Yıkama esnasında yapılacaklardan bir ipucu

MSE dedi:
@silvershadow

hocam katlanır aynası olanlar ne yapabilir , bu sıkıntıyı yaşıyorum.
Daha önce alakalı olmadığını düşündüğüm halde start-stop hatası alınca başka bir yikamaciya gittim. Mersinde yeni açılan ziebart bayisi. Eski yıkamacım 15 e iç dış yıkıyorken ziebart iç dış 30 tl dedi. Tamam dedim. Gerçekten merakimdan tamam dedim. Aracı yıkadıktan sonra teslim etmek için getirdiler önüme ve elinde bez olan bir arkadaş katlanır aynayi caaarrtt diye terse çevirdi. Benim yürek bir hopladi.

Dedim "Elektrikli katlanır aynada bu hareketi yapmanız doğru mu?"

Az kem küm etti. "Manuel de yaparsınız ama elektrikli olanlarda elinizde kalır bir gün" dedim.

"Evet haklısınız" dedi ve macera son buldu.

Not; yeni yıkamacı arıyorum hala.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ben bir tane tanıyorum hocam :) Adı Deniz, forumlarda mandufla nick name kullanıyor kendileri :D

Sent from my iPhone using Tapatalk
Bende tanıyorum o arkadaşı ama ne vakti oluyor ne yıkama yeri var ne de malzemesi var Muhammed Hocam :D

@mandufla

Malzeme halledilir de zamanınızın olmamasına bişey diyemem hocam.

Ben bir tane petrol buldum kendin yıka kendin sil tarzı :D hafta sonları fırsat bulabilirem yıkıyorum. Çok profesyonel bişey olmuyor tabi ama kendi çapımda takılıyorum işte :)

MSE dedi:
@mandufla

Ben bir tane petrol buldum kendin yıka kendin sil tarzı :D hafta sonları fırsat bulabilirem yıkıyorum. Çok profesyonel bişey olmuyor tabi ama kendi çapımda takılıyorum işte :)
Az daha bas gaz pedalına Muhammed Hocam :) Yaparım ben bu gazla :D Vallahi çok istiyorum. Ve yapacam :)

mandufla dedi:
@mandufla

Az daha bas gaz pedalına Muhammed Hocam :) Yaparım ben bu gazla :D Vallahi çok istiyorum. Ve yapacam :)

Yaparsınız tabi hocam. Sizin kadar kim özenebilir ki aracınıza...

Kış yüzünü gösterdi havalar biraz soğudu haliyle yıkama işi zorlaşıyor ancak 10-15 günde bir olsa bile yıkayabilirseniz güzel olur. Ardından da bir iki fotoğraf çekmek çok keyifli oluyor :) İçi çok kirlenmiyorsa sorun değil tozunu alsanız yetiyor :)

@mandufla

Ne diyeyim diye deminden beri düşünüyordum,bişey dememeye karar verdim...

Olayı nereye bağlayacam,(günlük hayatımda,işimde hep arabaya bağlayarak örnek veririm,bazen komik oluyor ama iyi de oluyor)

Bu köpük sabunlar var ya biten şişeye  normal sıvı sabunu biraz sulandırıp koyuyorsunuz oluyor köpük sabun,aynı mantıkla araç şampuanını koyup köpük şeklinde araca püskürtüp aracı yıkayabileceğimiz alet var mı?

Bunun köpük püskürten tipi gibi bir şey,

Umut dedi:
@mandufla

Ne diyeyim diye deminden beri düşünüyordum,bişey dememeye karar verdim...

Olayı nereye bağlayacam,(günlük hayatımda,işimde hep arabaya bağlayarak örnek veririm,bazen komik oluyor ama iyi de oluyor)

Bu köpük sabunlar var ya biten şişeye  normal sıvı sabunu biraz sulandırıp koyuyorsunuz oluyor köpük sabun,aynı mantıkla araç şampuanını koyup köpük şeklinde araca püskürtüp aracı yıkayabileceğimiz alet var mı?

Bunun köpük püskürten tipi gibi bir şey,

Değerli Umut Hocam,

Bunu kullanan bir dostumuz vardı ama kim olduğunu  hatırlayamadım şu an.

Basıncın kaportaya yapışan şeyleri sökmeye yeterli gelir mi?

Amaç, üzerine yapışan tozu uzaklaştırmak.

Bu amaca hizmet ederse problem yok bana kalırsa da.

Can'ın kullandığı Automix yıkama makinesi vardı, elektriksiz,

bana tavsiye etmişti de alıp deneyememiştim daha...

acaba onun içine bir kapak şampuan atıp sıkılabilir mi?

@enpisagor

Moderatör tarafında düzenlendi:
magic dedi:
Can'ın kullandığı Automix yıkama makinesi vardı, elektriksiz,

bana tavsiye etmişti de alıp deneyememiştim daha...

acaba onun içine bir kapak şampuan atıp sıkılabilir mi?

@enpisagor
Sanirim sıkılabilir, çünkü aynı mekanizma bahçe ziraii ilaç icinde kullanılıyor, ben üründen cok memnunum, üzerine düşeni yapıyor [emoji106]

Sent from my iPhone using Tapatalk

@MSE

automix gibi taşınabilir ve küçük olmalı ve ciddi köpük yapabilmeli,olay ucda bitiyor sanki.Yoksa ben de 10 lt lik pet şişeye döküp aracın üstüne boşaltıyorum ama köpük yetersiz oluyor.Muhtemelen zirai ilaçlamada kullanılan kaliteli ve yüksek basınçlı şeyler vardır ama boyut artacaktır ve petrolde aracı yıkarken, karantina bölgesi oluşturup,bulaşıcı hastalıklı arabasını yıkayan insan imajı verecektir.... :D

Umut dedi:
@MSE

automix gibi taşınabilir ve küçük olmalı ve ciddi köpük yapabilmeli,olay ucda bitiyor sanki.Yoksa ben de 10 lt lik pet şişeye döküp aracın üstüne boşaltıyorum ama köpük yetersiz oluyor.Muhtemelen zirai ilaçlamada kullanılan kaliteli ve yüksek basınçlı şeyler vardır ama boyut artacaktır ve petrolde aracı yıkarken, karantina bölgesi oluşturup,bulaşıcı hastalıklı arabasını yıkayan insan imajı verecektir.... :D
Umut HOcam fena oldu bu yaa...

Şu sarı renkli muşamba tulumlardan ve gaz maskeleriyle birlikte hayal ettim.. :D :D

Umut dedi:
@MSE

Köydeki evde rahmetli dedemin ağaçları ilaçlamada kullandığı aletten var abi alalım onu. Ama Golf R'la gidelim bizim köye :D

Geri
Üst Alt