firmware'i guncellenebilen Atmel işlemciliyi yüksek fiyata satmak felan değil yani. Arm işlemcili yeni tip klon kablo.

@buelent111 Hocam bu bilgi yanlis ve yanıltıcı, kablolari gordunuz mu yada.kullandiniz mi? Neye hore verdiniz nu bilgiyi?

Özel programlarla yukseltilebilir vs kablonun eski tip klon içindeki firmware'dir sadece, aon versiyonu 1.96 dir ve yanilmiyorsam 18.9 versiyonundan bwri değişmedi ve 19.1 20.4 20.12 hepsiyle çalışıyor. Bu işlem Atmel işlemcili kablolar için geçerli. Bu yukseltme islemini forumdaki bi cok arkadasa yaptim, bicok arkadasta kendi yapti zaten, konulari var oralara bakin.

Yeni tip kablo ise Arm işlemcili ve tüm UDS protokollerini desteklediği için yeni tip modullerinde hepsine girebiliyor.

Sattıkları sey uyaniklik yapip firmware'i guncellenebilen Atmel işlemciliyi yüksek fiyata satmak felan değil yani. Arm işlemcili yeni tip klon kablo.
Merhaba CemK hocam, konuyu bence biraz yanlış anladınız. Bu yeni tip en son versiyon kablolardan bende birkaç gün önce sipariş verdim ve satıcıların bir kısmı içinde aynı çip olan kabloya 23 euro, bir kısmı ise 46 euro yazmış. Benim arkadaşa demek istediğim 46 euroluk kabloyu gerçek kablo sanması ve bende arkadaşa uyarı mahiyetinde pahalı olanı değilde diğer ucuz kabloyu almasını ve o kablonunda aynı şekilde güncellenebileceğini anlatmak istememdir. Umarım şimdi doğru anlaşılmışımdır.

@buelent111 Hmm ayni çipli olanı tabiiki pahali almayın, guncellenmesi dert değil, bootloader'i kapaliysa bile acmak icin yardımcı olurum. Atmel işlemciyi de yuksek fiyata satana ben denk gelmedim, Arkadaş Real v2 diye satilan klonlari söylüyor bence, yani sadece ben değil diğer arkadaşlarda bu yorumu yanlış anlayacaktir.

Ancak pahali olan dediginiz 55$ Civarinda satilan ARM işlemcili olan farkli bi kablo, diğerini bu kablonun yaptığı işi yapar hale getiremezsiniz.  

5fec72e997da8.jpg@buelent111 hocam benim yolladığım linkteki satıcı aynı ilanda 4 farklı kablo satışı var. Demek istediğiniz şeyi anladım. 

Resimlerinde Real hex yazanda STM32F415 ve SUPPORT UPDATE yazıyor onu anlamak için sordum

1)V2 20.4.1   -  25,50 dolar

2)V1 20.4   -   22,10 dolar

3)Real hex V2   -   55,25 dolar

4)V2 20.4.2   -   25,50 dolar

Ok aynen dedigim gibi, 1 2 ve 4 eski tip Atmel cipli klon kablolar, biri kablosu ayrilabilir yeni dizayn board oldugu icin az bisey pahali. V1 V2 demesi sadece board dizayni kaynakli, yapabildikleri arasinda fark yok.

3. Secenek ise ARM islemcili yeni tip klon ve yeni nesil modullere baglanabilir olan kablo.

Sonuç olarak 22 ya da 25 dolar olanda 2020 model bir arabada çoğu işlemi yapabilir miyiz? Eski model araç için zaten kabul görür herhalde 2013 -15 falan için. Yani hangisini alalım :)

@VendeTTa Daha sık kullanan arkadaslar söyler ama 2020 model araçta birçok şeyi yaparsiniz, Yeni Logo'lu Passat veya T-Roc gibi araclarda yapamazsiniz ama.

2020 Golf İçin Güncel Link Varmıdır?

Geri
Üst Alt