Bir kac bilgi lazim :)

Özgür Aksaka

Yeni Üye
İsim
Özgür
Merhaba arkadaslar,

Yaklasik 2 hafta önce Golf 6 1.4 TSI 2010 model satin aldim. Aractan genel olarak cok memnunum yalniz yakit düsündügümden fazla yaktigini gördüm ( Istanbul Sehir ici 9-12 lt ortalama ). Aldigimda tüm bakimlarini yaptirdim ( buji haric ), daha önceki sahibi en son ne zaman buji degistirdi sormadim. Acaba yakiti bujiden dolayi mi yüksektir yoksa bu yakit normal mi ? Bunun haricinde bugün ise gelirken bir sey farkettim, 2. vitesde son gaza bastim anlik gaz kesme yapti. Bu cok nadirde olsa cok arada son gazda veya normal giderken anlik bir gaz kesiyor sonra yine düzeliyor. Ben Turbo devre giriyor ve yine cikiyor diye düsündüm ( 2000 devir civari oluyor ). Bunun sebebi nedir ? Buji olabilir mi ?

Yardimlariniz icin simdiden cok tesekkurler.

Upvote 0
Öncellikle hocam emme gaz kelebeği temizliği yapın bujileri değiştirip bobinleri kontrol ettirin .

Upvote 0
1.4 tsi 122 manuel scirocco kullanıyorum yıllardır istanbulda, bende trafikte 8 küsür yakıyorum genelde ama aracı yeni aldıysanız kafanızda soru işareti olmaması açısından bujileri değiştirmenizi tavsiye ederim ateşleme araç için çok önemli... bende ngk iridyum buji ile değişim yaptık 1 sene önce gözle görülür şekilde atikleşmişti araç...

Upvote 0
1.5 Yıl sonra bu konuyu nasıl buldunuz da hortlattınız :)

Upvote 0

Geri
Üst Alt