Yakıt Tüketimi

Dogan55

Yeni Üye
İsim
Doğan
Arkadaşlar LÜTFEN aynı araçtan olanlar bilenler bilgi versin!!!! 2012 1.6 tdi trendline aracım var 140000 binde aşırı yakıt tüketimi var araçta.. Klasik 50 lira mazot alıyorum ve maksimum 150 km yol gittim oda temde boş yolda.. Karma kullandığimda 120 km yi zor görüyorum.. Hele full şehir içi kullandım 100 oluyor. Semt Gaziosmanpaşa ve trafik malum... Gostergede 5.7 yaziyordu artık kış geldi 6.7 oldu hatta Suan 7 den aşağıya inmiyor.. Sizce problem nedir?? Millet şehir içi 150 km gidiyorum diyor ben çözemedim bu işi birde dizel araç..

@Dogan55 üstat benim araç daha 800 km de 1.4 TSİ benim taksim halkalı akşam trafiğinde 7.5 tl yakıyorum.

acil servise danış 

Valla ben bakmıyorum artik aklıma geldikçe 100 tl falan neyse aliyorum lamba yanmasina yakın üst çizgide öteki türlü stres yapıyorum🤣1.0 dsg bu arada aracim uzun yolda 4.5 e kadar indirdim hadi 5.5 diyelim sehir ici 6.4 tü kış geldiği için kışlık lastik aldim 7.5 e firladi o yüzden bakmiyorum artik.

@Dogan55 ustadim 1.6 dizel 2016 arac tamamen ankara ici kisin 5.2 ortalama ile gidiyor 1 depo ile 900 km civari , fotograf yukleyebilirim

Hocam depoyu  fulle egzoz jenarasyonu yapsın araç dpf dolmuş olabilir devamlı 50 tl mazot alıyorsan dpf dolmuş olabilir. Mazot yarıdan yukarda olursa dpf jenarasyonu yapar araç bilgine

bu aylarda 2017 tdi dsg bile 6 ları görüyor. 7 litre eski tip motor için normal. 

asıl sorun şu

50 tl aldım 150 km gittim diye bir hesaplama mümkün değil. hadi hesapladık diyelim 35 kuruş yakıyor km de. buda normal bir değer. litre olarakta hesapladığınızda 6 litre yapıyor.

beklentiniz nedir ? buz gibi soğuk havada 5 litre yakmasımı ?

1.6 tdi dsg kullanıyorum, ortalama 5.6-6.0. 20 kuruş yakma devirleri bitti. Uzun yolda arada 4 ler görülebiliyor önemli olan ortalama.

Merhaba arkadaşlar geçen aracımı mandal atıncaya kadar fulledim attıktan sonra üzerine koydurmadım 267 lira aldı . Sonra şehir içi genelde 5-10 km git stop et şeklinde kullandım ve tam 105 km’de ayni petrolde ayni pompada yine mandal atana kadar fulledim 50 lira aldı 😳 8.59 litre aşırı yakıyor gibi ama bir kerede dpf rejenerasyonuna girdi araç 

078F2E79-6D4E-4850-95CE-D4FAF811558A.jpeg

Hep şehiriçi ise ve sert kullanım varsa normal bir değer, golf tdi için.

@Dogan55 Hocam bende de 2012 Highline 1.6 var. Ve sert kullanmama rağmen şehiriçi şehirdışı karışık tüketim 5.5 civarı. Sadece şehiriçinde sert kullandığımda ise maximum 6.5 oluyor. Eğer 7'nin altına hiç düşüremiyorsanız bence de servise danışın.

Hocam depoyu  fulle egzoz jenarasyonu yapsın araç dpf dolmuş olabilir devamlı 50 tl mazot alıyorsan dpf dolmuş olabilir. Mazot yarıdan yukarda olursa dpf jenarasyonu yapar araç bilgine
Yani hiç bilmediğim için sordum o zman full leyim bakalım.. bide benim gösterge de yanlış olabilir

bu aylarda 2017 tdi dsg bile 6 ları görüyor. 7 litre eski tip motor için normal. 

asıl sorun şu

50 tl aldım 150 km gittim diye bir hesaplama mümkün değil. hadi hesapladık diyelim 35 kuruş yakıyor km de. buda normal bir değer. litre olarakta hesapladığınızda 6 litre yapıyor.

beklentiniz nedir ? buz gibi soğuk havada 5 litre yakmasımı ?
Birader yazıyı tamamen okumadın herhalde bomboş yolda şehir dışı veri o... Şehiriçi 120 en fazla hatta 100 km oluyor son bir aydır normal mi bu?

@bf417 nasıl normal hocam 50 lira mazotla 100 km veya 120 km normal mi

Geri
Üst Alt